18:30
19/8/2014

Amerykańska Community Health Systems, jedna z największych spółek świadczących usługi medyczne i zarządzających 206 amerykańskimi szpitalami straciła dane pacjentów (imiona i nazwiska pacjentów, ich adresy, daty urodzenia, numery telefonów i numery Social Security). Do ataku na jej infrastrukturę doszło w kwietniu 2014 roku, ale dopiero w lipcu atak został odkryty.

Ślady prowadzą do chińskiej grupy APT1, znanej z kilku innych kampanii. Do ataku wykorzystano złośliwe oprogramowanie a dane jakie pozyskano dotyczą pacjentów z ostatnich 5 lat: Wykradzione przez Chińczyków dane nie zawierały informacji dotyczących kart płatniczych i historii chorób.

Tutaj znajdziecie oficjalne informacje o incydencie. Warto też przeczytać artykuł w IT World który wspomina inne medyczne wycieki z USA. Dodatkowo, jak informuje Trustedsec, wektorem ataku była luka Heartbleed — atakujący pozyskali dane użytkownika VPN z niezałatanego Junipera.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A APT to nie przypadkiem Advanced Persistent Threat? :>

  2. Hmm, “straciła”? Tzn, że już nie ma tych danych?
    Tak, czepiam się, bo w źródle jest napisane właściwie.

  3. Dlatego najlepiej leczyć się tam gdzie nie ma komputerów. Na dużo chorób pomaga “babka z Orli” :)

    Pozdrawiam

  4. Huh, nie ma to jak VPN chroniący dostępu do wrażliwych danych. Obrona w głębi…

  5. […] * Wykradziono dane 4,5 miliona pacjentów. Wina Heartbleeda. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: