10:19
28/6/2016

Uważajcie na wiadomości rzekomo od banku Pekao S.A. informujące o przyznaniu Wam kredytu. Załączony do nich “harmonogram spłat” zainfekuje Wasz komputer złośliwym oprogramowaniem.

Kolejny malspam…

Na skrzynki Polaków rozsyłana jest masowo wiadomość od kogoś, kto podszywa się pod bank Pekao S.A. W przeciwieństwie do wczoraj opisywanego przez nas malspamu, w którym przestępcy nakłaniają do otworzenia rzekomo nieopłaconej faktury, ta kampania nie modyfikuje treści maila. Zawsze nadawcą jest Kamil Wurst, a kwota kredytu to 8457,08PLN:

Malspam od Pekao

Malspam od Pekao

Jeśli ktoś otworzy załączony do wiadomości załącznik (dokument Worda), jego oczom pojawi się prośba o aktywowanie obsługi makr.

malspam-pekao3

Nigdy nie zezwalajcie na uruchamianie makr — większość dokumentów Office, a zwłaszcza te otrzymywane e-mailem, nie potrzebują makr do działania. Makro jest wykorzystywane przez przestępców do pobrania złośliwego oprogramowania na komputer ofiary.

PS: Wakacje chyba na dobre się zaczęły i przestępcy mają więcej czasu na ataki.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nie chciałbym być w skórze tego gnoja, gdy go złapią. A złapią na pewno.

  2. “PS: Wakacje chyba na dobre się zaczęły i przestępcy mają więcej czasu na ataki.”

    heheh :) gimbo-przestępcy na łowach :D

  3. A tak chwalili google’a, że spamu im nie puszcza przy okazji ostatniego newsa. I mamy kontrę ;)

    • Przecież to jest w folderze Spam.

  4. Te macro do otwierania wiadomosci zaszyfrowanej kluczem RSA to jakas nowa technologia kosmiczna?

  5. “Całkowita kwota należna Bankowi jest 8,457.08, a po zostanie pobrana z Twojego konta…” – stylistyka godna profesjonalisty. Cyce opadają.

  6. Trzeba być kompletnym osłem żeby się na to nabrać. Wystarczy spojrzeć na adres nadawcy (domena) żeby się zorientować, że to lipa. Jak ktoś się nabrał to mi go nie żal, głupota bywa kosztowna

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: