9:34
5/4/2016

Vbulletin wymusił reset haseł wszystkim swoim użytkownikom. Firma oficjalnie przyznała, że ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp na jeden z serwerów. Sugerujemy zmianę haseł także w innych serwisach, jeśli były podobne do vbulletinowego.

Treść e-maila, jakiego otrzymali użytkownicy, fot. Czytelnik Adam

Treść e-maila, jakiego otrzymali użytkownicy, fot. ] Adam

Dziękujemy czytelnikom Adamowi, E-Januszowi, Markowi, Adze i Michałowi za informacje.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dostałem mail o zrestartowaniu hasła.

 2. Nie dostałem maila o zrestartowaniu hasła.

 3. Chyba dostałem mail o resecie hasła.

 4. Przecież te serwery zawsze były dziurawe jak ser szwajcarski.

 5. Dostałem i nie dostałem maila i nie-maila o resecie i braku potrzeby resetu hasła. Kocham i nienawidzę kwantowe komputery.

  • Ha ha. Bardzo śmieszne i smutne.

 6. Podejrzewam, że ktoś wykorzystuje bazę do przeszukiwania innych serwisów i szukania identycznych haseł. Właśnie anulowałem zamówienie na telefon LG za 200$ złożone w Amazonie. Złożone nie przeze mnie, a przez jakiegoś przemiłego Indonezyjczyka :) Nawet można do panów (jak podejrzewam) zadzwonić albo odwiedzić w Sukabumi, bo podali adres dostawy… Wszystkie komputery mam zabezpieczone aktualnym Kasperskim, hasło nie do złamania metodą słownikową. Podejrzewam ostatni wyciek z Vbulletin.com, wygląda na to, że hasła mieli przechowywane otwartym tekstem…

  Zastanawiam się, czy przetestować prokuraturę i jak szybko przychodzi umorzenie z powodu niewykrycia sprawców :)

  Nauczka – nie stosować takich samych haseł do różnych serwisów. Niby to oczywista oczywistość ale cholernie trudne przy kilkudziesięciu albo i już w setki idących kontach. Na szczęście zachowałem resztki rozsądku i do maila mam jedno hasło nie stosowane gdzie indziej, więc nie groziła mi utrata dostępu do kont.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: