17:31
1/7/2020

Przestępcy właśnie zaczęli wysyłać do Polaków SMS-y podszywając się pod Allegro. Oto treść wiadomości:

Prezent od Allegro 30 zl na zakupy oraz darmowa dostawa. Pobierz nowa wersje naszej aplikacji mobilnej https://playsklep24[.]com/allegro i wpisz swoj kod: KSR39S1

Kliknięcie przekierowuje ofiarę na stronę udającą oficjalny sklep Google Play z aplikacjami na Androida.

Jeśli ofiara nie zorientuje się, że jest na fałszywej stronie i pobierze aplikację aby “otrzymać prezent”, zainfekuje sobie telefon złośliwym oprogramowaniem, które przestępcy wykorzystują do wykradania pieniędzy z rachunków bankowych.

Co robić, jak żyć?

Ostrzeżcie wiec mniej technicznych znajomych i tak skonfigurujcie im telefony z Androidami, żeby instalacja aplikacji spoza oficjalnego sklepu nie była możliwa. Zwróćcie im też uwagę, że sama blokada instalacji spoza Google Play to dopiero początek zabezpieczania smartfona z Androidem. Kroków które trzeba wykonać jest więcej…

Co zrobić aby taki jak ten atak się nie udał, nawet jak użytkownik się zagapi? Jak zabezpieczyć dane przed kradzieżą i wyciekiem? Zobacz nasz 2 godzinny wykład, który w szczegółach przechodzi przez konfigurację smartfona pod kątem bezpieczeństwa, pokazując konkretne opcje, które warto włączyć i demonstrując dodatkowe aplikacje, które pomogą lepiej chronić Twój telefon przed atakami, a Twoje dane przed wyciekiem. Użyj kodu ZLEAPK, aby wykupić dostęp do naszego wykładu w niższej o 20PLN cenie:

PS. Obecnie dostęp do nagrań sprzedajemy w przedsprzedaży. Wykłady są na końcówce montażu i zostaną udostępnione na początku przyszłego tygodnia. Ale wtedy ich cena będzie wyższa, więc nie czekaj!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A co najlepsze – tylko opcja “Zainstaluj” prowadzi do fałszywej i zainfekowanej instalki. Opinie, polecane aplikacje czy cokolwiek przekierowuje do oficjalnego sklepu play

  2. “Jeśli ofiara nie zorientuje się … zainfekuje sobie telefon złośliwym oprogramowaniem, które przestępcy wykorzystują do wykradania pieniędzy z rachunków bankowych. ”

    Działania prewencyjne jak najbarsziej wskazane. Pytanie co, gdy ktoś będzie chciał “wyleczyć” swój telefon po fakcie instalacji takiej niechcianej aplikacji? Standardowy Bitdefender wykryje & usunie?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: