10:10
29/4/2013

Incydent miał miejsce w amerykańskiej sieci sklepów Schnucks. Same numery, bez innych danych, ale wyciek namierzono przez fraudy popełniane właśnie tymi numerami…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. fraudy? http://sjp.pl/fraudy

  • http://sjp.pl/framework też, i co z tego?

  • To z tego, że słowo “fraud” ma swój jasny i zrozumiały polski odpowiednik w przeciwieństwie do “framework” które nie zawsze musi być dobrze zrozumiane pod pojęciem platforma programistyczna. I o ile framework to zapożyczenie techniczne o tyle fraud to idiotyczne używanie “aMejzIng W0rDs” z języka angielskiego.

  • Preferuje fraud, szybciej się pisze a nie obniża to czytelności. Angielski to standard w branży, get over it.

  • ciezko nad tym przejsc czyszczac klopy w mcd.

 2. To z tego, że istnieje polskie słowo “nadużycia”. A wtym kontekście należałoby użyć wręcz “kradzieże”.

 3. Nie rozumiem jak można dokonać nadużycia mając tylko numer karty…

  • Zadzwon do jakiegos fajnego Hotelu, 5cio gwiadkowego w Hiszpanii book a room, podaj numer samej karty i sam sie przekonasz :)
   BTW. obciaza “Cie” za cancelacje rezerwacji jesli nie przylecisz…

   PS. @Piotr K. Niebezpiecznik powinnien wystartowac z wersja ANG – bylby lepszy traffic :)

 4. Użycie “fraud” tutaj to nadużycie…

 5. Fraud w znaczeniu nam bliskim, ITsec-owymowym (a masz ;) brzmi ok. Język jest po to żeby się komunikować. Dzięki imho dobrze sformułowanemu zdaniu przez PK jestem bardziej pewien, że autor wie co pisze a nie wrzucił newsa tylko do translate :) PEACE dla gramanazi lol
  W temacie natomiast :
  Osobiście uważam ten sposób na dobrą taktykę w odebraniu czegoś co nam się należy od osób nie rzetelnych. Wtajemniczeni będą wtajemniczeni :)

 6. Wy to zafrze mocie problem z narzym jensykiem Polzgim.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: