19:33
11/12/2012

Jeśli macie modem DGT FG4 wręczany przez Telekomunikację Polską, to zapoznajcie się z tym artykułem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. nie ma to jak kablowka bez telefonu! przynajmniej modem sam nie zadzwoni!

  • pod warunkiem że nie masz u operatora VoIP wykupionego :)

 2. Jakieś pomysły na zabezpieczenie się przed tym?

  • Använd yxan!

  • @eLJot:
   hoặc cập nhật phần mềm ;-)

 3. “Radykalnym rozwiązaniem jest instalacja “łat” do oprogramowania sterującego routerami VDSL co właśnie teraz robi TP. Co ciekawe, dostawca urządzeń twierdzi ponoć, że informował operatora o zagrożeniu i dostarczył zabezpieczającą aktualizację prawie pół roku temu.”

  … radykalnym? bardziej niż blokowanie sobie wszystkich połączeń zagranicznych?

  • Aktualizacja firmware’u router’a? [i.imgur.com/Jzq8t.png]

 4. Niestety pomyliliście się, bo Telekomunikacja Polska w chwili obecnej nie wręcza modemów DGT FG4. Robi to inna firma i to już od dobrych paru miesięcy.

 5. się okaże że to nie bug a ficzer … pewnie z Orange specjalnie wydzwaniają by nabić sobie kasę zwalając na hackerów …. ;-)

 6. To było do przewidzenia, że prędzej czy później do tego dojdzie. Przy POTS mamy pajęczarstwo, przy VoIP – uzyskanie danych dostępowych do konta.

 7. W końcu gdzie jest problem w sofcie pc obslugujacym modem (win) czy w firmwarze modemu? Te łatki sa do firmwaru czy do pc?

 8. Witam. Ja nie mam i nie miałem wykupionego VoIP i przyszedł
  do mnie zawyżony rachunek od mojego operatora WLR z połączeniami
  m.in. na Karaiby. Możecie to wytłumaczyć ? Posiadam właśnie ten
  router.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: