18:36
6/6/2016

Grupa OurMine przejęła profil założyciela Facebooka na Twitterze i serwisie Pineterest. Włamywacze twierdzą, że hasła poznali dzięki wyciekowi z LinkedIn (hasło Zuckerberga miało brzmieć “dadada”).

Przejete profile Marka Zuckerberga

Przejete profile Marka Zuckerberga

Wnioskując po powyższym, Mark Zuckerberg nie korzysta z dwuskładnikowego uwierzytelnienia, nie zmienia haseł zbyt często (jego hasło z LinkedIn wyciekło w 2012 roku), a w dodatku używa małoskomplikowanego hasła. Generalnie, nie świeci przykładem.

Trzeba jednak przyznać, że Ani Pinterest, ani Twitter w przypadku Zuckerberga nie są istotnymi elementami jego sieciowej bytności — ostatni post w tym drugim serwisie ma ponad 4,5 roku…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. zuckerberg korzysta z twittera? a to ironia

  • Kogo ja widzę >_>

  • Tak. Umieszcza na nim linki do FB ;-)

  • A założyciele minds.com korzystają z facebooka.

  • Dziwne. Jak dodawałem komentarze z wypełnionym polem URL, to nie przechodziły przez moderację (chociaż nie spamowałem). Dzisiaj nie zadziałało autouzupełnianie dla tego pola i pozostawiłem je puste i komentarz pojawił się od razu.

 2. Na prawdę te portale nie mają żadnych wymagań co do haseł?

  • “Naprawdę”.
   Nie mają, bo większość użytkowników nie jest w stanie wymyślić hasła, które spełnia jakiekolwiek standardy bezpieczeństwa.

  • “sorry, musisz uzyc co najmniej jednej wielkiej litery i cyfry, minimum 8 znakow” – Dadadada1. A pozniej trzeba zalozyc nowe konto bo jakie to bylo haslo ;)

  • @Mariusz
   Sprawdziłem i na obu stronach można założyć konto z hasłem dadada

  • >Na prawdę

   Syntax error: the token ‘prawdę’ was unexpected in this context

 3. Nie rozumiem co to za news, no ma hasło takie jak większość nieobeznanych z technologią użytkowników, proste.

  • Kto jak kto ale On kreuje nowe technologie !

  • Rozumiem, że Suckerberg nie zaimplementował szyfrowania end-to-end w Messengerze (które może bez problemu działać zarówno w przeglądarkach, jak i aplikacjach mobilnych, co udowodniły serwisy takie jak ProtonMail czy Minds) żeby móc ich inwigilować i zarabiać na optymalizacji reklam, ale dlaczego nie zabezpieczył własnego konta mocnym hasłem?
   A może to właściciel Twittera przestawił mu hasło, a potem po kryjomu wypuścił informację o rzekomym ataku, żeby ośmieszyć swoją konkurencję? W końcu to właściciel komputera, mający do niego fizyczny dostęp, posiada największą kontrolę nad jego działaniem (przynajmniej jeśli uruchamia na nim wolne lub samodzielnie napisane oprogramowanie).

 4. I nie zmienia hasła.

 5. No jak widać większość ludzi, wliczając w to nawet takie osoby jak założyciela Facebooka nie ma pojęcia o bezpieczeństwie danych. Aktualnie zaleca się stosowanie 20 znakowego hasła złożonego z losowych znaków, zawierające znaki specjalne oraz małe i duże litery.
  Choć problem raczej nie polega na tym, że ludzie nie potrafią stworzyć takiego hasła. Po prostu zapamiętanie sekwencji 20 i więcej losowych znaków jest znacznie trudniejsze niż zapamiętanie hasła utworzonego z jakiegoś wyrazu lub sekwencji wyrazów, np: ania_ma_kota1235 jest znacznie łatwiejsze do zapamiętania niż np.: d@<84@*%54fWaoĄ5438jd$#_)[djis ( przykład mocnego hasła)

  Problem w tym, że takie hasło jak ania_ma_kota1235 jest łatwe do złamania metodą słownikową i właśnie czegoś w tym stylu używa większość ludzi.
  I potem ci ludzie dziwią się, że ktoś się dostał do ich komputera albo rozszyfrował ich " tajne dane" na komputerze.

  • @bill, pozwolę się nie zgodzić:
   https://xkcd.com/936/

  • Dobry passphrase (czyli nie zdanie, a kilka całkowicie losowych słów, np. wygenerowanych metodą diceware) jest porównywalnie trudny do złamania, co długie “zwykłe” hasło (litery, cyfry i znaki), a znacznie łatwiejszy do zapamiętania.
   Skoro mowa o passphrase’ach, warto wpsomnieć, że jeżeli serwis uniemożliwia użycie passphrase’a ze względu na jego długość, istnieje duże prawdopodobieństwo, że hasła są przechowywane w postaci jawnej (gdyby były hashowane, długość nie miałaby znaczenia). W takim przypadku radzę omijać.

  • Jeśli stosowanie znaków whitespace w hasłach jest mało rozsądnym pomysłem, to stosowanie znaków spoza ASCII chyba jeszcze mniej…

 6. ich lieb dich nicht du liebst mich nicht
  dadada

 7. Gdzie gwiazdka w tytule newsa?

  • Zrób sobie explicit cast na wskaźnik i po krzyku :P

 8. Ciekawe czy do FB miał to samo hasło… ale już pewnie zmienił.

 9. I co, że hasło proste, skoro dopiero wyciek pozwolił poznać hasło

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: