12:31
18/11/2019

Uwaga na SMS-y od BESTSAN

Od godziny masowo zgłaszacie nam, że otrzymujecie SMSy od nadawcy BESTSAN. Informują one o wygraniu 950 000 euro. To oczywiście scam. SMS-y możecie spokojnie zignorować, ale jeśli chcecie wiedzieć na czym polega atak — czytajcie dalej.

Twoj numer telefonu otrzymal 950 000 euro w konkursie Pepsi Awards 2019. Aby otrzymac skontaktuj sie z Dr. Lucas przez e-mail: grants@pepclaims.org

Domena ma miesiąc (założona 23 października 2019). Na odpowiedź od doktora Lukasa jeszcze czekamy, ale obstawiamy że będzie wymagana jakaś opłata manipulacyjna za odebranie przelewu, albo przesłanie danych osobowych w celu weryfikacji — będziemy Was informować na bieżąco :)


Aktualizacja 18.11.2019, 12:35
Mamy odpowiedź:

Czyli jednak najpierw wyłudzenie danych. Zobaczymy co później.


Aktualizacja 18.11.2019, 12:41
Z tego samego nadawcy wysyłane są również SMS-y o takiej treści:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Od kiedy glowna siedziba pepsi pisalaby po Polsku, jak juz to Nasz polski oddzial… A po drugie od kiedy swiatowa korpo kogos “blaga” jak ktos nie potrafi ruszyc glowa i samodzielnie pomyslec, to zawsze bedzie podatna na takie ataki, a osoby z wyzsza inteligencja i sprytem beda na takich “owieczach” zerowac… W Naturze jest tak samo, samiec, ktory jest silniejszy i wygra walke o pozycje alfy przejmuje cale stado…

  • Nie wiedziałem że dla takiej korporacji napisanie maila po polsku i wysłanie go z USA to wyzwanie na miarę lotu na księżyc.
   Poza tym korporacja to ludzie, a nie samoistny twór, dlatego mogą używać zwrotów błagam.
   Takich jak ty żuczków z wyższą inteligencją załatwia podobnymi mailami bez większego problemu. Chcesz sprawdzić, to podaj tu swojego maila, panie yntelygent.

  • @John Sharkrat pracowałeś w korpo?

  • @Beznazwie a aa a ci to ma do rzeczy czy pracowal w kolpolacji? Czy tam to sami ludziue z iq ponad 200 ? To zamiast placowac dla kogos powinni zakladac swoje firmy aby to ludzie na nich pracowali skoro sa tacy madrzy.

   Zwyczajnie rutyna gubi ludzi w podobnych sytuacjach nawet ktas madry się da nabrać przedstawiłbym to przypadek jaki znam, ale za dużo pisania i może niech ta khistoria nie wychodzi na jaw z racji, ze sytuacja doTyczy mojego dobrego znajomego, który w korporacji znanej pracowal i pracuje.

 2. Mój numer otrzymał, niech się mój numer martwi.

 3. 700 Anderson Hill Road, *Zakup*, Nowy Jork

  ;)

  (dzielnica nazywa sie Purchase)

 4. Ja zamiast SMS dostaje ciągle telefony od firmy Best z różnych nr telefonów polskich najczęściej stacjonarnych

 5. Matołki. Kwota wygranej jest zbyt abstrakcyjna. Myślę że szybciej ktoś się złapie na “wygraną ” 100-200 euro. Chociaż z drugiej strony…. :).
  A słowo “błagam ” w niby oficjalnej korespondencji jest przeurocze

 6. Najpiękniejsze w tym mailu jest tłumaczenie “PRC” na “ChRL”

 7. Błagam, abyś ściśle przestrzegał naszych wskazówek XDD. Czy oni są poważni? Nikt ze sprawnym mózgiem się na to nie nabierze. Pewnie właśnie dlatego tego typu ataki są przeprowadzane w Polsce.

 8. “Dr Lucas White – Dyrektor promocyjny” – dostali dyrektora w promocji to i nic dziwnego, że błaga. Pewnie jak już ubłaga to podpiszą z nim umowę na dłużej.

 9. czyżby nowa odsłona scamu 419 ? :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: