14:27
31/5/2022

Chodzi o temat CSAM scanningu, czyli coś, co wałkowaliśmy na Niebezpieczniku na przykładzie innej groźnej decyzji, ale nie Komisji Europejskiej a Apple.

Tutanota tłumaczy w swoim wpisie, dlaczego propozycja EU nie zadziała. Temat oczywiście nie jest łatwy, bo każdemu zależy na bezpieczeństwu dzieci. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, że proponowane zapisy nowych aktów prawnych wykorzystują krzywdę dzieci, aby przepchnąć prawo, które umożliwi masowe naruszanie prywatności, a w konekwencji zaszkodzi także i dzieciom.

Polecamy lekturę wpisu na blogu Tutanoty w całości. Jest tam sporo twardych danych, wraz ze źródłami.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: