12:04
12/11/2013

Jak zauważyli internauci na Facebooku — twitterowe konto Narodowego Banku Polskiego zaliczyło dziś małą PR-ową wpadkę. NBP, a dokładniej osoba prowadząca ich profil na Twitterze, obraziła redaktora TVN…

Twitter NBP

Twitter NBP

Gdybyśmy mieli zdać się na naszą intuicję, stawialibyśmy na to, że osoba, która obsługuje profil NBP po prostu zapomniała się przelogować z konta NBP na swoje prywatne przed “twittnięciem”. NBP podaje jednak inne, o wiele poważniejsze powody — a mianowicie “nieautoryzowane użycie komputera“. Brzmi groźnie, to chyba byli cyber-hakerzy! Ciekawe, czy NBP odda sprawę policji :)

NBP przeprasza na Twitterze

NBP przeprasza na Twitterze

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A Boska nie przeprosili, dranie! A mają przecież “narodowy” w nazwie! ;-)

 2. Ruch Narodowy Sekcja LGBT też.

  • Ruch Narodowy Sekcja Prawosławna też.

 3. Jeśli ktoś mający dostęp do konta opublikował stanowisko sprzeczne ze stanowiskiem właściciela konta, to także mieści się to w zakresie “nieautoryzowanego użycia komputera”, bo z pewnością nikt nie autoryzował obrażania innych. Lepiej napisać tak, niż bezpośrednio przyznać, że któryś pracownik ma takie prywatne poglądy – wówczas narobi się taki ferment, że człowiek może być bliski zwolnienia pod presją publiczną, a być może to bardzo dobry pracownik.

 4. Krzysztofa Bosaka też by wypadało przeprosić

  • Chyba chciałeś napisać “Krzysztof Bosak też powinien przeprosić”.
   I to wszystkich Polaków, za przewodzenie temu nacjonalistycznemu bydłu, które przynosi nam wszystkim wstyd.

  • to idz i i przepros

 5. Ktoś puścił swoją prywatną opinię i nie zauważył, że jest zalogowany jako NBP. Nie szukałbym tutaj jakiejś teorii spiskowej.

 6. Chciałbym jeszcze zauważyć, że autor tweeta nie rozumie czytanego tekstu. JK napisał, że ma przyjemność zaprosić na rozmowę z Bosakiem (w domyśle: widzów), nic nie było o tym czy Bosaka zapraszał z przyjemnością.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: