21:37
28/6/2021

Wczoraj Wasze aplikacje do podcastów mogły zabrzęczeć. Po roku milczenia, udostępniliśmy nowy, 35 odcinek naszego podcastu Na Podsłuchu. I wszystko wskazuje na to, że wróciliśmy do regularnego nagrywania.

PosłuchZobacz ten odcinek!

Testowo, ten odcinek oprócz podsłuchiwania możecie też podglądać.

Nagranie video to eksperyment… Plus jest taki, że możecie nam spojrzeć głęboko w oczy. Minus, że teraz zobaczycie, ile jest cięć w podcaście i gdzie. To te wszystkie aaaa, eeee, yyyy i głośne wdechy. Podcast od zawsze nagrywamy zdalnie, więc i tak zawsze mieliśmy video. Postanowiliśmy je udostępnić, ale ponieważ odcinek montujemy z lokalnie nagrywanych ścieżek (żeby była lepsza jakość), to musicie mieć świadomość, że na “video” pojawia się desynch, bo obraz lubi sobie przyśpieszyć i zwolnić, w zależności od latency. No trudno. Jak będziecie narzekać, to nie będziemy wersji wideo produkować :)

Podcast jest też oczywiście dostępny w standardowych podcastowych miejscach. Zasubskrybuj nas na którymś z nich, żeby automatycznie otrzymywać powiadomienie o nowych odcinkach:

Prosiliście o to, abyśmy pojawili się na Google Podcasts i Deezerze. No to się pojawiliśmy. Jeśli jeszcze w jakimś katalogu/aplikacji z podcastami nas brakuje, dajcie znać. Wstrzykniemy się i tam!

Spis treści

W tym odcinku omawiamy rady, jakie znalazły się w ulotce rozdawanej politykom po atakach na ich skrzynki e-mailowe.

 1. Ulotka, którą otrzymali politycy
 2. Artykuł Kuby o KeePassie
 3. Narzędzie flowcrypt
 4. 5 rad jak zabezpieczyć skrzynkę e-mail przed “hakerami”

Archiwalne odcinki

Aby zapoznać się z poprzednim odcinkami odwiedź stronę podcastu “Na Podsłuchu”. Znajdziesz na niej player pozwalający odsłuchać wszystkie odcinki oraz listę linków do postów z dodatkowymi informacjami dla każdego z poprzednich odcinków (m.in. ze spisem omawianych artykułów oraz narzędzi).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Świetna wiadomość

 2. To w końcu 35 czy 34 odcinek?

 3. W apple podcast nie widze nowego odcinka

 4. Moja aplikacja raczej nie zabrzęczała. Nie mam waszego podcastu, ani też cyberfundacji, która pomaga rządowi mącić w cyberustawach, ani tego zaufanego, gdzie chłopaki klepią się po plecach ze swoimi znajomymi.
  Ale po tym opisie dam wam szansę, ok? XD

  • A spadaj marudo niedobry! Klepacze poplecowi są nieźli. Nawet jak trafi się szaleniec programujący w klołżer, hehe. Obejrzyj sobie 10 odcinków z największą oglądalnością.

 5. W odcinku został poruszony temat applowych TAGów. I tego że da się nim śledzić kogoś, ale apple potrafi powiadomić osobę śledzona po 3 dniach czy jakoś tak.
  Tutaj chciałbym tylko dodać, że mamy polski produkt o bardzo dobrym pokryciu w Polsce, a mowa tutaj o NotiOne. Można wrzucić takie żeton komuś, bateria starcza na rok, a osoba z żetonem nie zostanie powiadomiona ;-). Dodatkowo, jest tańszy (defaltowo) i często pojawiają się na te pastylki promocje.
  Skąd NotiOne bierze dane. Firma jest właścicielem kilku aplikacji mobilnych (m.in Yanosika). Każda ich aplikacja jest węzłem sniffującym otoczenie via Bluetooth w poszukiwaniu beaconów z notiOne.
  Pozdrawiam.

 6. Chętnie posłucham Was w audiotece. Dzięki za Waszą pracę.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: