17:16
19/1/2010

Whois.com zaatakowane

Poniżej zrzut ekranu prezentujący deface strony whois.com. Nie wiadomo, z jakiego błędu skorzystali atakujący, aby dostać się do zasobów serwera.

Grupa NetDevilz podmieniła stronę główną serwisu Whois.com

Security Shell podaje przykład ciągle niezałatanej luki XSS w serwisie whois.com.

http://domains.whois.com/domain.php?action=check_availability&goto=metarefresh&formaction=%22%3E%3Cscript%3Ealert(String.fromCharCode(88,83,83))%3C/script%3E


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Fajne, fajne, można chociażby zassać czyjeś cookies :D
    http://domains.whois.com/domain.php?action=check_availability&goto=metarefresh&formaction=“>alert(String.fromCharCode(107,117,112,97)) :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: