13:23
9/5/2016

Dostajemy informacje od naszych czytelników, że od wczoraj na ich numery telefonów spływają SMS-y podszywające się pod firmę Inpost, właściciela Paczkomatów. Od ofiar wyłudzane są kody, które mają służyć do odebrania przesyłki, ale tak naprawdę wykonanie instrukcji w celu zdobycia kodu powoduje dopisanie do rachunku ofiary kwoty 30,75 złotych.

Oto treść SMS jaki jest rozsyłany na polskie numery telefonów:

8f5b6faf-ff9f-49c9-a89a-bc95a78e9273

INPOST: Twoja Przesylka jest gotowa do odebrania w Paczkomacie. Wejdz na paczkomaty-24.pl aby pobrac dane do odbioru przesylki.

Strona Paczkomaty-24.pl (założona 6 maja) wygląda tak:

paczkomaty-24_pl

…i jak widać zachęca do wysłania SMS-a o treści “CODE.BTCSMSPL” na numer: 92555. Koszt wysłania takiego SMS-a to 30,75PLN, a jego wynikiem jest kod, który — wnioskując z treści — służy do pobrania bitcoinów (a wydawało nam się, że wszystkie serwisu do zakupu BTC przez SMS już padły…).

Inny z czytelników podesłał nam też taką wiadomość (paczki się nie spodziewa) — link odsyła do hxxp://informacje-paczkomaty.ivi.pl, które przekierowuje na paczkomaty-24.pl:

img


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

27 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Też niedawno dostałem, na szczęście tylko e-mail
  http://imgur.com/vBigQZj

 2. Urzekło mnie to “UWAGA NA FAŁSZYWE WIADOMOŚCI” :)

 3. “UWAGA NA FALSZYWE WIADOMOSCI” :D

 4. Czyli ten ostatni screenshot obrazuje przykład fałszywej wiadomości imitującej prawdziwą?? Należy to wyraźnie napisać, bo ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ wiadomość jest bardzo ppdobna kolorystycznie, ponadto na dole występuje napis “uwaga na falszywe wiadomosci”….

 5. Widzę, że oszuści już nie bawią się w chowanie kosztów w regulaminach, tylko kłamią “w żywe oczy” na głównej stronie.

 6. Tak z ciekawości zerknąłem na nieznany numer (macie linka: http://www.nieznany-numer.pl/Numer/92566) i jeden komentarz rozbawił mnie do łez:
  “sciągałem google chrome złodzieje kazali mi wyslac sms to otrzymam kod weryfikacyjny ciekawe czy to google natym zarabia ? a jak nie do dlaczgo tego nie zablokują”
  Musiałem to przytoczyć :-) Ciekawa teoria spiskowa ;-)
  PS Ktoś wie, co to za strona? Ja znam btc-sms.pl, ale teraz nie działa…

  • btcforsms.com

 7. Ciekawie “strona” wygląda w środku:

  Formularz prowadzi do:
  hxxp://dilink2002.temp.swtest.ru/paczkomaty/post.php

  Logo InPostu kradzione z:
  hxxp://maxmoto.pl/img/info/logo_inpost.png

  A przycisk sprawdź siedzi na hostingu obrazków:
  hxxps://s32.postimg.org/trb42x39d/ddd2345.png

  • co w tym ciekawego? Chyba nie spodziewałeś się, że poprosi inpost o zgodę na zdjęcia. nawet amator zdjeć nie umie wstawić z własnego hostingu xd. A czemu nie zgłaszacie takich stron do spamhaus? Powinny paść w ciągu kilkunastu minut, nawet jak hosting stoi w rosji. BTW, bitbay chyba zamieniał sms na btc?

  • Mysle ze to nie BB zamienial tylko posrednik ktorym jest btcforsms.com

 8. Żeby tak skuć mordę takim cwaniaczkom.. miło by było nie?

 9. Dziwnie przypomina rzekome MMSy od Orange ;)

 10. Wszyscy opisują, ostrzegają, a czy ktoś zgłosił tę sytuację Nazwie?

  • @aaaa
   Jak nazwa ma ludzi odpowiedzialnych za bezpieczenstwo, to oni powinni mieć niebezpiecznika na rss, tak samo jak inne branzowe strony.
   Jak nie mają to nie chce o tym wiedzieć I wole żyć w błogiej nieświadomości.

  • Do Gość:
   bo niebiezpiecznik to taki nowy CERT ?:)
   A jeśli ta informacja nie pojawiłaby się na żadnym RSSie to co? Rączka na rączkę i niech świat sam się naprawia?

 11. Nalezy chyba podkreslic do kogo nalezy kod : CODE.BTCSMSPL

  Do BTCFORSMS.pl

  • weźcie zbanujcie tego spamera.

 12. Sorry
  btcforsms.com

 13. To od Play ludzie się tym zajmują i współpracują razem z tymi oszustami i dzielą się kasą

 14. Jeśli ktoś w 2016 nabiera się na “wyślij SMS na numer…”, to sam sobie winien i zasługuje na bycie orżniętym.

 15. Dlaczego w Polsce sprzyja się systemowo oszustom i przekręciarzom? Dlaczego operator telefoniczny odmawia reklamacji w takim przypadku, podając, że “nie jest stroną” a z drugiej strony zasłania się “ochroną danych osobowych” nie chcąc podać kto stroną jest (skądinąd wiadomo, że prawie wszystkie takie przekręty robią firemki krzaki założone przez… pracowników operatora a i sam operator kasuje 30-50% od takich przekrętów) by tą “stronę” podać do sądu? Dlaczego nie można WZOREM NIEMIEC WPROWADZIĆ PARU PROSTYCH ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH WYKLUCZAJĄCYCH TAKIE PRZEKRĘTY? Np. niemieckie prawo telekomunikacyjne przy takich wysokopłatnych usługach telekomunikacyjnych jak takie SMS za 30zł wymaga od “usługodawcy”… pisemnej zgody klienta na świadczenie takiej usługi! Proste i skuteczne! Bez tego operator nie ma prawa pobrać centa należności za takie “usługi”! I inne niemieckie wzory też są godne naśladowania: np. w Niemczech nie ma przewału podwykonawców “na wydmuszkę” jak przy budowie autostrad czy stadionów w Polsce z uwagi na prosty przepis: z mocy prawa w Niemczech generalny wykonawca odpowiada za zobowiązania swoich podwykonawców! Też proste i skuteczne! Dlaczego w Polsce się nie da? CELOWO! Niemcy ten zapis o odpowiedzialności generalnego wykonawcy chcą wnieść do prawa unijnego – jeden (na całą UE!) rząd był przeciw – rząd Donalda Tuska! I ta sprawa z podwykonawcami w przypadku autostrad i stadionów nie wymagała zmiany prawa: rząd Tuska jako inwestor mógł taki zapis umieścić w umowie z generalnymi wykonawcami. Mógł ale nie chciał i zbankrutowało ponad 70 000 firm budowlanych, setki tysiące ludzi straciło pracą a niektórzy dorobek życia i życie (samobójstwa!)…

 16. Co ciekawe jak wczytamy się w sms czy maila z podrobionego inpostu tam jest kupę błędów ortograficznych.

 17. “Odnośniki do piosenek w serwisie YouTube, które znajdują się zarówno w fałszywych, jak i w oryginalnych wiadomościach NIE są załącznikami – kliknięcie nie grozi zainfekowaniem komputera wirusem.”

  Ciekawy jest ten komunikat. Może akurat teraz nie grozi, ale po takim komunikacie może się to zmienić… .

 18. Przecież na taki numer to nawet zwykły Janusz serfer Neostrady nie mógłby się nabrać

 19. Do Józef
  Przecież można sobie zablokować usługi premium (płatne sms) lub ustawić maksymalną kwotę którą akceptujesz na takie płatne usługi np. w Play masz to dostępne online po zalogowaniu na swoje konto … nie potrzeba wprowadzać Dobrej Zmiany ustawowo można samemu o to zadbać

 20. Co ty za byzydury wypisujesz?

 21. […] przez oszustów robią się coraz bardziej zaawansowane. Gdy kilka lat temu przeczytałem na Niebezpieczniku, że ktoś rozsyła smsy z prośbą o pobranie danych do odbioru wysyłki, trudno mi było […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: