22:37
24/7/2012

A przy okazji 8,2 milionów adresów e-mail należących do użytkowników tego serwisu. Plik z bazą waży 478 MB i jest dostępny do pobrania na jednym z internetowych for…

Wyciek bazy z Gamigo

Z pobieżnych analiz opublikowanej bazy wynika, że znajdują się w niej dane ok. 3 milionów Amerykanów, 2.5 milionów Niemców i ponad milion Francuzów. Wśród użytkowników są pracownicy tak dużych firm jak IBM, Siemens, Deutche Bank czy Allianz (i to zapewne ich hashe będą łamane w pierwszej kolejności).

Gamigo

Gamigo

Baza hashy MD5 pojawiła się na znanym już forum InsidePro, na którym pojawiły się także bazy serwisów LinkedIn, LastFm i Formspring czy eHarmony. Za atakami najprawdopodobniej stoi użytkownik 8in4ry_Munch3r, a jeden z użytkowników forym InsidePro twierdzi, iż złamał już 94% hashy (co sugeruje iż nie były solone).

To czy wasze dane wyciekły, możecie sprawdzić np. w serwisie Pwndlist — ale warto zdawać sobie sprawę, że podawanie swojego adresu e-mail na pierwszym lepszym serwisie nie jest zbyt roztropne.

Amigo należy do niemieckiego koncernu Axel Springer. Jego pracownicy potwierdzili, że w marcu 2012 odnotowali incydent bezpieczeństwa — ale ponoć zaraz po nim poinformowali wszystkich dotkniętych nim użytkowników serwisu.

Standardowo: miałeś tam konto, zmieniaj hasło w każdym miejscu, w którym było takie same. Ciekawe ile jeszcze baz serwisów pojawi się niebawem w internecie? Wyciek hashy z LinkedIn zapoczątkował dziwny trend próśb o pomoc w łamaniu wykradzionych hashy i jakby ośmielił atakujących do publicznego dzielenia się swoją zdobyczą…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. tak z ciekawości – jako, że plik zalinkowany na pierwotnym forum już nie jest dostępny – skąd wiesz jakie były domeny wśród “ofiar”? zdążyłeś pobrać?

 2. Mój mail wyciekł. Wie ktoś, jak sprawdzić, jakie teraz miałem hasło na Gamigo (przed chwilą je zresetowałem, bo nie mogłem się zalogować)?

  • niestety nie pomogę, bo mam bazę z samymi hashami haseł, bez emaili; czy ktoś ma może listę samych kont? czy serwis ten nie wymuszał złożoności haseł na żadnym poziomie? bo w dumpie, który mam jest sporo np. haseł 5 znakowych

   a tak swoją drogą, czy pwndlist pobierając opłaty (jak rozumiem od firm) nie popełnia przestępstwa? przynajmniej patrząc czysto hipotetycznie z punktu widzenia prawa polskiego

 3. Pisalem o tym na email niebezpiecznika w marcu..:P Poniewaz otrzymalem email z prosba o zmiane hasla:)

  • Potwierdzam, maila z informacją o wycieku danych użytkowników i o tym że hasło zostało zresetowane przez Gamigo dostałem już jakiś czas temu.
   Jak to dobrze że jest coś takiego jak aliasy antyspamowe ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: