21:17
11/4/2014

Tych, którzy głosowali online w sprawie Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do wadliwego działania systemu informatycznego służącego obsłudze Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. W związku z tym mogła Pani/mógł Pan otrzymać na ten adres e-mail wiadomość zawierającą informacje o innych osobach biorących udział w głosowaniu. Z uwagi na poufny charakter danych, prosimy Panią/Pana o nie udostępnianie tej wiadomości osobom trzecim oraz o niezwłoczne jej usunięcie. Pragniemy poinformować, że zaistniały problem nie wpłynął w żaden sposób na przebieg, ani na wyniki głosowania oraz że został już usunięty przez służby informatyczne. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za pomoc

Jakie dane wyleciały? imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz poczty elektronicznej, PESEL, a także wynik głosowania wraz z punktacją.

Podesłał Krystian

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A dokładnie wyciekły dane 133 osób. W tym moje…
  Każda z tych osób dostała maila z danymi pozostałych osób

 2. Czytałem, że wyciekły tylko dane “dane osobowe kilkudziesięciu bielszczan (…) Wszyscy oddali głos 8 kwietnia wieczorem.”
  Inna sprawa, że fascynuje mnie ten fragment:
  “Z uwagi na poufny charakter danych, prosimy Panią/Pana o nie udostępnianie tej wiadomości osobom trzecim oraz o niezwłoczne jej usunięcie.” :D

  • Tej, to pewnie w domyśle autora ta wiadomość, która zawierała dane innych osób.

 3. Dlatego ja jestem za rozwiązaniem proponowanym przez pewnego lewicowo-liberalnego polityka. Będzie monarchia, władza króla i nie będzie żadnych idiotycznych wyborów gdzie żul spod bódki z piwem ma ten sam głos co profesor mechaniki.

  • to wg mnie zupełnie nie jest serwis na dyskusje polityczne, ale jaki LEWICOWY polityk chce wprowadzić monarchię? Bo kojarzę tylko jednego konserwatywnego liberała który za podpisanie go lewicowym podałby Cię do sądu.

  • a co w tedy gdy tym żulem jest profesor mechaniki?

  • Hitler za nazwanie go lewicowcem też podałby Cię do sądu. Jonasz Koran-Mekka to taki Hitler liberalizmu.

 4. Jak wyciekają dane z różnych portali, to należy zmienić hasło. A jak wyciekły moje dane stamtąd to co mam zmienić? Pesel?

  • Zmienić państwo albo zarząd ;) [/polityka]

 5. I tak oto legło w gruzach zaufanie do głosowania online bez ustalenia wcześniej norm odnośnie tego, norm ustalonych (czytaj nie ustawionych) przez profesjonalistów . Czy może się mylę?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: