10:15
29/5/2020

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Politechniki Warszawskiej. Na stronie urzędu czytamy:

Organ nadzorczy zwrócił się do podmiotu z prośbą o udzielenie odpowiednich wyjaśnień oraz złożenie stosownych dokumentów pozwalających na dokładne zbadanie tej sprawy, a w szczególności wdrożenia odpowiednich środków zabezpieczenia technicznego i organizacyjnego oraz dokonywania ich regularnego przeglądu czy ich oceny skuteczności w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Postępowanie ma doprowadzić przede wszystkim do przywrócenia stanu zgodnego z prawem, ale nałożenie kary pieniężnej też nie jest wykluczone.

Gdybyście nie wiedzieli o co chodzi to przypominamy, że PW miała poważny wyciek, który ujawnił wiele informacji o studentach, ale nie o każdym wyciekł komplet danych. Osoba stojąca za wyciekiem chciała ukazać słabości systemu PW i uważa, że groźnych incydentów było więcej niż jeden. Postępowanie UODO zapewne trochę potrwa, ale być może dowiemy się czegoś więcej o praktykach związanych z przetwarzaniem danych na uczelni.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: