14:54
20/2/2017

Od naszych czytelników korzystających z serwisu OLX.pl otrzymujemy sygnały, że dzwonią do nich z numeru zastrzeżonego ludzie podający się za pracowników portalu OLX i pod różnymi pretekstami wyłudzają dane. Scam przypomina drugą wersją edycji przekrętu na “wnuczka” (kiedy to rzekomy policjant ostrzega, że jest na tropie szajki, która będzie się z nami kontaktować).

Ostrzeżenie do użytkowników serwisu wystosował też sam portal OLX.pl:

Otrzymaliśmy w ostatnich dniach od naszych Użytkowników kilka zgłoszeń o nowym sposobie wyłudzania danych. Oszuści dzwonią na numer podany w ogłoszeniu na OLX, podając się za naszych pracowników. Twierdzą, że w związku z zamieszczonym przez nas ogłoszeniem na OLX prowadzone jest dochodzenie w sprawie oszustwa i uprzedzają, by pod żadnym pozorem nie kontaktować się z policją a jedynie współpracować z “pracownikiem” OLX. Proszą, by dla dobra śledztwa nikomu nic nie mówić, gdyż jesteśmy (przez zamieszczenie rzekomo nieuczciwego ogłoszenia na OLX) podejrzani i grożą nam poważne konsekwencje. Proszą o podanie swoich danych osobowych, gdyż potrzebne są do śledztwa.

Nie daj się na to nabrać! Pamiętaj:
– pracownicy OLX nigdy nie dzwonią do Użytkowników w celu uzyskania ich danych osobowych
– w przypadku oszustw ZAWSZE zalecamy kontakt i współpracę z organami ścigania!

Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich takich przypadków przez formularz kontaktowy.

Ostrzeżcie swoich znajomych korzystających z OLX, aby nie dali się nabrać.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To jest świetny przykład jak ustawa antyterrorystyczna nie spełnia swojego założenia bo skoro oszust na lewo kartę prepaid zarejestrował żeby dzwonić podając się za pracownika olx to terrorysta tym bardziej nie będzie miał z tym problemu :) , no chyba że karta prepaid zagraniczna :)

  • Przeciez to moze byc jakis VoIP, albo nawet SIP trunk do jakiegos operatora w pierdziszewie w ameryce poludniowej.

  • Czyli można łatwo sprawdzić na kogo zarejestrowany jest numer jeśli dzwoni z zastrzeżonego? Już widzę jak policja pędzi i sprawdza bo jakiś koleś udawał kogoś innego…

  • @Dolof to już nie moja wina że macie taką nieudolną policję , która nie potrafi ustalić numer telefonu osoby która dzwoni z zastrzeżonego ….
   @Norbert przy zastosowaniu radykalnych zabezpieczeń były by odczuwalne opóźnienia :), są próbki głosu ( tak wiem że i to można zmienić ) ale sprawca zawsze pozostawi jakiś ślad, można zawęzić poszukiwania , odfiltrować itd. – nie ma idealnej zbrodni.

 2. To mogłem być ja:) często wystawiam rzeczy na OLX, ale na szczęście nigdy nie odbieram nr zastrzeżonych ;]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: