6:12
26/1/2010

Twitter podatny na atak!

A wszystkiemu winny Adobe, a dokładniej Flash. Dziura pozwala na wykradnięcie loginu i hasła dowolnego użytkownika Twittera.

Twitter

Mike Bailey z firmy Foreground Security twierdzi, że atak na Twittera opiera się na błędzie we Flashu, znalezionym w 2006 roku. Dziura może być ponoć załatana w kilka godzin. Adobe od dawna udzielało wskazówek pogramistom jak poradzić sobie z tą podatnością, ale ponoć niewiele serwisów rady wcieliło w życie. Mike twierdzi, że podobne dziury spotkał też w innych serwisach — nie opisuje jednak konkretnie, na czym polega ów błąd.

Mike przyznał się jednak, że w zeszłym miesiącu, wykorzystując ową podatność, na krótko “porwał” Twittera i przekierował odwiedzających go użytkowników na stronę Iranian Cyber Army. O swoich wyczynach opowie 2 lutego, na konferencji Black Hat.

Wygląda więc na to, że sporo osób lubi podszywać się pod Iranian Cyber Army…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Nie rozumiem. Przecież Twitter nie jest we Flashu, tam chyba w ogóle nie ma nic we flashu? Chyba że np. chodzi o flashowe aplikacje-klienty Twittera, właśnie dopiero co taką mi polecano jako program do wszystkiego (społecznościówki, komunikatory, e-maile…). Ładnie bym się wkopał, na szczęście w miarę możliwości omijam Flasha szerokim łukiem.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: