15:05
28/1/2015

* [Wrocław] Wykład Niebezpiecznika

Jakby ktoś z Was miał dziś wolne popołudnie, to o 18:30 na ul. w firmie BLStream (Wrocław ul. Prosta 36, klatka C, piętro II, duża sala konferencyjna) odbędzie się wykład Piotrka Koniecznego z Niebezpiecznika. Wjazd jest darmowy (ale trzeba się zarejestrować – szczegóły tu).

Tematyka wykładu to testy bezpieczeństwa, w tym penetracyjne

Celem prelekcji jest zobrazowanie jak należy testować aplikacje webowe (ale także mobilne) pod kątem bezpieczeństwa. Prelekcja ma charakter praktyczny — zademonstrowane zostaną wybrane podatności (tzw. dziury) oraz wykorzystujące je ataki, jak i przede wszystkim sposoby wykrywania nieprawidłowości w aplikacjach, zarówno przy użyciu testów dynamicznych i statycznych przeprowadzanych ręcznie przez testera, jak i testów automatycznych (z wykorzystaniem odpowiednich skanerów i innych pomocnych narzędzi).

Prelegent będzie starał się pokazać (przede wszystkim testerom
funkcjonalnym) jak łatwo mogą poszerzyć swoje kompetencje i przy
stosunkowo niskim nakładzie dodatkowej pracy będą mogli testować
również pewne aspekty bezpieczeństwa aplikacji webowych i mobilnych.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy przewidujecie podobne wykłady w innych miastach?

  • Generalnie nie odmawiamy, jeśli ktoś nas zaprasza i czasowo termin nam odpowiada :-) Przy czym, niestety, coraz częściej “czasowo odpowiada” należy rozumieć, że akurat jesteśmy w pobliżu (np. to samo miasto). Dziś akurat (ja) w zupełnie innej sprawie jestem we Wrocławiu i Wrotqa’owcom ten termin pasował na spotkanie, o które planowaliśmy już jakiś czas temu.

 2. Będzie transmisja wykładu on-line?

 3. Szybko dodaliście ten link z rejestracją.. Aktualnie jest brak wolnych miejsc, pytanie czy to jest zepsute, tak mało miejsc, czy może tak dużo chętnych ?

 4. Trochę szkoda że nie umieściliście tego dzień szybciej. Przegapiłem ciekawy wykład :c

 5. Mysle, ze informacja o tym wykladzie byla celowo opozniona po to, by na ten wyklad przyszly osoby ktore sa naprawde tym zainteresowane i mieszkaja we Wroclawiu, troche dziwne w sumie no ale trudno.

 6. Szkoda, że tak późno daliście informację.

 7. Wrotqa to cykliczne spotkania wrocławskich testerów i wejściówki na prezentację Piotra z tego co widziałem rozeszły się bardzo szybko (i to już jakiś czas temu). Gdyby ktoś przyszedł bez zapisu to pewnie organizatorzy by go nie wyrzucili.

  Sama prelekcja świetna. Zachęciła do sprawdzania czegoś więcej niż tylko poprawnego formatowania pól tekstowych ;). Dzięki!

 8. To żeście szybko dali info, dobrze że nie na godzinę przed wykładem… gdybym wiedział wcześniej to bym zaplanował odwiedzenie wykładu. Szkoda że daliście szybciej, maybe next time……

  • +1

   Dokładnie, daliście d***. Z jednej storny dzięki za info, z drugiej fajnie by było wiedzieć o takich akcjach odrobinę wcześniej.

   PS. Może osobny link na stronie z info o szkoleniach i wykładach (płatne/darmowe) up to come?

 9. Um, byłem, co prawda nie zdążyłem się zapisać, ale przyszedłem i zostałem wpuszczony (nie było już miejsc siedzących). Dla tych którzy myśleli że coś was ominęło, to cóż, mogę powiedzieć że jedna z niewielu rzeczy które się dowiedziałem, to easter egg w php. Reszta to względnie dość podstawowy materiał był, w sumie dostosowany do publiczności.

  PS. szkoda że nie stałem bliżej ciebie Piotrek, bo twój sniffer mógłby znaleźć ciekawą sieć (jakPokazeszMiCyckiToDamCiNeta) :D

 10. Trochę z pupy ten post w ten sam dzień dać posta… No cóż poczekamy następnym razem możemy się uda;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: