21:11
13/4/2015

Numer stary jak świat, pretekst oklepany, interpunkcja taka sobie, ale… ale w końcu, pośród miernych URL-i w końcu jest w miarę przyzwoita fałszywa domena, łudząco podobna do prawdziwej! I z tego powodu dajemy 8/10.

Nadawca: “ING Bank Slaski”
Temat: Twoje konto w systemie ING Bank Śląski zostało zablokowane !

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy konto w ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta.
W celu odblokowania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:

www.ingbank.pl
(Link prowadzi do hxxp://online-ingbank.com/)

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół ING Bank Śląski

Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 34, 40-086 Katowice.
Wpisany do Rejestru Przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459.
Kapitał zakładowy: 130 100 000 zł. Kapitał wpłacony: 130 100 000 zł. NIP 634.-.013.-.54.-.75.

PS. Mogłoby być 9/10, gdyby chociaż SSL-a (choćby domain-validated) założył na serwerze. Przecież to nic nie kosztuje…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Trudno, ale i tak nigdy z tego konta nie korzystałem ;p

 2. Ja sto lat temu przestałem takim wiadomościom wierzyć. A jak mam jakieś podstawy żeby uwierzyć (komornik, skarbówka, itd.) to z reguły sam sobie otworzę prawdziwą stronę i sprawdzę. Nie klikam w linki od randomów.

 3. Widząc w tytule spację pomiędzy wyrazem i wykrzyknikiem, od razu wiadomo że nie warty otwierania (no chyba że od osoby prywatnej).

  Prawidziwa stopka: “Niniejsza informacja handlowa została wysłana przez ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod numerem rejestru: KRS 0000005459 przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. NIP: 634-013-54-75, REGON: 271514909, kapitał zakładowy: 130 100 000 zł w całości opłacony. “

 4. Szacun dla adminów serwera poczty, z którego to przyszło. Po krótkiej notce nie minęło 10 minut, gdy dostałem:
  Hi.
  The client is shut-off now :)

 5. Dostałem dziś niemal identyczny, tylko dotyczący ipko. Co może być niepokojące, rzeczywiście mam tam konto i podałem im ten adres.

 6. Zapewne wypadliby wiarygodniej wśród neolemingów, gdyby napisali “(…) zostało zablokowanĘ”…

 7. Właśnie zmieniłem sobie hasło na tej nowej stronie ;)

 8. podobno do pko bp najlepiej zgłaszac adresy z których są maile – oni je jakos blokuja

 9. do mnie to już nawet takich lipnych wiadomości nie przysyłają :( a człowiek, by poczytał

 10. Czy mogłyby być publikowane nagłówki takich wiadomości? Można by wtedy dodawać sobie do blacklist serwery z których to wychodzi.

 11. ING się wycwaniło. Żaden przelew na inne konto niż dotychczas używane nie pójdzie. Ja kwotę 22 zł do Urzędu Miejskiego musiałem potwierdzić telefonicznie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: