10:08
23/10/2020

Unia Europejska już po raz drugi nałożyła sankcje w związku z cyberatakami. Tym razem objęły one osoby, które miały brać udział w atakach na niemiecki parlament w roku 2015.

Nałożone wczoraj sankcje objęły dwie osoby i jedną instytucję.

  • Dimitri Siergjejewicz Badin (Дмитрий Сергеевич Бадин), rocznik 1990, zaangażowany w atak na niemiecki parlament, który spowodował chwilową przerwę w działaniu instytucji oraz wykradzenie informacji.  Atak miał wpływ na konta poczty elektronicznej kanclerz Angeli Merkel. Już wcześniej Badin był poszukiwany przez FBI w związku z hackowaniem komputerów używanych przy procesie wyborczym w USA w roku 2016.
  • Igor Olegowicz Kostiukow (Игорь Олегович Костюков), rocznik 61, admirał, szef GRU oraz – co ciekawe – bohater federacji rosyjskiej. Już wcześniej ten wojskowy trafił na czarną listę USA w związku z majstrowaniem przy wyborach w roku 2016. Wśród podległych mu jednostek znajduje się 85. Główny Ośrodek Służb Specjalnych (GTsSS), znany także jako “jednostka 26165”, a w branży bezpieczeństwa jako APT28 lub Fancy Bear. Ta grupa sporo narozrabiała i możecie o tym poczytać w Niebezpieczniku.

Poza tymi dwoma osobami sankcje objęły wspomniany 85. Główny Ośrodek Służb Specjalnych (GTsSS) Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GU GRU).

W ramach sankcji dochodzi do zamrożenia środków finansowych wskazanych osób oraz ogranicza się ich prawo do podróżowania do UE. Sankcje ograniczają tez możliwość zawierania umów z osobami objętymi sankcjami.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Co za żenujący cyrk. Spektakl dla idiotów.

  2. Ciekawe jak wyglądają sankcje nałożone na Główny Ośrodek Służb Specjalnych?

  3. Tylko co im po tych sankcjach skoro kasy w EU nie mieli, nie przyjeżdzali ani nie chcieli przyjeżdzać. Teatrzyk.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: