17:31
1/7/2020

Przestępcy właśnie zaczęli wysyłać do Polaków SMS-y podszywając się pod Allegro. Oto treść wiadomości:

Prezent od Allegro 30 zl na zakupy oraz darmowa dostawa. Pobierz nowa wersje naszej aplikacji mobilnej https://playsklep24[.]com/allegro i wpisz swoj kod: KSR39S1

Kliknięcie przekierowuje ofiarę na stronę udającą oficjalny sklep Google Play z aplikacjami na Androida.

Jeśli ofiara nie zorientuje się, że jest na fałszywej stronie i pobierze aplikację aby “otrzymać prezent”, zainfekuje sobie telefon złośliwym oprogramowaniem, które przestępcy wykorzystują do wykradania pieniędzy z rachunków bankowych.

Co robić, jak żyć?

Ostrzeżcie wiec mniej technicznych znajomych i tak skonfigurujcie im telefony z Androidami, żeby instalacja aplikacji spoza oficjalnego sklepu nie była możliwa. Zwróćcie im też uwagę, że sama blokada instalacji spoza Google Play to dopiero początek zabezpieczania smartfona z Androidem. Kroków które trzeba wykonać jest więcej…

Co zrobić aby taki jak ten atak się nie udał, nawet jak użytkownik się zagapi? Jak zabezpieczyć dane przed kradzieżą i wyciekiem? Zobacz nasz 2 godzinny wykład, który w szczegółach przechodzi przez konfigurację smartfona pod kątem bezpieczeństwa, pokazując konkretne opcje, które warto włączyć i demonstrując dodatkowe aplikacje, które pomogą lepiej chronić Twój telefon przed atakami, a Twoje dane przed wyciekiem. Użyj kodu ZLEAPK, aby wykupić dostęp do naszego wykładu w niższej o 20PLN cenie:

PS. Obecnie dostęp do nagrań sprzedajemy w przedsprzedaży. Wykłady są na końcówce montażu i zostaną udostępnione na początku przyszłego tygodnia. Ale wtedy ich cena będzie wyższa, więc nie czekaj!

Przeczytaj także:

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A co najlepsze – tylko opcja “Zainstaluj” prowadzi do fałszywej i zainfekowanej instalki. Opinie, polecane aplikacje czy cokolwiek przekierowuje do oficjalnego sklepu play

  2. “Jeśli ofiara nie zorientuje się … zainfekuje sobie telefon złośliwym oprogramowaniem, które przestępcy wykorzystują do wykradania pieniędzy z rachunków bankowych. ”

    Działania prewencyjne jak najbarsziej wskazane. Pytanie co, gdy ktoś będzie chciał “wyleczyć” swój telefon po fakcie instalacji takiej niechcianej aplikacji? Standardowy Bitdefender wykryje & usunie?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: