14:27
31/5/2022

Chodzi o temat CSAM scanningu, czyli coś, co wałkowaliśmy na Niebezpieczniku na przykładzie innej groźnej decyzji, ale nie Komisji Europejskiej a Apple.

Tutanota tłumaczy w swoim wpisie, dlaczego propozycja EU nie zadziała. Temat oczywiście nie jest łatwy, bo każdemu zależy na bezpieczeństwu dzieci. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, że proponowane zapisy nowych aktów prawnych wykorzystują krzywdę dzieci, aby przepchnąć prawo, które umożliwi masowe naruszanie prywatności, a w konekwencji zaszkodzi także i dzieciom.

Polecamy lekturę wpisu na blogu Tutanoty w całości. Jest tam sporo twardych danych, wraz ze źródłami.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: