9:55
28/2/2010

UODO Survival Kit 2.1 to poradnik wydany przez polski oddział ISACA. Zadaniem dokumentu jest wyjaśnić meandry zarządzania i nadzoru nad systemami informatycznymi pod kątem zgodności z UODO (Ustawą o Ochronie Danych Osobowych).

Jak donosi ipsec.pl, podręcznik zawiera odwołania do standardu COBIT i udziela wskazówek co do współpracy z GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych). Oprócz tego, w dokumencie znajdziemy informacje na temat obowiązków ABI (Administratora Bezpieczeństwa Informacji) oraz zalecane czynności dla osób na różnych stopniach zaawansowania (tych, które zaczynają się zajmować ochroną danych osobowych w systemach informatycznych, tych które wdrożyły już mechanizmy ochrony danych osobowych i tych, które chcą zweryfikować zgodność swoich procedur z Ustawą przeprowadzając audyt).

UODO Survival Kit 2.1 dostępny jest do ściągnięcia w wersji polskiej i angielskiej.

P.S. Jak na ironię, serwer ISACA, organizacji zajmującej się bezpieczeństwem, ma przedawniony certyfikat SSL… :>)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Przewodnik z października 2007, a nius na stronie ISACA z 2008-03-11 (https://www.isaca.org.pl/index.php?m=show&id=247)

  Trochę stare.

  • @Łukasz: jeśli zagwarantujesz, że wszyscy czytelnicy Niebezpiecznika na pewno znają ten poradnik, to od razu go ściągamy. To jak, podnosisz rękawicę? ;-)

 2. Ja tego poradnika nie znałem :) Dzięki za info.

 3. Ja tam nigdzie nie sugerowałem, że każdy zna ten dokument. Sam go nie znałem, ale pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to data, które wydała mi się odrobinę dawna. Nevermind odczytałem niusa jako pewną nowość.

 4. Treść pewnie super, ale “Niezaufane połączenie”. Firefox aż krzyczy “uciekaj stąd” i straszy wyjątkami bezpieczeństwa.
  Ten certyfikat utracił ważność 2009-12-13 00:59.

  Kuriozum?

 5. Ściągnięte i oznaczone “do przeczytania”. Powinno się przydać. ;]

 6. U mnie się to pojawiło wczoraj z bardzo prostego powodu – dodałem wersję angielską newsa dla kolegów z pracy. Dokument faktycznie jest dość stary, ale z doświadczenia wiem, że wcale nie jest powszechnie znany. Co do certyfikatu to na stronie ISACA wisi news, że stowarzyszenie dostało kuratora z urzędu. Można więc przypuszczać, że nieaktualny certyfikat jest najmniejszym z ich problemów :)

 7. Jeszcze porada praktyczna – pliki są też dostępne po HTTP, wtedy żadne błędy się nie pokazują :)

 8. ISACA (warszawski oddział) nie ma zarządu, więc nie ma kto kupić nowego certyfikatu …

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: