20:47
27/3/2020

Ruszamy z drugim webinarem. Tym razem o wyciekach danych i tym jak się przed nimi ustrzec i jak na nie reagować, jak już się zdarzą. Start 6 kwietnia, o godz. 19:00. Bilety (dziś po wyjątkowo promocyjnej cenie) można już kupować tutaj.

Webinar będzie streamowany na żywo. Na koniec wykładu nastąpi sekcja pytań i odpowiedzi. Po webinarze, każdy uczestnik otrzyma od nas e-mailem podsumowanie kluczowych informacji i ściągawkę, co robić po wycieku danych. Mamy jednak nadzieję, że nigdy się Wam nie przyda…

Kup bilet!

Aby kupić bilet na webinar, zrób to w naszym sklepie lub kliknij na obrazku poniżej:

Agenda

  1. Jak uchronić się przed i ograniczyć wycieki danych?
  2. Jak ustalić, czy dane nasze dane już wyciekły?
  3. Co robić, gdy do wycieku doszło (z naszej lub nie naszej winy)?
  4. Uwaga na usługi ostrzegawcze.
  5. Niezbędne kroki formalne i prawne, kiedy wyciek nastąpi
  6. Gdzie szukać pomocy i co naprawdę daje nam RODO, a czego nie daje?
  7. Czy mamy szanse na odszkodowanie?
  8. Inne przepisy i tricki przydatne w walce z wyciekami danych
  9. Q&A: odpowiedzi na pytania uczestników webinara
Wykład poprowadzi Marcin Maj, nasz redaktor prowadzący i trener szkolenia OSINT (Biały Wywiad) czyli techniki pozyskiwania informacji o ludziach i firmach (szkolenie zdalne, przez internet). Marcin od ponad 10 lat “pracuje przy wyciekach” m.in. jako dziennikarz śledczy, który jest autorem wielu niebezpiecznikowych artykułów opisujących dramaty różnych ludzi okradzionych z pieniędzy i tożsamości w internecie. W dodatku, tylko Marcin w naszej redakcji potrafi pasjonować się tematem GDPR/RODO, a po pracy dla relaksu czytać uzasadnienia do wyroków sądowych i inne polskie oraz zagraniczne dokumenty ujawniające kulisy ataków internetowych, do których normalni ludzie nie docierają. Jako jedyny, umie też skomplikowane przepisy i ustawy przełożyć z prawniczego na ludzki. A to, jak się przekonacie, bardzo cenna umiejętność w kontekście tej części wykładu o wyciekach danych, która dotyczy “co mogę zrobić po tym, jak ktoś wyciekł moje dane”.

Dlaczego warto?

Dane internautów wyciekają codziennie. Twoje pewnie też już wyciekły. Czy wiesz, czego każdy może się dowiedzieć na Twój temat i gdzie szukać tych informacji? Pal licho, że ktoś pozna Twój PESEL albo inne “sekrety”. To bolesne, ale prawdziwe problemy pojawiają się, kiedy przestępcy zaczynają z tych danych korzystać, kradną Twoją tożsamość i wyłudzają pieniądze, wpędzając Cię w długi… To niestety zdarza się coraz częściej, bo prawie nikt nie “sprząta” wycieków. Ciężko coś usunąć z internetu.

Dlatego warto więc wiedzieć, jak przygotować się na wyciek danych i zminimalizować jego skutki. Warto wiedzieć, co robić, kiedy do wycieku dojdzie, bo niestety — niektóre z “polecanych” przez organy państwowe metod działań ochronnych po prostu nie działają.

Po udziale w tym webinarze, będziesz pewnie trochę przerażony, ale przynajmniej będziesz w stanie zminimalizować negatywne skutki wycieków Twoich danych (nie tylko osobowych). Będziesz wiedział co robić, aby wyciek informacji nie przerodził się w kradzież tożsamości i kłopoty finansowe. Ta wiedza, w dzisiejszym silnie “zinformatyzowanym” społeczeństwie jest potrzebna każdemu.

Daj znać znajomym!

Wykład prowadzony jest przystępnym i zrozumiałym dla każdego, także osób nietechnicznych, językim. Więc daj znać znajomym! Zwłaszcza, że do końca dzisiejszego dnia, czyli do godz. 23:59 można wyrwać promobilet w niższej cenie — śpieszcie się więc :)

PS. A specjalnie dla osób, które czytają artykuły do końca mamy — jak zwykle — mały prezent. Wpisując w formularzu zamówienia kod ZARAZA, dodatkowo obniżycie cenę o 10 PLN, czyli dziś wejściówkę możecie złapać sporo taniej!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. […] Webinar: Wycieki danych — jak się przed nimi uchronić i co zrobić, jak nas dotkną? […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: