10:15
29/5/2020

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Politechniki Warszawskiej. Na stronie urzędu czytamy:

Organ nadzorczy zwrócił się do podmiotu z prośbą o udzielenie odpowiednich wyjaśnień oraz złożenie stosownych dokumentów pozwalających na dokładne zbadanie tej sprawy, a w szczególności wdrożenia odpowiednich środków zabezpieczenia technicznego i organizacyjnego oraz dokonywania ich regularnego przeglądu czy ich oceny skuteczności w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Postępowanie ma doprowadzić przede wszystkim do przywrócenia stanu zgodnego z prawem, ale nałożenie kary pieniężnej też nie jest wykluczone.

Gdybyście nie wiedzieli o co chodzi to przypominamy, że PW miała poważny wyciek, który ujawnił wiele informacji o studentach, ale nie o każdym wyciekł komplet danych. Osoba stojąca za wyciekiem chciała ukazać słabości systemu PW i uważa, że groźnych incydentów było więcej niż jeden. Postępowanie UODO zapewne trochę potrwa, ale być może dowiemy się czegoś więcej o praktykach związanych z przetwarzaniem danych na uczelni.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: