8:50
19/8/2019

Zbliża się trzecia edycja HackYeah! – największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Odbędzie się ona w dniach 14-15 września w Warszawie, a Wy nie musicie hackować PKP aby dojechać tam za darmo.

W tym roku jednym z głównych tematów hackathonu jest Security, ale to tylko jedna z trzech otwartych kategorii. Poza tym uczestnicy będą mogli stawić czoła zadaniom otwartym w kategoriach Environment i Communication. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji, programów lub urządzeń, które wspierają poprawę warunków życia właśnie w ramach tych trzech tematów. W każdej z tych kategorii na uczestników czekają nagrody o wysokości 10 000 PLN.

Na ten moment cała pula nagród wynosi 265 000 PLN, ale na tym nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział także w zadaniach przygotowanych przez partnerów. 5 lipca organizatorzy opublikowali pierwszą pulę zadań z tej kategorii. Oto przykłady.

 • CTF przygotowany przez Wojsko Polskie z pulą nagród wynoszącą 30 000 PLN oraz  yjątkowymi nagrodami rzeczowymi;
 • PKN Orlen – IT Security – w tym przypadku uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: rozwiązanie zbierające dane o konfiguracji serwerów i stacji roboczych w obszarze automatyki przemysłowej i porównujące zebrane informacje z konfiguracją wzorcową w formie raportu
  lub
  2) narzędzie do wsparcia procesu szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa automatyki przemysłowej i sieci produkcyjnych generujące szczegółowy raport na ten temat.
  W ramach tych zadań do wygrania jest 20 000 PLN.
 • GovTech – Woda – organizatorzy zapraszają ekologów, inżynierów, programistów, aktywistów, prawników oraz wszystkich chętnych, pełnych pomysłu obywateli do podjęcia wyzwania wody! Podczas HackYeah będą czekały na Was 3 kategorie związane z wodą, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Pula Nagród: 80 000 PLN
 • ORLEN Mobile – First Aid – stworzenie niezależnego modułu do aplikacji ORLEN Mobile mającego na celu wsparcie kierowców w udzielaniu pierwszej pomocy np. w przypadku kolizji i wypadków drogowych, jako kolejny element działania PKN ORLEN w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Zakłada się, że aplikacja będzie dostępna zarówno na smartfonie jak i w jednym z serwisów internetowych PKN ORLEN. Pula nagród w ramach tego zadania to 20 000 PLN.

To tylko mała część przygotowanych zadań. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie hackyeah.pl/tasks-prizes.

Jeśli nie masz zespołu…

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem, ale nie macie zespołu to nic straconego Organizatorzy przygotowali serwer na Discordzie, gdzie możecie znaleźć zespół, skonsultować się z mentorami lub porozmawiać z zespołem realizującym HackYeah! Do Discorda możecie dołączyć klikając w ten link.

Wejściówki i lokalizacja

Wydarzenie odbędzie się w Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorzy
zapewniają bezpłatne pociągi do Warszawy, dojazd autobusami na
miejsce wydarzenia, pełne wyżywienie oraz, dzięki Pizzy Hut (która podjęła wyzwanie
rzucone online przez ogranizatorów HackYeah), 3000 pizz dla uczestników!

Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi 49,00 PLN, jednak cała pula z biletów jest
przeznaczana na rzecz fundacji edukujących dzieci w tematyce programowania — Szkoły
3.0 i Hearty Foundation! Dlatego zastanówcie się dobrze zanim skorzystacie z tego, co proponujemy wam poniżej.

Darmowe wejście?

Teraz dochodzimy do click baitu z początku artykułu. Pierwsze 50 osób, które zarejestruje się na stronie www.hackyeah2019.evenea.pl z kodem: MP_NIEBEZPIECZNIK wchodzi za darmo!

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy tylko ja odnoszę (z powyższej listy tematów) wrażenie, że Orlen zamiast zabawy proponuje stworzenie gotowych aplikacji dla swoich Klientów?

  • Pewnie szukają kolejnych frajerów jak z JustDrive.

   Przepraszam nie mogłem się powstrzymać ;).

   Na usprawiedliwienie Orlenu muszę dodać, że JustDrive najpewniej chciał zbudować “flotę” z indywidualnych użytkowników i uzyskać zniżkę grupową na paliwo. To raczej nie było zgodne z zamysłem tego koncernu.

  • @MegaMan
   Z tego co kojarzę JustDrive wywalili dlatego, że do aplikacji dodali funkcje o których nawet nie to, że nie poinformowali Orlenu że mają być, a prowadzili wcześniej dyskusje i Orlen się nie zgodził by były w niej obecne :)
   Chodziło chyba głównie o to, co aplikację wyróżniało, czyli właśnie łatwość płatności. Model biznesowy przedstawiony Orlenowi był zwykłym modelem flotowym i w zasadzie z perspektywy Orlenu miało to być rozszerzenie ich mFloty, a tu niespodziewanie JustDrive wydaje aplikację pozwalającą na proste płatności za paliwo dla każdego*, czyli coś co Orlen rezerwował dla Orlen Mobile, a do tego robiła to “lepiej” przez nadużywanie zniżek na paliwo.

   *Każdego, kto prowadził działalność gospodarczą, ale JustDrive zapowiedziało chyba od razu przy starcie też że z czasem chcą się pozbyć tego wymogu.

 2. Kot nie działa?
  `Brak takiego kodu promocyjnego`
  Gdyby był zużyty powinien być inny komunikat IIRC.

 3. Jakieś to dziwne

 4. Co z tym kodem? To jakaś zagadka do złamania? Kiedy będzie działać xD?

 5. No co Wy, kod działa. Przed zakończeniem rejestracji jednak zdecydowałem, że odpuszczam, więc przynajmniej jeden będzie wolny :)
  Wybierajcie pierwszy rodzaj biletu bez koszulki, wtedy zadziała.

 6. Bo dla strony http://www.hackyeah2019.evenea.pl kod to nie MP_NIEBEZPIECZNIK ale SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN :)

 7. dokladnie jak przedmowcy orlen szuka frajerow do stworzenia aplikacji, radzilbym omijac takie przekrety ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: