8:16
25/10/2017

Nie wiesz co robisz w weekend? To już wiesz :) 28-29 października 2017, w Krakowie odbędzie się HackYeah, największy w Europie hackathon. 2000 uczestników zostanie dowiezionych na krakowską Tauron Arenę darmowymi busami z całej Europy. Problemy do oprogramowania są różnorodne: wyłapywanie oszustw podatkowych, szukanie rozwiązań dla sportowców ekstremalnych, problemów społecznych oraz klęsk żywiołowych. Rywalizacja potrwa 24 godziny, a wytężona praca zostanie sowicie nagrodzona — do zgarnięcia są nagrody o łącznej wartości ponad 100 000 PLN. Programujesz? Jesteś grafikiem? PM-em? Ciągle możesz się zarejestrować i wziąć udział w rywalizacji.

Na czym polega hackaton?

Wydarzenie kierowane jest do programistów wszelkiej specjalizacji, od poziomu początkującego do zaawansowanego, jak i grafików, team leaderów, osób z pomysłem na rozwiązanie jednego z kilku zadań opisanych tutaj.

Uczestnicy HackYeah pod okiem mentorów będą mierzyli się z kilkoma zadaniami otwartymi. Podzielono je na trzy główne kategorie:

 • X-SPORTS: szukamy sposobów na lepszą analizę danych treningowych, udoskonalenie zabezpieczeń przed urazami czy monitorowanie efektów treningu. Na miejscu wydarzenia będą obecni niesamowici ludzie, którzy codziennie uprawiają ekstremalne sporty i zainspirują uczestników swoimi pomysłami.
 • X-NATURE: natura często pokazuje swoją piękną i hipnotyzującą twarz, ale czasami prowadzi do niebezpiecznych i niszczących anomalii. Powodzie, pożary czy trzęsienia ziemi – ekstremalne klęski żywiołowe, a także globalne ocieplenie i inne anomalie wymagają lepszych sposobów zapobiegania, analizowania, ostrzegania i reagowania – i takich będziemy szukać podczas HackYeah.
 • X-SOCIAL: ubóstwo, bezdomność, braku dostępu do wody pitnej, zanieczyszczenie, brak poczucia bezpieczeństwa, równość społeczna, wykluczenie społeczne i technologiczne – jak rozwiązania technologiczne mogą pomóc w tych zagadnieniach? Jakich rozwiązań brakuje? Przekonamy się na HackYeah.
  
Oprócz trzech kategorii głównych, uczestnicy HackYeah będą mogli również pracować nad konkretnymi zadaniami dostarczonymi przez partnerów wydarzenia. Uczestnicy będą mieli okazję zmagać się m.in. z georewolucją w Krakowie czy wyłapywaniem oszustw podatkowych.

Na uczestników HackYeah czekają też atrakcje, miejsce do odpoczynku, wykłady tematyczne, jak i możliwość spotkania przedstawicieli społeczności IT z Polski i krajów ościennych. A za swoją pracę, zespoły zostaną nagrodzone…

Co można zgarnąć za udział w hackatonie?

6 biletów VIP do loży prezydenckiej na koncert Metallici w Krakowie (tych biletów nie da się kupić!), wejściówki i podróż na WebSummit oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 000 PLN.

Zarejestruj się!

Zapisać się na wydarzenie możecie poprzez formularz na tej stronie. Jako partner wydarzenia mamy dla Was pulę 30 darmowych wejściówek — wystarczy, że podczas rejestracji podajcie kod: TEAM-NIEBEZPIECZNIK. Korzystajcie lub albo zarejestrujcie się w standardowym trybie — koszt wejściówki jest symboliczny, a cała zebrana kwota zostaje przekazana na kursy programowania dla dzieci z krakowskich domów dziecka, które pozostają pod opieką fundacji Szkoła 3.0.

Jak się dostać? Za darmo hackerskim busem!

Organizator przewidział darmowe przejazdy autobusem do Krakowa i z powrotem z całej Europy oraz wybranych miast Polski – szczegóły na stronie imprezy!

Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Google for Developers, Estimote oraz Ministerstwo Finansów.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wejściówka kosztuje symboliczną kwotę ;D symboliczne 50 zł – śmiałe stwierdzenie XD

  • W porównaniu do cen szkoleń i innych wydarzeń jakie czasami promują na tej stronie to określenie “symboliczne” jest w pełni uzasadnione! Powinni nawet napisać “tylko 50 złociszków za wejścióweczkę”! :)

  • Przy cenach top srajfonów z którymi co druga osoba biega to raczej zrozumiałe.

  • 50zł – symbol naszych czasów ;)

 2. Pytanie które wszystkich “chodzi” po głowie…
  “Czy będzie Janusz ?” ;)

 3. Co to jest Metalicia? Prawidłowa odmiana to Metallica – Metalliki.

  • Jeszcze bardziej prawidłowo (tak że już chyba bardziej się nie da) to nazwy własne poprzedzać nazwami rodzajowymi w odpowiedniej odmianie gramatycznej zostawiając nazwy własne nienaruszone. Przykład: “koncert zespołu Metallica” zamiast “koncert Metalliki”.

  • A wiecie skąd pochodzi słowo: METALLICA? :) … podpowiem że z górnictwa kruszcowego ale o tym nie wiedzą nawet członkowie tego zespołu.

 4. Szkoda, że dopiero teraz o tym piszecie. Chętnie bym pojechał, ale weekend już zaplanowany…

 5. Nie dla mnie tych problemów nie da się rozwiązać oprogramowaniem, jedynie może je rozawiązać sam Bóg, co też zresztą obiecał w swym słowie Biblii

 6. Mając na uwadze poczynania ministerstwa finansów, udział w “TA-X by Ministry of Finance” może być kręceniem bata na siebie.

  Żeby się nie okazało że powstanie narzędzie np. do analizy tego co developerzy na jednoosobowych działalnościach wpisują sobie w koszty ;)

  • Kolega się urwał z jakiegoś forum pokroju świętej pamięci Torepublic? Co to za myślenie, ‘nie róbmy narzędzi do łapania oszustów bo nie będziemy mogli oszukiwać’?

 7. Problemy tak konkretne i mało wygórowane,że do tego nie wystarczy być Programistą (tak: programistą przez wielkie P !),o nieee – tu trzeba by być co najmniej Jezusem Chrystusem XD

  A 100 tysięcy złotych za ich rozwiązanie – ech,no… toż to typowe Polskie stawki XD A weźcie studentów albo stażystów,może da się jeszcze taniej.Albo zleccie to Comarchowi. Choć może po wejściu dają z automatu pracę w Nabino XD Bo wtedy może te 50 złotych za możliwość pogrzebania w kodzie służącym do nowych wyborów nie będą wyrzucone w błoto.

 8. Ciekawa logika. Jak kogos napadaja rabusie i pytaja ile ma kasy, to gdyby odpowiedzial, ze ma tylko 10 zl (a realnie majac przy sobie 1000 zl) to jest on oszustem.

  Przypominam, ze podatki to maja isc na szpitale, szkoly, itd. a co i rusz sie dowiadujemy, ze poszly na cos innego, no bo wicie-rozumicie, wladza lubi sie bawic.

 9. Dziękuję Niebezpiecznik. Do zobaczenia na miejscu

 10. Jest o wiele prostsze rozwiązanie większości problemów ludzkich, wystarczy pozwolić ludziom żyć tak jak chcą, zmniejszyć podatki do maksymalnego poziomu 10%, życie od razu stanie się łatwiejsze prostsze. A komputery, można je wykorzystać do jeszcze większej kontroli i ucisku społeczeństw. O nie! Nie chcę brać w tym żadnego udziału.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: