12:02
28/3/2013

(Uwaga/VII/2013) Część komentarzy pod tym artykułem została usunięta na żądanie:
a) Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal.
b) spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu.
Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Pisma, jakie wpłynęły w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj i tutaj. Autorzy komentarzy zostali powiadomieni o ich usunięciu i mają możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarzy tak, aby nie było zastrzeżeń co do ich treści.

Kilka dni temu dotarły do nas informacje, że na e-maile wykorzystywane przez internautów tylko i wyłącznie w usłudze Orange OnLine zaczął spływać spam. Co gorsza, zalewająca skrzynki internautów niechcianą pocztą firma zwraca się do nich poprawnym imieniem i nazwiskiem — a to wskazuje, że oprócz adresów e-mail firma weszła w posiadanie także innych danych…

Klienci Orange OnLine otrzymują spam

Jeden z internautów, który skontaktował się z nami w tej sprawie informuje, że na koncie Orange OnLine ma wyłączone wszystkie zgody marketingowe, a mimo wszystko na podany tylko i wyłącznie w Orange OnLine adres e-mail od stycznia 2013 otrzymuje spam, który w stopce zawiera formułkę:

“Państwa dane pochodzą z bazy, której Właścicielem i Administratorem
jest Spółka 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, Al.
Jerozolimskie 56c, kod poczt.: 00-803, zarejestrowaną w Rejestrze
Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000373905, NIP:
527-264-47-02.”

Pikanterii dodaje fakt, że jak twierdzi inny internauta na blogu Orange (wytłuszczenia nasze):

“zalozycielem firmy mobcomer jest Tomasz Dziobiak który to w latach 2002-2011 pracowal sobie w Grupie TP, m.in. jako “Digital Invoice Programme Director” odpowiedzialnym za “management, strategy, P&L of electronic invoicing in GTP and built 2M customers base

Komentarz na blogu Orange

Komentarz na blogu Orange ze stycznia 2013

Historię zatrudnienia założyciela spółki Mobcomer można znaleźć na stronie firmy, gdzie podlinkowany został profil LinkedIn.

Stanowisko Orange w sprawie spamu

Ponieważ problem nie wydaje się być jednostkowy — przeszukanie internetu pod kątem ww. firmy pokazuje, że wyciec mogły dane wielu klientów, zapytaliśmy o ten incydent rzecznika Orange, Wojciecha Jabczyńskiego. Poniżej prezentujemy jego odpowiedź:

Orange Polska nie przekazywała żadnych danych firmie, której dotyczy skarga klienta. Sprawa zostanie dokładnie zbadana przez Departament Bezpieczeństwa

Zadaliśmy więc pytania spółce Mobcomer, skąd pozyskuje adresy e-mail do swojej bazy i czy, jak sugerują internauci, należy z faktem spamu łączyć historię zatrudnienia założyciela w Grupie TP (obecnie Orange). Oto odpowiedź pana Jana Michalaka (…który odpisał ze skrzynki na GMailu):

Firma Mobcomer wspolpracuje z wieloma dostawcami baz. Nabyła również serwisy np. efaktura.info (chodzi chyba raczej o ekofaktura.info — dop. red.) i korzysta z tych źródeł. Wszystkie sprzeciwy są analizowne oraz użytkownicy są wykreślani. W zależności od dostawcy podejmujemy działania reklamacyjne. Nie wiemy nic o fakcie przesyłania korespondencji na adresy klientów Orange Online i powiązania tego z tą osobą (osobą założyciela — dop. red.).

Jeśli jesteście klientami Orange, sprawdźcie, czy ostatnimi czasy otrzymaliście niechciane e-maile od firmy Mobcomer i dajcie znać w komentarzach od kiedy macie konto na Orange – spróbujmy ustalić jak “świeże” są dane, które wyciekły.

Jeśli dostaliście spam, zgłoście go do firmy Mobcomer — firma wyraziła gotowość do usunięcia Waszych danych z bazy. Pytanie, czy dane z Orange OnLine powędrowały tylko tam?

P.S. Wszystkim, którzy otrzymują spam polecamy wskazówki z tego artykułu, opisującego jak przekonać spamera do wpłaty 1000 PLN na dom dziecka — tam rekordy zawieruszyły się przy zmianie firmy.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

110 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • Jeśli “pożyczył” to “odpowie” – myślę, że Orange tego nie pozostawi w powietrzu.

  • Pozostawi.

 2. Tu znajdował się fragment komentarza usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  (…) gdy upadał poznański Bestcom. Były członek zarządu, którego firma Atom PC wchodziła do grupy, po upadku “Bestu” zaczął rozsyłać do klientów Bestcomu mailingi z ofertami. Kij z tym, że nigdy nic tam nie kupiłeś inie figurowałeś w ich bazie jako ich kontrahent.

 3. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • Sugeruję zgłoszenie tego przypadku jako skargę do GIODO (zgłoszenie skargi w GIODO kosztuje 10 PLN). Jak na wezwanie GIODO ta firemka nie odpowie, albo odpisze, że Twoje dane ma z “powszechnie dostępnych źródeł” to będzie ciekawie :-)

  • Baza spolki (ktorej zalozycielem jest T.Dz.) nie byla
   nigdzie zarejestrowana – w zadnym GIODO… proponuje pozew zbiorowy
   bo moje dane tez tam byly… Jezeli jest ktos chetny, to mam
   kancelarie , z ktora temat obrabiam… pozdr r

 4. ps. dodam że byłem klientem Orange…

 5. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • Początki cenzury represyjnej… towarzysz Josif Wisarionowicz na tamtym świecie ręce zaciera…

  • Prawdziwa wolność słowa panuje w Wielkiej Brytanii – niewiele można zrobić, jeśli pijany Anglik nagada w internecie antypolskich kalumni, posługując się przy tym elementami faszystowskimi/nazistowskimi…

 6. a ja mam inny problem z Orange, posiadam u nich 3 numery telefonów ( prywatne, żadne nie były nigdzie publikowane ), z każdego numeru wycofałem zgodę na marketing.

  Jednak i tak pod koniec umowy dzwonili przedstawić ofertę (ok, zgodziłem się na wszystkich trzech numerach), ale tak się stało że w kolejnych dniach czyli np. poniedziałek, na drugim wtorek, a trzecim środa. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że 15 minut (+/-) po rozmowie z konsultantem orange za każdym przypadkiem zadzwonił konsultant Play’a proponując IDENTYCZNĄ ofertę, jak to możliwe? 3 przypadki takie same?

  • Stawiam, że mają wspólne callcenter, kumple z 1x1m obok dzwonią z Playa i tak na zmianę ;)

 7. Jestem klientem Orange od ok. 10 lat (wcześniej Idea) i nie mam – póki co – problemu ze spamem z firmy Mobcomer. Dodam może jeszcze, że telefon mam na kartę, a nie abonament. Na stronie Orange mam oczywiście wyłączone wszelkie zgody na marketing.

  • U mnie sytuacja jest dokładnie taka sama (też od Idei jestem w tej sieci), ale nie wiem, czy przychodzi jakiś spam, bo niezbyt mam dostęp do a@b.c (taki mail mam ustawiony) … Kiedyś (ze 3 lata temu) miałem prawdziwą skrzynkę, ale na nią nic nie przyszło.

  • Może powinienem jeszcze dodać, że w międzyczasie tylko raz (ok. 2 lat temu) zmieniłem w Orange adres e-mail. Stary adres e-mail do tej pory jest aktywny i wykorzystywany do logowania tam, gdzie nie za bardzo mi zależy na braku spamu. Ot, taki śmieciowy adres wykorzystywany do logowania się w różnych miejscach. Ale akurat od Mobcomera nie dostałem nic na żaden z tych adresów.

 8. hmm … jakis czas temu zlozylem w orange reklamacje ze dostaje oferty marketingowe mimo braku zgody na nie. W odpowiedzi dostalem informacje ze problem powstal(cyt.) ” ze względu na destabilizację systemów”
  moze ta destabilizacja to jednak wyciek?

 9. Jakiś czas temu zmieniłem w orange-online adres na nowo zalozony w domenie outlok.com czyli na pewno mają bazę z okolic sierpnia / września 2012. Dostawałem niezamówione maile od firmy marketingrelacji.com która to przyznała że posiada dane od Mobcomer ;-(

 10. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

 11. Ja korzystam z Orange online ale nigdy nie dostałem od mobcomera ofert, ale od GOLDen Mails ale i owszem…. Dodam że nigdy nie wpisywałem się do bazy tej firmy.

 12. A moze niebiezpiecznik zainteresowalby sie tym co sie dzialo ostatnio w platformie nc+
  Przez 4 dni widczone byly na stronie nc+ numery telefonow i numery umow klientow cyfry+ i telewizji N.Wiem ze to nie podchodzi pod ustawe o ochronie danych ale takie dane tez moga byc wykorzystane przez oszustow do zdobycia wiekszej ilosci danych osobowych klientow.

 13. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

 14. W połowie stycznia na kilka mich skrzynek dostałem mailing z różnych źródeł, ale zawsze w stopce było info, że dane pochodzą od Mobcomer.

  Pisałem pytanie o źródło i żądanie usunięcia danych.
  Dostałem odpowiedź, że mój e-mail pochodzi z bazy serwisu ekofaktura, w którym jednak nigdy się nie rejestrowałem.
  Na to pytanie nie dostałem odpowiedzi. Potwierdzono jednak usunięcie z bazy mojego adresu.

  • Dostajesz e-fakturę czy papierową?

   Sprawdziłem na szybko 4 emaile domowników, mamy w orange, 0 spamu, 2 numery blisko 13 lat, nikt z nas nie korzysta z usługi e-faktura, wszyscy mamy abo.

   Wybiórczy wyciek albo… “Digital Invoice Programme Director”….

   KUFA!trybie! :d
   łapaj go juzek

 15. Ja z kolei od Orange dostaję już drugi miesiąc maile z fakturami i ponagleniami zapłaty. Nie muszę chyba dodawać że nigdy nie byłem nawet w ich salonie, prawda? Na prośbę wyjaśnienia sytuacji pan z boku odpisał mi “proszę zbagatelizować”, kiedy zapytałem czy bierze za to zbagatelizowanie odpowiedzialność- kontakt się urwał. Orange…

 16. A u mnie odwrotna sytuacja. Od 2011 roku bylem uzytkownikiem orange online i efaktury, az tu nagle w lutym 2013. Orange poinformowal mnie ze zrezygnowalem z efaktury. Eeee nie byloby nic dziwnego gdyby nie fakt, ze zadnych dyspozycji nie skladalem. Na infolinii dostalem info ze czyszcza dane :-) . Jakas masakra…. Obsluga masakra… Oczywiscie przyjeto ponownie zlecenie. Niechcianych reklam nie dostawalem.

  • Prześlij nam opis sprawy z numerem i danymi do weryfikacji za pośrednictwem formularza Pomoc Orange dostępnego: http://on.fb.me/10XyZxu Sprawdzimy co się stało.

  • Użytkownik Orange Ekspert tak na poważnie? Nie wygląda to ani profesjonalnie ani wiarygodnie …

 17. Ja ma konto na Orange online ok 3/4 lata i nic mi nie przyszło. Ale może to sprawa Netia ?

 18. Mam konto Multibox chyba od początku jego istnienia ale nie logowałem się kilka ….. lat :-) Zalogowałem się z ciekawości i znalazłem tylko cztery wiadomości. Wszystkie od Orange.

  Widzę dwa wytłumaczenia:
  1. Zbieg okoliczności pozyskania danych z adresami z orange od dostawców baz danych,
  2. ….. Orange już wykasowało niechaciane widomości ze skrzynek użytkowników.

  Oczywiście moje konto mogło nie być “smakowitym kąskiem” bez wielomiesięcznego logowania.

 19. Rozumiemy obawy naszych Klientów, dlatego opisana sprawa została przez nas dokładnie sprawdzona. Potwierdzamy, że Telekomunikacja Polska nie współpracuje ze spółką RS Mobcomer GT Sp. z o.o. i nie udostępniła adresów e-mail tej spółce ani jej właścicielowi. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych macie prawo zwrócić się do firmy Mobcomer, o przekazanie informacji o źródle, z którego pochodzą Wasze dane osobowe.

 20. Cześć, Ja jestem klientem orange od dawna. Mój mail jest w zasobach orange i nigdy nie dostałem spamu. i popieram eksperta aby zwracać się do firmy z pytaniami. Szczęśliwy klient Orange.

 21. Co ciekawe z usług tych spamerów korzystają całkiem poważne firmy – dostałem od nich maile reklamowe na zlecenie Play oraz Toyota Motor Poland (acz bez danych osobowych).

  • to ja proponuje sprawdzic jeszcze maile pod katem Getin bank bo ja mialem mobcomerowy mailing z ich oferta. oraz Medgo i IDH – jak widac prezes Tomasz prezesuje także w tych spółkach

 22. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • haha o tak! obaj Panowie pracowali w TP :)

  • Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
   Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

 23. A tak czytając artykuł rzuciłem się na skrzynke odbiorczą. Efekt: wiadomości podpisane przez Mobcomer, pierwszy z 11.01.2013.

 24. A jak wygląda sprawa ze spamem telefonicznym. Ostatnio miałem dwie sytuacje: 1. Dzwoniła Pani z firmy Orange (mam telefon w Plusie) i poza numerem wiedziała, że w ciągu miesiaca kończy mi się umowa – tu istnieje podejrzenie, że jakiś nowy pracownik Orange pożyczył sobie bazę z poprzedniego miejsca pracy. 2. Dzwoniła Pani z firmy Philipiak na jak twierdziła wylosowany numer telefonu i zapraszała na jakieś spotkanie – czy taki wylosowany numer jest daną osobową czy nie?

  • Hm… ta druga sytuacja… jakoś ostatnio ktoś u mnie z rodziny miał podobnie. Wylosowane dwuosobowe zaproszenie na gotowanie z Okrasą, czy coś w tym stylu. Tylko dane nie wiadomo skąd się wzięły u nich. Jednak nie dopytywałam, co to tam dokładniej było z tym telefonem i czy coś było wyjaśnione.

   ______________

   Co do artykułu – konto w Orange od dawna, dawna Idea. Na kartę. Mail w gmailu, nie pamiętam kiedy zmieniany. Jednak spamu brak. Chyba że był miesiąc temu (spam się czyści po 30 dniach, a dawno się nie logowałam).

 25. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

 26. Też dostawałem reklamy od nich zlecane przez duże firmy np LINK4, Getin Bank itp.
  Jestem ciągle klientem komórkowego Orange, nie podałem swojego maila do systemu. Podałem go za to w TP tylko po to, aby faktury przysyłali. Od prawie 2 lat nie jest klientem dawnego TP. Czyli ktoś zaopiekował się bazą nie tylko Orange ale i dawnego TP? :D
  A spamu dostałem ponad 10 przez styczeń-luty.
  Napisałem do nich żądanie udzielenia informacji skąd mają mój mail :D Narazie czekam…

 27. Otrzymałem kilka takich emaili w których baza pochodziła od RS Mobcomer. Czarę goryczy przelał mailing z Getin Bank. Najpierw wysłałem zapytanie do “właściciela bazy” i w zasadzie zostałem zlany – mój adres ponoć nie istniał w ich bazie. Więc skoro nie istniał to wysłałem kopię na tego emaila do Getin Bank z informacją, że kłamią co do źródła pozyskania adresu i jest to czyn nieuczciwej konkurencji, w związku z czym sprawę przekazuję do działu prawnego (mailing przyszedł na firmowe konto). Wtedy “właściciel bazy” szybciutko odnalazł w bazie mój adres na którego wykorzystywanie w serwisie ekofaktura.pl jakoby zgodziłem się klikając z adresu z Holandii (w życiu nie byłem w Holandii i nigdy nie korzystam z proxy) i raczył go usunąć. O sprawie w zasadzie zapomniałem, ale natchnęliście mnie i po świętach zadzwonię do papug żeby pociągnąć temat dalej, w sumie podstawy nadal są.

  Happy Easter!

  • WIesz, co z mailami od Getinbanku to bym się wstrzymał – działam w marketingu internetowym i może po prostu mają jakiś program partnerski ( jak np. Alior płaci 50 zł od każdego założonego konta ) i ktoś wysyła za nich mailing, a osoby zainteresowane założą konto a On zgarnie po tym 50 zł od osoby :)

 28. Mogłem uciekać z Orange kiedy miałem okazje… dość poważna sprawa, ale żeby było głośno o niej to nie zauważyłem.

 29. Z tego co widziałem spam jest wysyłany przez portal mobile4biznes. Parę razy dostałem informację o efakturze pomimo tego że już ją zgłaszałem… jak zapytałem skąd mają moj mail skoro juz dawno mam efakture poinformowano mnie ze wlascicielem bazy jest Mobcostam i na zyczenie orange wysylaja maile. Zlałem temat ale widzac artykuł sadze ze testowali baze – jakosc… tragedia… to sie nadaje do kryminalu!

  • mobile4biznes.pl należy do firmy Panoko, której włascicielam jest Przemysław Hajek… nomen omen rodzina Tomasza Dziobiaka.

 30. Mobcomer jest własnoscia dwoch Panow R. Markiewicza i T. Dziobaka.. (…)

  Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

 31. Już jakiś czas temu podejrzewałem wyciek danych z orange gdy jakieś biura rachunkowe czy coś takiego wydzawaniały na moje wszystkie 6 numerów oferując mi swoje usługi.
  Znali moje imie imię i nazwisko.
  Za każdym razem na pytanie skąd mają moje namiary twierdzili że ktoś z moich znajomych podał (nawet moja żona nie ma dostępu i nie zna wszystkich numerów które są na mnie).
  Drążąc dalej temat – ” kto z moich znajomych podał?” dowiadywałem się że “nie wiem bo to asystentka…”
  Kończyłem rozmowę “dzwoń człowieku jak się dowiesz”.
  Nie mam czasu na drążenie takich akcji ale może jakiś związek to miało, może ktoś miał podobne akcje?

  • tak do mnie też wydzwaniają niestety. widać organy ścigania śpią tak jak w sprawie ambergold. na samym końcu się dowiemy o aferze bo ktoś w końcu musi za to odpowiedzieć. po co jest ustawa o GIODO?

 32. orange zostało okradzione to pewne, tylko teraz zrobią wszystko aby temat wyczyścić bo to bije w ich bezpieczeństwo. z tego co wiem to dane nie dotyczą tylko adresów email. to są pełne dane łącznie z peselem datą i miejscem urodzenia i zamieszkania. około 2 mln danych które wyciekły i co zupełnie przypadkowo odkryliście. Wasze dane są teraz sprzedawane i chodzą po rynku do wykorzystania w różnym celu. jednym słowem ktoś na Was zarabia. nie używałbym tu jednak nazwisk bo to za wcześnie i w tej fazie to pomówienie ale faktycznie orange powinny się zająć organy ścigania bo złamali prawo. są tego świadomi i powinni mieć tego świadomość już dawno. może się ludziska skrzyknijcie w jakiś pozew zbiorowy będzie ciekawie. nie dawajcie się okradać i sobą pomiatać bo koncerny robią z Wami co chcą ignorując Wasze prawa. jeśli chcecie wiedzieć jakie kroki dalej podjąć piszcie na maila to Wam powiem jak orange puścić z torebką, bo bardzo trafnie zdiagnozowaliście źródło przecieku o czym wiem z tzw. pierwszej ręki.

 33. uzupełnię jeszcze jedną uwagą. ilość i rodzaj danych spokojnie wystarczą do brania kredytów na tzw. słupa, więc pomyślcie Państwo o swoim bezpieczeństwie nieco w większym wymiarze niż pojemność spamowanych skrzynek.

 34. Szanowni Państwo, szanując dobre imię firmy oraz ich właścicieli uprzejmie prosimy o przesyłanie reklamacji i zapytań dotyczących danych na adres skrzynki podawczej biuro@mobcomer.pl. Informujemy, że maksymalny okres rozpatrywania reklamacji czy zgłoszenia to 14 dni. Każde ze zgłoszeń jest wnikliwie analizowane i wraz z użytkownikiem sprawdzamy wszystkie okoliczności i wątpliwości.

  Uprzejmie informujemy, że sugerowanie kradzieży danych i przedstawianie domysłów oraz spekulacji jako fakty jest pomówieniem.

  W tej dyskusji istotne są dwie rzeczy
  a. Baza klientów grupy TP to ponad 12 mln , co statystycznie każe przypuszczać że co trzeci z nas jest jej klientem lub był. (Trzeba sobie zdać sprawę, że część danych abonentów tych firm znajdują się w ogólnodostępnych spisach – a nie każdy ma taką świadomość)

  b. Firma mobcomer współpracuje z sieciami afiliacyjnymi, wykonuje akcje eventowe np. badanie zdrowia podczas białych niedziel, dedykowane ankiety telefoniczne, zakupuje serwisy internetowe posiadające adresy mailowe umożlwiające wysyłanie newsletterów handlowych

  Zatem w naszych zasobach statystycznie ok 25% do 30% możemy mieć kontakt z klientami GTP, czy chcemy tego, czy też nie.

  Właściciel Mobcomera zawsze będzie miał stygmat w postaci – były człowiek GTP i do tego zajmuje się reklamą, więc na pewno ma coś na sumieniu. Dlatego tym bardziej firma chętnie rozpatrzy zgłoszenia reklamacyjne i zgodnie z zasadami sztuki wyjaśni wątpliwości użytkowników. Każda sprawa nie będzie pozostawiona bez rozwiązania, bo wiarygodność i profesjonalizm obsługi jest naszą dewizą.

  Szanowni Państwo zapraszamy więc do kontaktu i prosimy o powstrzymywanie się od stwierdzeń nie mających nic wspólnego z prawdą.

  Natomiast na te nadchodzące święta składamy Państwu najlepsze i ciepłe życzenia Wielkanocne no i oczywiście mokrego dyngusa (choć aura za oknem nie sprzyja).

  Biuro Obsługi Mobcomer

  • Gadka o szanowaniu dobrego imienia firmy to jakieś kpiny, firma która zajmuje się rozsyłaniem spamu powinna trafić do piachu za swoje praktyki. Tym bardziej, jeśli tylko w takim celu kupuje serwisy internetowe z ich bazami…
   Co do publicznego dostępu do części danych abonentów: nie dotyczy to adresów mailowych. A już na pewno nie takich które stosują aliasy (imie.nazwisko+jakis.tam.alias@gmail.com), a po tym najłatwiej rozpoznać skąd macie czyjś adres mailowy.

  • W styczniu zacząłem dostawać maile od Mobcomera na aliasy mailowe używane wyłącznie do korespondencji z Orange. Jako że adresy te nigdy nie były użyte do innej korespondencji (a pilnuję takich rzeczy), nie ulega dla mnie wątpliwości, że nastąpił wyciek. Sprawę zgłosiłem do TP CERT. Po wymianie maili dostałem odpowiedź: “W stosunku do zrodla zostanie podjeta reakcja.” :) Coż, skasowałem aliasy i dałem sobie spokój.

  • Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie Tomasza Dziobiaka, reprezentowanego przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
   Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
   Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  • I co z tego, że można wam zgłosić prośbę o usunięcie danych jak spam i tak trafia całe miesiące po “usunięciu” moich danych? Nawet jeśli nie bezpośrednio, to baza z mobcomera została sprzedana dalej. Na szczęście na moim serwerze ustawiłem filtr na wszelkie maile związane w jakikolwiek sposób z mobcomer i ja, oraz moi klienci mamy już od was cholery spokój. Niemniej, jak ktoś raz trafił do tej syfiastej bazy, to będzie otrzymywał spam na wieki wieków amen.

 35. W marcu, i tylko w marcu całe 3 spamowe maile od Mobcomer. I nic więcej. Konto na Orange On-line mam od wielu lat.

 36. Szanowny Krystianie, (o ile tak sie nazywasz) rozumiem, ze czerpiesz satysfakcje, ze swojej wypowiedzi. Dodam tylko, ze to co przytaczasz jest nieprawda. Czyli publicznie dochodzi do pomowienia. Jesli masz jakąś sprawę do firmy prosimy o mail na biuro@mobcomer.pl.

 37. jestem w szoku, ciekawe co policja zrobi po świętach. bo z tego co widzę sprawa jest poważna. czytałam wpisy na innym forum w internecie ze stycznia. sprawa jest bardzo poważna i albo ta firma wytoczy procesy o zniesławienie internautom albo internauci tą firmę rozjadą. pamiętam ostatnie dni amber gold jak się koleś odszczekiwał wszystkim próbując ich zastraszać. zaproszenie tej firmy do bezpośredniego kontaktu z biurem mobcomer to kpina – rozmydlenie tematu. czemu ORANGE w tej sprawie milczy? teraz to temat pomiędzy ORANGE a osobami których dane podobno zostały sprzeniewierzone. jak ta firma chroni informacje i czy je chroni? prośba do admina tego portalu, macie do czynienia z wieloma aferami nie dajcie tej ukręcić bo jak ktoś pisał może pojawić się inny problem – z kredytami. mojego kolegi znajomy dostał wezwanie do spłaty kredytów nie małych, a nigdy ich nie brał i teraz jest zabawa – bo się wszystko zgadza: PESEL, adres itd nie ma zmiłuj. komornik wszedł. jeśli ludzie będą takie rzeczy puszczać płazem to będą płakać za chwilę.

  • jak to co policja zrobi? NIC.
   co zrobi Orange? NIC. zapewne sprostuje -> tematu nie bylo, to jakies pomowienia. nigdy nic nie wycieklo od nas.
   Zglosmy to do UWAGI :D

 38. Droga Janko, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każdą reklamacje. Od czwartku jak pokazał się ten niefortunny wpis mieliśmy 4 reklamacje i zapytania. W skali kampanii jakie realizujemy to są to czesci promila. A udzial bazy b2c w calej naszj bazie to ok 8 procent czyli w sumie ok 40 tysiecy rekordow. Glownie skupiamy sie na klientach b2b ktorych jest 550 tysiecy. Nr pesel sa rzadkowscia i wykorzystujemy je do segmentacji klientów.

  Serdecznie tez zapraszam do zapoznania sie na stronach pozyczkodawcow jakie dane trzeba miec aby wziac pozyczke oraz jak wyglada rzetelna procedura brania pozyczek. W firmie w ktorej mielismy projekt do klienta wysylany jest sms oraz welcome letter. Co zabezpiecza przed fraudem, czy braniem pozyczki na slupa. A wykrywalnosc jest 100 procent.

  Nasza firma nie ma nic do ukrycia, nie odszczekuje sie nikomu. Tak samo jak internatutom nam zalezy na wiarygodnych relacjach. Juz zaproponowalismy wspolprace niebezpiecznikowi. Nie mam problemu aby reklamacje zglaszac przez ten portal i pozniej publikowac ilosci rozpatrzonych tez przez ten portal, skoro interneuci z definicji sa negatywnie nastawieni i nie ufaja temu co biuro pisze w tej sprawie, bo wyrok juz zapadl.

  Dziś nam nie pozostaje nic jak tylko czekać na rozwój wydarzeń i odpowiadać na reklamacje, których jak dotąd są śladowe ilosci. O ile pan piotr zgodzi się na propozycje obslugi zgloszen, mozemy przyjmowac zgloszenia za posrednictwem portalu aby poznac skale, bo to w glownej mierze decyduje o problemie. Nam zalezy na transpatentnosci i profesjonalnemu rozwiazywaniu spraw, nawet tych najtrudniejszych.

  Serdecznie pozdrawiamy

  • Mała liczba zgłoszeń jest normalna, z reguły na spam się nie odpowiada, nie klika, nie otwiera.

   Dlaczego nie wysyłacie wiadomości aktywującej?
   Rejestrując się w normalnych serwisach – adres należy potwierdzić klikając w odnośnik z takiego e-mail. Brak potwierdzenia, oznacza brak zgody i dane się usuwa.

   Odnośnik do wypisania nie rozwiązuje problemu, w spam się nie klika.
   Użytkownik powinien najpierw wyrazić rzeczywistą zgodę.

 39. Cóż, mam wysłać anonimowe zapytanie czy podać swoje dane abyście mogli mnie też dodać do bazy danych (o ile już tam nie figuruję)?

 40. Darasie, wystarczy że w formularzu na naszej stronie lub w mailu na skrzynkę podawczą prześlesz swój mail. Sprawdzimy i odpowiemy. Pozdrawiam Biuro Obslugi.

 41. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  (…)

  Mam zwyczaj dawać każdemu potencjalnemu spamerowi (czyli praktycznie każdemu) inny adres w specjalnie do tego celu zarejestrowanej domenie. Od kilku miesięcy dostaję spam na email, który dawno temu dałem TP S.A. do czegoś tam, jakieś konto online czy coś, nie pamiętam dokładnie, użyłem może ze dwa razy. Było to na długo zanim Orange komukolwiek się marzył. TP S.A./Orange przez całe lata nie wysyłała NIC na ten adres (bardzo ładnie z ich strony).

  (…)

  Jedyne co zrobiłem to:

  /etc/spamassasin/mobcomer.conf:
  body MOBCOMER_SOURCED /\bKRS[:\s]+0000373905/
  score MOBCOMER_SOURCED 100

 42. A tak na marginesie, wpadłem na pewien pomysł. Skoro teraz spamerskie firmy tak się “grzecznie” przedstawiają z podaniem numeru KRS – to może zrobić jakiś DNSBL? Pierwszy rekord już jest:

  373905.krs.spammers.pl IN A 127.0.0.255

 43. Drogi Malgond uprzejmie prosimy o podanie adresu mail, na który otrzymałeś wiadomości. Sprawdzimy i podamy info bezpiecznikowi czy to prawda. pozdrawiam Biuro Obsługi

 44. To nie prościej ukarać winnych nielegalnego handlu danymi?
  Nie prościej wyczyścić bazę?
  Chyba wiecie które dane macie z jakiego źródła?

 45. “Drogi Malgond uprzejmie prosimy o podanie adresu mail, na który otrzymałeś wiadomości. Sprawdzimy i podamy info bezpiecznikowi czy to prawda. pozdrawiam Biuro Obsługi”

  Podawać swój e-mail spamerowi – dobre.

 46. Tu znajdował się komentarz usunięty na żądanie spółki pod firmą 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Macieja Chełmińskiego, radcę prawnego w kancelarii prawniczej mkLegal działającego na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez Tomasza Dziobiaka, członka zarządu. Podstawa prawna art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  Pismo, jakie wpłynęło w tej sprawie do redakcji Niebezpiecznik.pl można obejrzeć tutaj. Autor komentarza został powiadomiony o usunięciu i ma możliwość poparcia głoszonych przez siebie tez dowodami lub zmodyfikowania komentarza tak, aby nie było zastrzeżeń co do jego treści.

  (…) Tylko nie wzieliście pod uwagę, że coraz więcej użytkowników oraz administratorów dokształca się w kierunku obrony przed spamerami oraz świadomość prawna jest coraz wyższa. Albo może macie świadomość możliwości oraz kontaków niebezpiecznikowej społeczności i boicie się wyblokowania waszych wiadomości na serwerach.

 47. Cisza, czyli pomysł zrewidowania posiadanej bazy pod kątem pochodzenia dał do myślenia?
  Nikt nie ma takiego burdelu w danych aby nie znać ich pochodzenia.

 48. darasie, rekordy sprawdzamy na bieżąco i znamy źródła pochodzenia. Weryfikujemy tez zgody uzytkownikow. Jest to standardowa procedura. W tym tygodniu nie splynela do nas ANI JEDNA REKLAMACJA. Pozdrawiamy Biuro Obsługi

 49. @Biuro obsługi: reklamacje od tubylców raczej nie wpłyną. Wasza firma zajmuje się działalnością szczególnie nielubianą przez to grono – nawet jeśliby wasza baza była 100% legalna, czysta i pełna dobrowolnie wyrażonych, nieprzekłamanych i niedomniemanych zgód.

  Jak już napisano, praktyką jest, że nie odpowiada się na spam (UCE, niezamówioną korespondencję handlową, czy jak zwał, tak zwał) – albo się kasuje bez czytania (a z przekleństwem na ustach), albo poprawia się filtry/dodaje pozycje do czarnej listy, albo, jeśli ktoś ma nadmiar czasu i mocne nerwy, pisze donos do prokuratury albo skargę do GIODO. Z tej strony możecie ewentualnie oczekiwać jakiegoś odzewu. Nie ode mnie, bo mi się nie chce. Maili od waszych “klientów” już nie zobaczę i o to właśnie mi chodzi. Ba, niech ten mój email zaśmieca w waszą bazę na wieki, zawsze to kilka milisekund zmarnowanego czasu procesora, za który płacicie…

 50. Podsumowując, znacie źródło kradzionej bazy danych i nic nie zamierzacievz tym zrobić bo nikt się nie skarży ;p

  Poza tym w pełni zgadzam się z przedmówcą.

 51. “Podsumowując, znacie źródło kradzionej bazy danych i nic nie zamierzacievz tym zrobić bo nikt się nie skarży”

  To jest tak zwana taktyka “palenia głupa” zwana też taktyką pomroczności jasnej

 52. Komuś się znudziła stopka,
  ale nagłówki są takie same…

  “Otrzymałeś tą wiadomość ponieważ zostawiłeś swój adres e-mail w serwisie http://ekofaktura.info/ oraz akcjach promujących efakturę.”

  Oczywiście z wymienionej strony nie korzystałem.

  Jednak faktury do połowy 2011 dostawałem
  bezpośrednio w Orange On-line.

 53. Dostawałem faktury od Orange na maila. Teraz otrzymuję niezamówione informacje handlowe (reklamy Play oraz Toyota) poprzez firmę marketingrelacji.com, która twierdzi, że ma moje dane od Mobcomer. Mobcomer natomiast twierdzi, że pozyskał moje dane poprzez serwis ekofaktura.info, z którego ja nigdy nie korzystałem!

  W pierwszej kolejności zamierzam to zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do GIODO.

  Rezygnuję z Orange, ale napewno nie przejdę do Play!

 54. Printscreen z portalu orange to moja wypowiedź akurat.
  Niech szanowne Biuro Obsługi firmy Mobcomer nie pitoli glupot bo:
  – alias byl i jest uzywany tylko do kontaktu z TP/Orange
  – Mobcomer nie odpowiedzial na zadne z 3 pytan o zrodlo mojego adresu w ich bazach

  Wyslalem zgloszenie do GIODO i polecam ta droge innym.

 55. Witam wszystkich u mnie dla odmiany nasiliły się telefony od osób które oferują sprzedaż swoich produktów tą drogą. Po zadaniu pytania skąd mają moje dane skierowali mnie do firmy Marketing Relacji Sp. z o.o . Po napisaniu maila do nich uzyskałem informacje że nie posaiadają w swojej bazie danych i że ich spółka korzysta z baz danych firmy Mobcomer GT Sp. z o.o.
  Tak więc widać że dane krążą dalej w obiegu…
  Dodam że telefon mam w orange.

 56. Kurka wodna… jaja sobie robia…

  ponawiam apel –
  rrr 2013.06.07 16:52 | # |
  Baza spolki (ktorej zalozycielem jest T.Dz.) nie byla
  nigdzie zarejestrowana – w zadnym GIODO… proponuje pozew zbiorowy
  bo moje dane tez tam byly… Jezeli jest ktos chetny, to mam
  kancelarie , z ktora temat obrabiam… pozdr r

  mail robertcostam # interia . eu

 57. Tak to już jest w sieci. Niektórzy obrabiają bazy, a niektórzy obrabiają innym dupy. rrr wyluzuj i daj se siana. Fikaj do Orange, które nie umiało zabezpieczyć twojego adresu przed Jurassic Set. Chociaż może nie, bo pewnie twoja kancelaria jest na to za cienka.

 58. O kancelarie to się nie bój :) Chodzi o to, ze można ruszyć
  temat z pozwem zbiorowym a to już wyższa polka i lepsze
  klimaty…

 59. W powyższym rozsyłaniu SPAM-u przez “firmę” o kapitale zakładowym 5 tys. zł (taka jest ich cała odpowiedzialność finansowa) chodzi o pozyskanie dodatkowych informacji o użytkownikach kont e-mail (imię, nazwisko itp. co się da zdobyć np. ze stopki). Jeśli piszecie do nich skargi, to się przecież z miejsca podpisujecie. Potem te “zbiory” będą oczywiście dla nich nieco więcej warte. Najpierw je sprzedadzą na pniu, a potem “wycofają” Wasze dane. Po to je przecież “kupili”.

  Do mnie przyszedł od nich niezamówiony “mailing” zatytułowany “Szanowny Panie/Szanowna Pani”. Informują w nim, że moje “kupione” “dane osobowe” będą przekazywane stronom trzecim i wykorzystywane w celach marketingowych. To znaczy, że ta firma łamie zapisy Ustawy o ochronie danych osobowych (zgłosić do GIODO) oraz Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (zgłosić do Sądu). Na końcu wiadomości jest umieszczona zakazana w Unii Europejskiej klauzula “opt-out” (“jak się nie podoba mailing to się sam wypisz”).

 60. Ja natomiast dostałem dnia 22.06 wiadomość następującej treści:
  
  Szanowny Panie, Szanowna Pani,

  W wykonaniu obowiązku wynikającego z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) uprzejmie informujemy, iż jako spółka pod firmą 87 RS Mobcomer GT spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie nabyliśmy bazę danych osobowych pn. 127517 „Moje Okazje – marketing”, zawierającą Pana/Pani dane osobowe. Aktualnie administratorem Pana/Pani danych osobowych jest spółka pod firmą 87 RS Mobcomer GT spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 56 C, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, Wydział XII Gospodarczy, pod numerem KRS 0000373905, NIP 5272644702, REGON 142741338, kapitał zakładowy 5.000 zł.

  Pana/Pani dane osobowe zgromadzone w powyższym zbiorze zostały pozyskane i będą przetwarzane w celach marketingowych spółki 87 RS Mobcomer GT spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz będą przekazywane podmiotom trzecim w celu prowadzenia działań marketingowych.

  Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż ma Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania, prawo wniesienia pisemnego umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania Pana/Pani danych osobowych ze względu na Pana/Pani szczególną sytuację stosownie do art. 32 ust. 1 pkt 7) wyżej wskazanej ustawy, a także prawo wniesienia do administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Pana/Pani danych stosownie do art. 32 ust. 1 pkt 8) powyższej ustawy.

  Jeśli chcesz się wypisać z bazy kliknij tutaj.

  Z poważaniem

  Zarząd Spółki 87 RS Mobcomer GT

 61. Szanowni Państwo,
  Firma Mobcomer. z o.o. realizuje projekt wspierający rozwój komunikacji elektronicznej między przedsiębiorcami w zakresie fakturowania i obsługi Klienta. Celem inicjatywy jest zbudowanie jak największej liczby odbiorców e-faktur, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą oszczędzać na papierowej wysyłce dokumentów używanych w obsłudze Klienta i obrocie handlowym.
  Celem nadrzędnym inicjatywy jest budowa jak najszerszych i precyzyjnych relacji między przedsiębiorcami w naszym kraju i umożliwienie im dostępu do Klientów korzystających już dziś z faktury elektronicznej.
  Mając na względzie fakt, iż Mobcomer Sp. z o.o. zachowuje najwyższe standardy ochrony danych osobowych, uprzejmie informujemy, że zespół Mobcomer przeprowadził analizę sieci Internet w celu ustalenia atrakcyjnych dla projektu przedsiębiorców mogących stanowić potencjalnego partnera w zakresie realizowanego projektu.
  W ten sposób pozyskane zostały dane Państwa firmy (nazwa, dane kontaktowe), które zostały umieszczone w bazie danych Mobcomer Sp. z o.o. i będą wykorzystywane do realizacji określonego wyżej projektu obejmującego działania marketingowe podejmowane przez Mobcomer Sp. z o.o.. oraz udostępnianie i wymianę danych w zakresie współpracy z obecnymi i przyszłymi partnerami Mobcomer Sp. z o.o..
  Mobcomer Sp. z o.o.. jest administratorem danych Państwa firmy, pragniemy wiec poinformować Państwa, że mają Państwo prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania, wniesienia pisemnego żądania zaprzestania ich przetwarzania, bądź wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania.
  Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że realizowany przez Mobcomer Sp. z o.o. projekt nie wiąże się z żadnymi opłatami, nie wymaga rejestracji, nie stanowi oferty, nie jest też próbą zawarcia umowy.
  Wiadomość została wysłana przez: Mobcomer Sp. z o.o., Al.. Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa, NIP: 527-264-47-02, KRS: 0000373905. W każdej chwili możesz się wypisać klikając w ten link i zrezygnować z możliwości uczestniczenia w naszym projekcie.
  Serdecznie pozdrawiamy
  Zespół Mobcomer

  I znowu kłamią, piszą że przeprowadzili analize sieci internet a jedyne co zrobili to dodali biuro do domeny którą gwizdneli razem z adresami z telekomunikacji polskiej uzyskujac adres biuro@mojadomena. Oczywiscie nawet nie mam takiego adresu/aliasu.
  Szanownym oszustom z mobcomera przypomne ze domyslny jest brak zgody – wiec fakt wyslania takiego maila jak powyzej skutkuje u mnie tym ze znowu wydam pare zlotych na wniosek do giodo.

  • Kumplowi zrobili podobnie… też posłużyli się na chybił trafił ogólnodostępnym aliasem. Zdziwił się, jak przychodziła mu poczta, której nie zamawiał… opcja DISCARD jest często przydatna…

 62. I znowu spamik z mobcomera: Szanowni Państwo, Firma
  Mobcomer. z o.o. realizuje projekt wspierający rozwój komunikacji
  elektronicznej między przedsiębiorcami w zakresie fakturowania i
  obsługi Klienta. Celem inicjatywy jest zbudowanie jak największej
  liczby odbiorców e-faktur, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą
  oszczędzać na papierowej wysyłce dokumentów używanych w obsłudze
  Klienta i obrocie handlowym. Celem nadrzędnym inicjatywy jest
  budowa jak najszerszych i precyzyjnych relacji między
  przedsiębiorcami w naszym kraju i umożliwienie im dostępu do
  Klientów korzystających już dziś z faktury elektronicznej. Mając na
  względzie fakt, iż Mobcomer Sp. z o.o. zachowuje najwyższe
  standardy ochrony danych osobowych, uprzejmie informujemy, że
  zespół Mobcomer przeprowadził analizę sieci Internet w celu
  ustalenia atrakcyjnych dla projektu przedsiębiorców mogących
  stanowić potencjalnego partnera w zakresie realizowanego projektu.
  W ten sposób pozyskane zostały dane Państwa firmy (nazwa, dane
  kontaktowe), które zostały umieszczone w bazie danych Mobcomer Sp.
  z o.o. i będą wykorzystywane do realizacji określonego wyżej
  projektu obejmującego działania marketingowe podejmowane przez
  Mobcomer Sp. z o.o.. oraz udostępnianie i wymianę danych w zakresie
  współpracy z obecnymi i przyszłymi partnerami Mobcomer Sp. z o.o..
  Mobcomer Sp. z o.o.. jest administratorem danych Państwa firmy,
  pragniemy wiec poinformować Państwa, że mają Państwo prawo dostępu
  do swoich danych oraz ich poprawiania, wniesienia pisemnego żądania
  zaprzestania ich przetwarzania, bądź wniesienia sprzeciwu wobec ich
  przetwarzania. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że realizowany przez
  Mobcomer Sp. z o.o. projekt nie wiąże się z żadnymi opłatami, nie
  wymaga rejestracji, nie stanowi oferty, nie jest też próbą zawarcia
  umowy. Wiadomość została wysłana przez: Mobcomer Sp. z o.o., Al..
  Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa, NIP: 527-264-47-02, KRS:
  0000373905. W każdej chwili możesz się wypisać klikając w ten link
  i zrezygnować z możliwości uczestniczenia w naszym projekcie.
  Serdecznie pozdrawiamy Zespół Mobcomer Tym razem dostalem na info@
  domena z bazy ktora ukradli z tp/orange. Kolejne zgłoszenie do
  GIODO.

 63. […] Nie zawsze dane, które wyciekły służą do kradzieży. Czasem trafiają w ręce marketingowców, którzy zalewają ofiary spamem. […]

 64. Znowu spam
  Zapisz się na darmową jazdę próbna i przetestuj wybrany model Skody
  od ekofaktury / mobcomber .
  Nie używałem nigdy orange ani ekofaktury.

 65. […] Sprzedający niekoniecznie musi być pracownikiem UPC — mógł on przejąć kontrolę nad systemem komputerowym jednego z pracowników UPC (lub ich punktu sprzedaży) i w ten sposób wejść w posiadanie danych dostępowych. Choć tajemnicą poliszynela jest, że pracownicy operatorów telekomunikacyjnych nierzadko są w stanie wynosić bazy danych i odsprzedawa…. […]

 66. ja czekam na poczcie na mejla z firmy marketing relacji sp.zoo!miała odpisać skąd ma mój numer telefonu na który dzwonią do mnie obcy ludzie,spółka ta ma telefon o numerze 22 3750989,i jest on na dwóch różnych ulicach w warszawie,pierwszy adres to;Jagiellońska 78/lok. 3.45 a drugi;ul. Poleczki 7, 02-822 Mokotów, Warszawa, Poland,

 67. Dzis dzownila do firma doradcza probujac sprzedac swoje uslugi. Owa firma wspolpracuje z firma MOBCOMER i od niej posiada moje dane, w tym moj NUMER TELEFONU

 68. Mobcomer znowu swoje, wczesniej gdzies ponoc znalezli adres biuro@mojadomena, teraz ponoc znalezli kontakt@mojadomena. Spamerzy zasrani, generują sobie adresy i tyle bo takich jak wymienione nie uzywam a poczta dociera do mnie tylko dlatego ze mam przechwytywanie.

 69. Szanowni Państwo,
  Mając na względzie fakt, iż 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o. zachowuje najwyższe standardy ochrony danych, uprzejmie informujemy, że Państwa firmowy adres e-mail sekretariat@XYZ.pl został przez nas pozyskany na podstawie analizy sieci Internet celem wykorzystywania go do realizacji naszych działań marketingowych związanych z promocją m.in. serwisu Moje Okazje oraz promocją usług naszych Parterów.
  Powyższy adres e-mail w przyszłości może być również przez nas udostępniany naszym Partnerom w celu wykorzystania go do własnych działań marketingowych i promocyjnych naszych Partnerów.
  Informujemy, że mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania oraz wniesienia pisemnego żądania zaprzestania ich przetwarzania.
  W każdej chwili mogą się Państwo wypisać klikając w ten link
  Wiadomość została wysłana przez: 87 RS Mobcomer GT Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa, NIP: 527-264-47-02, KRS: 0000373905.
  Serdecznie pozdrawiamy
  Zespół Mobcomer

  ###

  Fajnie tylko, że my w życiu nie posiadaliśmy maila sekretariat@. I tak co 2 dzień na kolejne automatycznie wygenerowane adresy.

  Szkoda, że w naszym bananowym kraju są całokowicie bezkarni :(

 70. Około 3 tyg temu dzwoni do mnie babka i z imienia i nazwiska leci z wciskaniem mi jakiegoś kursu angielskiego, trzeźwa analiza skąd maja moje dane. Podali Target-Media, oni z kolei przekierowali moje zapytanie do Mobcomer’a. W mailu dostałem potwierdzenie, że moje dane zostały przez nich usunięte ale jestem ciekaw jak daleko to już popłynęło, a swoją droga skąd Mobcomer ma moje dane. Dodam tylko że jestem użytkownikiem Orange już od koło 10 lat jeżeli to ma znaczenie …
  Ktoś sprawę drążył dalej?

 71. Tak, ja drążyłem, wysłałem zawiadomienie do GIODO i pomijając dwie nic nie wnoszące do sprawy odpowiedzi nadal czekam na rezultat ich działań.
  To już ponad ROK.
  Dla mnie sprawa jest jasna i oczywista, wiem komu udostępniłem adres na który przyszedł pierwszy spam więc jestem pewien że mobcomer zwyczajnie zarąbał bazę z Orange/TP.
  Wiem również że adresy na które potem mobcomer wysyłał wiadomości zwyczajnie nie istnieją więc generują oni adresy wierząc w to że trafią na
  a – działający
  b – firmowy – w przypadku osoby prywatnej chyba jednak ryzykowne jest wysyłanie wiadomości na adres biuro@domena

  Jeszcze raz coś od gnojków dostanę i leci kolejne zgłoszenie do GIODO.

 72. […] zabiegowi, można śledzić, skąd “wyciekają” wasze dane — wielu czytelników otrzymujących spam z firmy Mobcomer dzięki temu zabiegowi ustaliło, że ich dane najprawdopodobniej wyniesiono z Orange. Stosowanie […]

 73. Ciekawostka.

  Ja od jakiegoś czasu dostawałem sms konkursowe. Nadawca zeznał, że kupił mój numer telefonu od tejże firmy.

  Ci zaś twierdzą, że zarejestrowałem się w serwisie ekofaktura.info. Niby podałem swoje dane, ale nie mają mojego adresu email. Mają nazwę firmy, nie mają NIP, tylko PESEL…

  Czekam aż łaskawie umożliwią mi prawo wglądu w te dane.

 74. Mobcomer spamuje nawet randomowe adresy mailowe. ‘Ogarniam’ konta pocztowe i domenę jednej firmy – więc jeśli trafia tam mail na błędny adres to dostaję go ja (bo czasem klienci zrobią literówke a mail może być ważny).
  Z uporem maniaka twierdzą, że adresy ‘są ogólnodostepne w internecie’. No spoko, szkoda tylko że u nas nie ma takich jak biuro@, sekretariat@, księgowość@, itd.

  Mogę za to sobie kliknąć i usunąć adres z ich bazy (jednocześnie potwierdzając, że ktoś ten ich spam przeczytał) ale nie gwarantują że nie pojawi się tam ponownie.
  Ba – oni tymi fikcyjnymi adresami handlują ! :D
  Jedna z firm już mi kulturalnie odpisała, że adresy do mailingu dostała od Mobcomer.
  Ciekawe czy ich klienci są świadomi, że te ich bazy spamerskie (za które pewnie nieźle płacą) są guzik warte…

 75. Musiałem uaktualnić regułki antyspamowe pod kątem mobcomera. Tym razem z ich usług skorzystał Play. Stopka spamu nawet nie zawiera danych nadawcy, a jedynie:

  “Otrzymałeś tą wiadomość ponieważ Twój adres e-mail znajduje się w bazie Social Media.”

  I teraz szukaj w guglu tego Social Media :) No i chyba ten spam już ewidentnie łamie wszelkie polskie prawo.

 76. Szkoda, że nie zapytaliście Mobcomera od kogo kupili serwis ekofaktura.info, bo mam wrażenie, że tu leży pies pogrzebany. Z moich poszukiwań wynika, że w okolicach 2011 roku serwis ten obsługiwał efaktury wydawane właśnie przez TP. Była taka akcja, gdy TP wpadła na pomysł automatycznej zmiany papierowych faktur na efaktury klientom, których e-maile miała w swojej bazie (bez pytania ich o zgodę) i adresy w domenie ekofaktura.info były oficjalnie podawane w mailingach informujących o uruchomieniu usługi (służyły do rezygnacji z efaktury i zmiany maila – ślady tego można nadal znaleźć w internecie). Nie wiem, czy formalnie serwis należał do TP, czy robiła to jakaś firma dla TP w ramach outsouricingu, ale ewidentnie serwis operował na danych posiadanych przez TP i był “firmowany” przez TP.

  W związku z tym, że Mobcomer znowu zaczął spamować proponuję zatem wrócić do tematu i zapytać ich: od kogo kupili serwis ekofaktura.info, a TP zapytać o to jaką rolę on pełnił, czy był to ich własny serwis, a jeżeli robiła to jakaś firma “dla TP” to na jakiej podstawie przekazali im dane swoich klientów. No i co zrobili z serwisem ekofaktura.info gdy projekt zarzucono (w domyśle: komu został sprzedany).
  Wydaje mi się, że te informacje są bardzo istotne w tej sprawie i mogą rzucić nowe światło na sprawę.

  Mobcomer może mieć rację mówiąc, że kupił serwis ekofaktura.info z bazą danych. Problem jednak jest w innym miejscu: jak te dane się tam wcześniej znalazły – a wszystko wskazuje na to, że baza serwisu ekofaktura.info mogła zostać automatycznie uzupełniona danymi klientów TP przez samo TP. Stąd może być “wrażenie” wycieku danych z TP.

 77. W 2013 znalazłem związek między ekofaktura.info i Orange. Trudno nie było.

  Akcja zyskaj z e-fakturą przeprowadzona w 2011 przez PANOKO (KRS 0000367808, NIP 727-276-94-97, REGON 100976270) jako http://www.mobile4biznes.pl na zlecenie Centertel.
  https://web.archive.org/web/*/http://www.zyskajzefaktura.pl/Regulamin_Zyskajzefaktura.pdf

  Czyli ta sama firma, która posiadała ekofaktura.info
  https://web.archive.org/web/20110714043118/http://ekofaktura.info/

  Orange, w 2013, na pytanie czy mieli jakikolwiek związek z tym serwisem odpisało:
  “Uprzejmie informuję, iż serwis ekofaktura.info nie ma związku ze stroną http://www.orange.pl. Ekofakturę dla usług Naszej firmy można aktywować jedynie poprzez kontakt z *100 lub też poprzez swój profil na Naszej stronie.”

  Dalej drążąc temat:
  “Uprzejmie informuję, że analiza Pana konta wykazała brak zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Operator nie przekazuje Pana danych osobowych bez Pana zgody. Wskazane w korespondencji wiadomości pochodzą od firm zewnętrznych którym Pana dane zostały udostępnione poprzez wysłanie określonej wiadomości sms, bądź zostały podane przy zakładaniu konta w danej usłudze.”

  Oczywiście nie rejestrowałem się tam i nigdy nie dostałem faktury na e-mail… faktury mogłem odczytać tylko bezpośrednio w Orange OnLine. Swoją drogą, również bez mojej zgody – włączyli mi je nagle i bez żadnej informacji, do tego u początku naliczyli odsetki za spóźnioną wpłatę…

  Więc po prostu oni wszyscy robią sobie jaja ;)

 78. Mnie również oplótł łańcuszek szczęścia, na którego ogniwa składają się firmy Mobcomer, http://www.ekofaktura.info oraz Marketing Relacji od których jak na razie bezskutecznie próbuję wyegzekwować informacje na temat pochodzenia i zakresu przetwarzania moich danych osobowych. W związku z tym mam zamiar wejścia na drogę sądową i chętnie nawiążę współpracę w tej materii.

  • Ja od firmy Marketing Relacji SP. z o.o. w ustawowym czasie nie otrzymała informacji skąd mają mój adres mailowy który jest adresem prywatnym i nigdzie nie podawanym – podaję tylko adresy spamerskie. Po 30 dniach napisałam (do wiadomości ich klienta od którego dostałam spam) że zgłaszam skargę do GIODO. Dostałam odpowiedź:

   Pani adres e-mail został pozyskany z ogólnie dostępnych źródeł.
   Z dniem 22 stycznia 2014 r. na mocy nowelizacji ustawy Prawo
   Telekomunikacyjne, która wprowadziła zmiany w art. 10 ustawy o świadczeniu
   usług drogą elektroniczną, wysyłanie ofert na adresy firm, stało się zgodne
   z prawem.”

   Dodam, że adres składa się z imienia i nazwiska, nie jest adresem firmowym i nigdzie nie widnieje w publicznym miejscu :). Czekam jeszcze na wskazanie tego “publicznego” miejsca i składam skargę do GIODO. Chętnie nawiążę w tym temacie współpracę z innymi poszkodowanymi :)

 79. Proponuję pozew zbiorowy. Za uzyskane kilkaset milionów proponuję duuużą imprezę.

 80. Chyba coś drgnęło w tej sprawie, gdyż dostałem wezwanie do sądu w Warszawie w charakterze świadka przeciwko tym panom. Rozprawa jest 6 lutego 2017 r.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: