20:31
12/9/2012

GoDaddy, największy na świecie hosting stron internetowych, miał wczoraj spore, bo prawie 6 godzinne problemy z dostępnością. Jaka była ich przyczyna?

GoDaddy zddosowane przez Anonimowych?

Jak zwykle, kiedy z sieci znika duży serwis, pojawia się kilka osób, które chciałyby aby taka porażka była widziana jako ich sukces. Anonimowi i tym razem nie zawiedli (ale nie ci bardziej oficjalni Anonimowi, tylko ci mniej oficjalni, czyli bardziej anonimowi — rozumiecie mnie, prawda?).

AnonymousTweet

Którzy Anonimowi są oficjalnymi Anonimowymi?

Chwilę po tym jak padły usługi GoDaddy, na YouTube zaczął krążyć film, w którym ktoś podający się za “Anonymous” przyznawał się do ataku DDoS na serwery GoDaddy (powód: GoDaddy wspierał SOPA). Niektórzy nawet żartowali, że wkrótce po kolejnym trzęsieniu ziemi, Anonimowi też ogłoszą, że to ich sprawka.

Faktyczny powód awarii

Ponieważ problem z dostępnością stron hostowanych w GoDaddy nie pojawiał się u każdego, łatwo było się domyślić, że winną za usterkę może okazać się usługa DNS lub problem z routingiem. Firma potwierdziła te przypuszczenia w dzisiejszym oświadczeniu dość skąpym w szczegóły techniczne. GoDaddy podkreślił jednak, że awaria nie była wynikiem włamania lub ataków DDoS (chociaż AnonymousOwn3r ciągle ma inne zdanie).

Na marginesie, GoDaddy wybrnęło wczoraj z kłopotów po części dlatego, że przenieśli swoje DNS-y do …konkurencji (VeriSign). To stało się oczywiście źródłem wielu szyderczych żartów o niekompetencji i szukaniu ratunku u wroga — ale warto zauważyć, że Verisign tak naprawdę zarządza domeną .com, a przeniesienie DNS-ów umożliwiło wyświetlenie strony “wiemy o awarii i pracujemy nad jej usunięciem”.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Najpierw Anonimowi mieli walczyć w imię wolności ponoć. To teraz “testują zabezpieczenia” w Internecie. Najpierw Anonimowi mieli walczyć, żeby wszystko co tajne stało się jawne (bo zły rząd wszystko ukrywa). To teraz napisali, że nie mogą powiedzieć z jakich powodów “zaatakowali” (hah ;p) GoDaddy. Ta, już lecę im uwierzyć. Na anonimowe słowo ;)

  • Jednym ze sposobów walki z wrogiem jest próba jego zdyskredytowania.

  • @kriss, a może to jeszcze głębiej sięga? ;)

   Tj. owi prawdziwi Anonimowi udają teraz tych fałszywych, żeby FBI nie dobierało im się do skóry, ale do tych prawdziwych, którzy tak naprawdę są nieprawdziwymi i tylko ich naśladowcami, którzy bardzo chcieliby być prawdziwi? A jak jest ich więcej niż 2 podzbiory Anonimowych to już w ogóle masakra się robi. Nigdy nic nie wiadomo ;)

  • Anonimowi nic takiego nie mieli robić. Masz informacje z gazety czy jak?

  • najpierw anonimowi robili ataki na habbo hotel i spamowali fora dla epileptyków migającymi gifami, potem grupka gimbusów uczepiła się scjentologów bo wydawało im się że zbawią świat no i tak już zostało.

  • nie, to mały odłam 4chanowskich anonów miał ochotę uczynić świat lepszym miejscem. Był ładny temat na artykuł, więc zrobiło się o nich głośno. Cała reszta ma wyjebane i działa tylko w imię wspomnianego przez canI małżeństwa.

  • @g: z anonimowego źródła ;P

  • skąd to wszystko wiesz? Spotkałeś kiedyś jakiegoś anonimowego?

  • @Pablito: Tak. Nie. Nie wiem. Być może. That’s the beauty! ;) Nigdy nie wiesz kim są i czy akurat Ci, którzy wypowiadają się w danym momencie to owi prawdziwi czy nie – nie ma chyba jednego ujednoliconego klucza GPG albo CEO podpisującego oświadczenia, więc moje założenia mogą być błędne. Ale, ale! Wszystkie inne założenia też mogą być błędne, a moje poprawne ;D

  • @kriss – jak ktoś jest “Anonimowy” to chyba jest jeszcze nieskredytowany (kredyt zaufania), żeby go zdyskredytować

 2. Najpierw Anonimowi mieli walczyć w ich http://i.imgur.com/iCEZy.jpg imię.
  Teraz to wszystko jest bez sensu.

 3. ich dnsy leżały kilka dni…

 4. Zgodnie z definicją anonimowym jest każdy kto zyska poparcie, a akcja anonimowych to każda do której się sporo osób przyłączy.
  Jeżeli więc ludzie się do gościa nie przyłączyli, to nie jest on członkiem anonimowych.

  • Czyli zgodnie z definicją Tusk należy do anonimowych, bo ma poparcie koncernów i elit i jego akcje są akcjami anonimowych bo wiele złodzieji się przyłącza hmm a mi się wydawało że inna jest definicja

  • Nie martw się Tusk też działa tak by przekręty były anonimowe

 5. Propaganda. Jak by im wysadzili sąd to by powiedzieli że kontrolowane wyburzenie. Zkąd my to znamy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: