11:13
16/8/2021

Informacje o wycieku pojawiły się na pewnym forum, na którym za dostęp do danych aż 100 milionów osób włamywacz domaga się 6 bitcoinów.

Jak informuje Jeremy, włamywacz miał dostać się do danych przez błąd konfiguracji bramki GPRS używanej do “testów”, ale połączonej z siecią wewnętrzną T-Mobile.

100 milionów użytkowników to spooooro, ale póki co nic nie wskazuje na to, że wyciek będzie dotyczył także polskich użytkowników sieci T-Mobile.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. To nie tyczy się tylko klientów z US przypadkiem?

  2. Grubo…

  3. Nagle dzisiaj 7 telefonów do mojej matki zaczęło wydzwaniać. Rozmawia się jak z botem. Numer z Kielc, program szczepień z pomorskiego, a pytają się o zachodniopomorskie. Niestety rozmowy nie nagrałem, ale jak powiedziałem “RODO” i “kary” to było do widzenia.

    • Potwierdzam, od 23 sierpnia zaczalem otrzymywac polaczenia z Kielc, najpierw panele fotowoltaiczne, teraz na temat szczepien. Numery od razu zablokowalem.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: