14:23
28/2/2015

Serwis służący do przechowywania plików w chmurze, Mega Kima Dotcoma, został zablokowany przez PayPal. Kierownictwo PayPala podjęło decyzję pod naciskiem organizacji płatniczych VISA i MasterCard, a jako powód podano …unikatowy system szyfrowania:

PayPal acknowledged that the business is legitimate, but advised that a key concern was that MEGA has a unique model with its end-to-end encryption which leads to “unknowability of what is on the platform”. PayPal has apologised for this situation and confirmed that MEGA management are upstanding and acting in good faith.

Jak to dobrze, że organizacje płatnicze, tak bardzo troszczą się o bezpieczeństwo transferu naszych plików do chmur…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Problem?

 2. No piknie. Może ktoś to przetłumaczyć na nasze -użytkownika komputera (całym zdaniem)? W domyśle wiemy o co chodzi ;).

  • USA – 3 literki w skrócie, UK 4 literki w skrócie. Dwie siostry obie złe.

 3. “Przeczytaj także: Kto stoi za DDoS-ami na Mastercard i PayPala?”

  a potem sie dziwią że mają DDoSy ;)

 4. Kim powinien zacząć brać Bitcoiny. Ból dupy organizacji płatniczych bezcenny

  • Ależ bierze i to od samego początku (pierwsza z metod zaimplementowanych w MEGA, PP doszedł później). Zresztą Kim już się MEGA nie zajmuje, z MEGA rzeczy to już mu tylko nick w CoD-zie został ;).

 5. Moim zdaniem – to znaczy że chłopcy z NSA próbowali, próbowali, próbowali aż w końcu polegli. Jednak nie mogą wszystkiego i nie są wszechwiedzący.

  • E, prędzej BSA / RIAA / MPAA. NSA sie takimi pierdołami nie zajmuje ;)

 6. Już widzę jak leci pozew.

 7. Bierze, teraz tylko btc bierze.

 8. idealnie pasuje tutaj ten tweet: https://twitter.com/iembolisim/status/571396866039943169

 9. Jeszcze wyjdzie, że VISA i MasterCard poproszą PayPal o wyłączenie tej metody płatności w kantorach BTC :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: