19:23
22/4/2014

Z kronikarskiego obowiązku, warto odnotować. Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że dyrektywa w sprawie zatrzymywania danych jest nieważna.

Dyrektywa stanowi ingerencję o znacznym zakresie i szczególnej wadze w podstawowe prawa do poszanowania życia prywatnego i do ochrony danych osobowych, przy czym ingerencja ta nie ogranicza się do tego, co ściśle niezbędne.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Mnie interesuje jaki jest tego wpływ na “obowiązki w zakresie obronności”, które ustawowo regulują retencję w Polsce.

  2. Przecie Unia szerzy demokracje (m.in. przez swoje dyrektywy). Jak więc można orzekać wyrok przeciw dyrektywie Demokracji unijnej?!
    Jestem zniesmaczony.

  3. Tylko krowa nie zmienia poglądów. A “obowiązki w zakresie obronności” to kolejne PRLowskie truchło w szafie polskich ustawodawców, które należałoby jak najszybciej pogrzebać albo skremować.

  4. W kontekście inwigilacji – warto odnotować, iż amerykański sąd w świetle nowego amerykańskiego prawa* nakazał Microsoftowi udostępnić dane nieamerykańskich klientów trzymane w Irlandii. Wydaje mi się, że był tu już arykuł na temat tych nowych przepisów, ale nie mogę go zlokalizować. Link do artykułu: http://www.bbc.com/news/technology-27191500
    Czyli PRISM, tym razem w świetle prawa. USA – najlepsza demokracja na świecie.
    *Prawo to mówi, że amerykańskie firmy muszą przekazywać wszelkie dane trzymane w swoich amerykańskich i (tu ta nowość) wszystkich zdalnych systemach informatycznych (nieważne w jakim kraju się znajdują).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: