9:01
31/10/2012

Wczoraj pisaliśmy o tym jak Gruzja wykryła atak Rosjan na swoje sieci rządowe i odpowiedziała atakiem — fałszywym plikiem ZIP zawierającym złośliwe oprogramowanie. Dziś świat obiegła wieść, że izraelska policja wykryła trojana na swoich komputerach. Malware dostał się na nie poprzez e-mail podszywający się pod szefa Sił Obrony zawierający załącznik spakowany …RAR-em. Podobny trojan został użyty w atakach w Syrii. Niektórzy podejrzewają, że za atakiem na izraelską policję stoją Irańczycy.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Wcześniej to się chociaż wysadzali w powietrze, a teraz tylko hackują :D

    • Optymalizacja zużycia zasobów ludzkich ;)

  2. Hacking: level up. Wczoraj .zip, dzisiaj .rar. Oczekuję na kontynuację ataków, teraz w archiwach .7zip. Pojutrze .tgz a na koniec .uuencode

  3. Zmechu: na koniec cpio ;)

  4. szkoda ze nie ma skanu na virustotal xd

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: