20:50
23/3/2015

Ciekawy crash-bug w Chrome na Maca. Wyświetlenie tych znaków powoduje crash przeglądarki Google Chrome na Mac OS X. Błąd został zgłoszony w lutym 2015 roku. W najnowszym Chrome (41.0.2272.104) problem nie powinien już występować. Aktualizacja jednak jeszcze nie dotarła do wszystkich.

Gdyby nasi czytelnicy korzystający z Google Chrom na Mac OS X chcieli zobaczć, co zabija ich przeglądarki, oto “złośliwe” znaki w formie obrazka:

chrome-mac-crash

Pomysł na trololo

Jeśli wyślesz te znaki użytkownikowi Facebooka (przez wbudowany weń komunikator) jego Google Chrome zawiesi się. Mało tego efekt będzie permanentny — ponowne wejście na Facebooka znów da ten sam wynik, gdyż przeglądarka automatycznie będzie ładowała okno z chatem zawierającym zestaw felernych znaków. Aby uniknąć problemu należy skasować wiadomość przy pomocy innej przeglądarki (lub mobilnego klienta Facebook Messengera).

PS. Przypominamy że już 2 lata temu niektóre aplikacje na Mac OS X i iPhone miały podobny problem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. http://imgur.com/nTVUZPw

 2. (ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި(ދި

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • “Wejście na tę stronę, zawiesi Chrome na Mac OS X”

   No teraz tak:)

  • hehehehe

 3. Strona nie crashuje Chroma (41.0.2272.101), tylko jedna zakladke gdy podejrzymy zrodla strony.

 4. Canary wyglada na odporny.

 5. na 38.0.2125.104 też nie działa. bez histerii.

 6. @Frank Wyświetlenie tych znaków powoduje crash przeglądarki Google Chrome na Mac OS X

 7. U mne się nie zawiesza, a jedynie crashuje obecną kartę

 8. @kkk, czyli zagrożeni są tylko arabowie i ludzie z zainstalowaną czcionką ? :)

  • To nie arabski, a syryjski :)

   Czcionkę masz chyba domyślnie zainstalowaną w systemie.

 9. powinno byc:
  ܝܘܚܢܢ ܒܝܬ ܐܦܪܝܡ

  na stronie chyba jest tylko jeden znak

 10. Canary nie wywraca się – właśnie patrzę, 43.0.2346.0 canary (64-bit) działa ok, tyle że wyświetla jakieś krzaki. Ale na OS X i tak używam FF, Chrome tylko gdy muszę

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: