9:01
31/10/2012

Wczoraj pisaliśmy o tym jak Gruzja wykryła atak Rosjan na swoje sieci rządowe i odpowiedziała atakiem — fałszywym plikiem ZIP zawierającym złośliwe oprogramowanie. Dziś świat obiegła wieść, że izraelska policja wykryła trojana na swoich komputerach. Malware dostał się na nie poprzez e-mail podszywający się pod szefa Sił Obrony zawierający załącznik spakowany …RAR-em. Podobny trojan został użyty w atakach w Syrii. Niektórzy podejrzewają, że za atakiem na izraelską policję stoją Irańczycy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Wcześniej to się chociaż wysadzali w powietrze, a teraz tylko hackują :D

    • Optymalizacja zużycia zasobów ludzkich ;)

  2. Hacking: level up. Wczoraj .zip, dzisiaj .rar. Oczekuję na kontynuację ataków, teraz w archiwach .7zip. Pojutrze .tgz a na koniec .uuencode

  3. Zmechu: na koniec cpio ;)

  4. szkoda ze nie ma skanu na virustotal xd

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: