17:21
9/1/2023

Warto odnotować, że komunikator WhatsApp wprowadził właśnie możliwość “omijania cenzury”, czy też raczej omijania filtrów sieciowych, które blokują jego komunikację. Ucieszą się ci, którzy korzystają z WhatsAppa na terenie “uciśnionych” krajów lub w hotelowych albo pracowniczych sieciach, gdzie administratorzy też często przycinają WhatsAppa.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. NIe dalej jak kilka dni temu czytałem, że WhatsApp charakteryzuje się najszybszym przekazywnaiem informacji organom prządowym. Wystarczy na to kilkanaście minut, bez żadnego trybu. Gdy cenzura działa w drugą stronę (monit użytkownika a nie dostawcy) to po co komu jakieś proxy? Warto odnotować, że Niebezpiecznik pewne tematy traktuje dogłębnie, ale inne bardzo wybiórczo. Na przykład zacna z założenia aplikacja Cyberalerty nie informuje ledwie o ułamku ataków, o których klientów informują banki lub inne źródła CERT, co powoduje, że trzeba mieć pierdyliard miejsc na uwadze.

  • Aplikacja CyberAlerty ostrzega przed: nowymi lub istotnymi lub masowymi atakami na Polaków. Celowo nie wysyłamy informacji o wtórnych i małoistotnych zagrożeniach – bo dziennie dostawałbyś pod 50 alertów i aplikacja przestałaby spełniać swoją rolę. Śledź nas na Twitterze, tam często wrzucamy informacje o kampaniach, które nie przeszły procesu kwalifikacji na aplikacyjny CyberAlert.

 2. Zastanawiam się, dlaczego w sieciach hotelowych administratorzy mieliby blokować gościom połączenia z serwerami WhatsAppa?

 3. A może poradnik jak tego użyć? Lub jakie adresy tam podać, aby się połączyć? Krótki i biedny wpis :(

  • @mari
   > A może poradnik jak tego użyć? Lub jakie adresy tam podać, aby się połączyć? Krótki i biedny wpis :(

   A może zapytasz wujka?

 4. W czasach LTE i 5g ktoś jeszcze w sieciach biurowych coś blokuje?

  Być może cenzura w Chinach czy Iranie jest problematyczna, ale praktycznie każdy komunikator można puścić przez TORa.
  Chyba, że ta “nagła” decyzja jest spowodowana niepokojami w Iranie, które ostatnio miały miejsce.

  Pozdro

 5. Dzięki temu πSdzielce nie będą cenzurować, łamiąc art. 54 Konstytucji, Najwyższego Czasu i Myśli Polskiej?

 6. Jest również problem z whatsapp taki, że blokuje zdjęcia które chce się wysłać do danej osoby i pojawia się wykrzyknik w czerwonej otoczce. Był to mem. Widać cenzurują …

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: