10:20
16/7/2020

Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował naszą redakcję, że UODO jest świadomy istnienia wyszukiwarki twarzy PimEyes, którą opisywaliśmy w tekście pt. (akt.) Wyszukiwarka twarzy PimEyes: Świetny produkt, ale czy obroni się przed RODO?

Niemiecki organ nadzorczy otrzymał skargę na tę spółkę i zgodnie z art. 56 RODO wskazał UODO jako właściwy do zajęcia się tą sprawą. Na obecnym etapie jest jednak za wcześnie, by mówić o szczegółach związanych z działalnością spółki PimEyes i o działaniach UODO w tej sprawie – czytamy w e-mailu od UODO.

Niniejsza notatka jest aktualizacją do wskazanego wyżej artykułu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: