20:04
15/11/2012

* Wikipedia i phishing?

Zgłaszacie nam dzisiaj potencjalne wyłudzenie danych na stronie Wikipedia.pl…

Wikipedia wpłaty

Wikipedia nieudolnie prosi o wpłaty

Problem w tym, że to niestety nie phishing, a prawdziwa wiadomość. Fakt, wygląda gorzej niż nie jeden nigeryjski e-mail…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Oj, no co Wy, przecież to wolontariat… :> translate.google.pl też w ramach wolontariatu tam zadziałał… :P

 2. Wikipedia.pl ? a nie czasem pl.wikipedia.org? tak pozatym to smiechłę :D

  • wikipedia.pl to dodatkowa domena utrzymywana przez społeczność

 3. hehe dobre ;) ps. KeePass i TrueCrypt w trayu, tak trzymać! ;))

  • no i najlepszy symulator antywirusa ;)

  • Kiti, mógłbyś/mogłabyś rozwinąć?

  • Gadu-Gadu, screen zrobiony paintem…

 4. A ja myślałem, że tylko mi taki komunikat wyskakuje ;)

 5. Strasznie to wygląda, desperacko, nieprofesjonalnie, z bykami ortograficznymi.Wydaje mi się że prędzej czy później wiki będzie zmuszona wprowadzić reklamy. Swoją drogą jeżeli byłyby to ‘normalne’ reklamy, nie jakieś “wygraj iphona” czy “jak powiększyć penisa” to w sumie czemu nie.

  • W rzeczy samej, ta ramka na górze drażni bardziej jak wspomniane reklamy o powiększaniu penisa – przy czym te drugie przyniosłyby pewnie więcej pieniążków :)

   Dobrze dopasowana reklama tekstowa, nie rzucająca się w oczy, na pewno nikogo by nie denerwowała a oszczędziłaby corocznego żebrania na utrzymanie serwerów w postaci tych dziwnych apelów.

 6. Po pierwsze to pl.wikipedia.org a nie wikipedia.pl – to jest różnica.

  Info o co chodzi z tym czymś: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151248127618189

  • wikipedia.pl przekierowuje na pl.wikipedia.org…

 7. Rozwiązanie zapewne jest o wiele prostsze. Polskiej społeczności nikt nie powiedział na czas, żeby przetłumaczyć to cudo, a ponieważ to tylko testowe uruchomienie informacji, to puścili w USA jakiś translator i wyszedł totalny koszmar.

 8. Już poprawili tekst informacji, średnia im zmalała z 100 zł do 50 zł. A tekst, że każdy by dał 20 zł na “cenę kanapki”.

  • Domniemana “cena kanapki” to pewnie 3 zł, które są minimalną możliwą kwotą, którą można wspomóc. Przesadzili chyba jednak z wyliczeniami bądź co bądź. Zdaje się, że chcą zebrać ok. 46,1 mln dolarów, mówią też, że miesięcznie 450 mln użytkowników korzysta. W tekście od nich jest informacja, że w ciągu godziny można by zebrać całą kwotę, gdyby ta “kanapka” wpłynęła. W ciągu godziny średnio korzysta 625 tys. osób. Żeby zatem udał się ten godzinny wyczyn, każdy musiał by dać… $73,76. Uświadamia to jednak i zaskakuje, że tak wiele trzeba zebrać. Ja np. nie zdawałem sobie sprawy, że to taka niebotyczna kwota. Co do samego apelu – na mnie podziałał. Rzuca się w oczy, przekazuje wiele treści, a do czytania dużo nie ma. Wcześniejsza buźka założyciela i apel zlewający się z resztą Wikipedii drażniły, teraz wpłaciłem małą sumę.

 9. Absolutnie nie chcę się czepiać (zwłaszcza, że jestem stałą fanką), ale niejeden w tym kontekście pisze się razem. Krytykujac poziom językowy cudzego komunikatu warto dbać o szczegóły ;)

 10. Najlepsze, że przeczytałem to i nie zauważyłem nic dziwnego.

 11. Już sie poprawili: http://img440.imageshack.us/img440/6757/wikid.png

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: