13:06
24/7/2020

* Twilio zhackowane

Twilio może Wam nic nie mówić, ale to ta firma dostarcza usługi (infrastrukturę) dla sporej rzeszy znanych aplikacji głosowych, w tym dla wielu VoIP. Twilio poinformowało, że ktoś podmienił im kod JavaScript w SDK, które firma udostępnia klientom (TaskRouter v1.20).

Ataku dokonano przez nieautoryzowany dostęp do bucketa S3, który Twilio zostawiło jako publicznie dostępne z prawem do zapisu przez każdego. Wstrzyknięty kod, który był na produkcji przez ponad 8 godzin, według Twilio miał być “niezłośliwy”, ale prawda jest taka, że pozwalał wyświetlić dowolną treść, więc był złośliwy. Twilio opublikowało raport z incydentu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. […] pewnymi względami ten atak przypomina atak na Twillio, a serwis Ars Technica sugeruje powiązanie między tymi zdarzeniami. Wcześniej firma Group-IB […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: