15:40
4/1/2012

Na znak protestu przeciw SOPA, czyli antypirackiej ustawie wspomagającej cenzurę internetu, największe serwisy: Facebook, Google, Twitter, Amazon rozważają wyłączenie swoich usług na 1 dzień. Jaki będzie efekt?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

57 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nie mogę się doczekać takiego dnia :D

 2. Jestem za! Dodałbym serwisy allegro, gg, nk, fotka.

  • NK, fotka? W jakim ty świecie żyjesz? ._.

  • Allegro było protestowało przeciwko acta. W logu mieli stop acta, i wydali stosowny opis protestu.

 3. to ma być ten zapowiadany koniec świata?

 4. Holi szit!

  Apokalipsa!

 5. I tak tego nie zrobią :) Chociaż byłoby bardzo ciekawie, przez jeden dzień poczuć się znowu jak w latach 90!

 6. Jestem jak najbardziej za :)

 7. biorąc pod uwagę ilość dostarczanych przez nich płatnych usług, raczej nie ma szans żeby się na to zdecydowali, chyba że w regulaminach (których i tak pewnie nikt nigdy nie czyta) sami zabezpieczyli się przed odpowiedzialnością finansową po celowym, świadomym odłączeniu swoich użytkowników od usługi ‘na znak protestu’.

  android i chrome też miałoby przestać działać?

 8. Jak to jaki? Wzrost PKB na całym świecie o 500% ,^^

 9. Hmm zapewne zwiekszy sie produktywnosc w wielu firmach.

  • W innych natomiast spadnie znacząco.

 10. To byłoby coś – ciekawe doświadczenie i wyraźny znak protestu. Tylko nie wiem czy mogą się pogodzić z utratą takiej ilości gotówki.

 11. Bym w chacie wreszcie posprzątał :D

 12. Dużo większa kwota jest na szali jeśli SOPA wejdzie w życie.

  • Dokładnie. Ile stracą implementując wymagania nowej ustawy? Ten (hipotetyczny) protest jest konsekwencją zwykłego rachunku zysków i strat po stronie członków NetCoalition (przynajmniej tych komercyjnych). Żadnej szczególnej ideologii nie trzeba tu przypinać. Dziwi mnie bardzo że Microsoft jeszcze się nie przyłączył (zamówienia z budżetówki?)

 13. Ciekawe ile zajelo by im wylaczenie tych uslug a pozniej spowrotem przywrocenie ich do zycia. ;)

  • Pewnie tyle co wyłączenie i włączenie serwerów. nawet odpinanie głównych łącz zajęło by więcej czasu, więc dlaczego nie zrobić tego najłatwiej :) A może tu jest też ukryty cel przebudowy infrastruktury tych firm, czyli nowy sprzęt?

 14. Wiecej moga stracic przez SOPA jak ludzie do .onion-worlda przejda :P

 15. Fajnie.. popieram :)
  Takie ogólnoświatowe “zaciemnienie” ;)

 16. pragnę tego!!!!!!
  , nawet na dłuższy czas, wtedy na niektórych internet by znikła a ich życie nie miałoby sensu… :D

  • …i niektórzy mogliby w końcu pójść do szkoły, by nauczyć się pisać poprawnie i z sensem…

 17. CIekawe czy 4chan też wyłączy boardy. Mam nadzieję, że nie, bo to wtedy byłaby prawdziwa katastrofa (a nie wyłączenie takich śmiesznych serwisów jak facebook).

  • facebook jak facebook*, znacznie gorzej jak wyłączą googla(wyszukiwarkę).

   * i inne strony na które ktoś wchodzi odizolowując się fizycznie od ludzi, i czuje się nagle bardziej towarzyski.

  • @zzz: Sheldon Cooper ;)

 18. FoxNews… lolmao

 19. Jestem za, ale nie wiem ile osób z mojego otoczenia przeżyłoby wyłączenie Facebooka choćby na parę godzin…

 20. No way. Wyłączone Google (wyszukiwarka, maps, gmail, youtube) oraz Facebook? Nie wyobrażam sobie co by się działo. Bardziej kumatym dałoby się wytłumaczyć, że usługi na jeden dzień nie działają. Ale helpdeski wszelakie zaliczą gigantycznego DDoS-a, “aaaaaa, panie, internet mi wyłączyli!”

  • Zapominasz o tym, że na wymienionych stronach byłaby zawarta informacja typu “STOP SOPA! This service has been temporary disabled as an act of protest against US Stop Online Priva…Piracy Act” w odpowiednich językach w zależności od domeny.

 21. Tak naprawdę wyłączenie usług na 1 dzień wcale nie jest problematyczne, jednakże co to właściwie miałoby dać?

  • Informację “żarty się skończyły”.

  • Wkur^WZirytowanie milionów ludzi, z których jakiś ułamek może by zadzwonił/wysłał list/whatever do polityków popierających SOPA – z odpowiednio negatywną opinią.

 22. gospodarka dostałaby niesamowitego kopa na ten jeden dzień :>

  • Chyba w kolano.

 23. O tak! Niech ten dzień będzie jak najszybciej!
  Jestem jak najbardziej ZA – i to nie tylko w USA, ale na całym świecie. Do tego niech dołączy wp.pl, allegro, popularne fora internetowe, etc.

  Od siebie dodam – czekam na dzień w którym ktoś sprawi, że “skończy się” internet.

  • Wybacz ale jesteś śmieszny. Internet nie musi się “kończyć”. Wystarczy, że nie będziesz go używał. W dalszym ciągu mamy te same środki przekazu jak przed powstaniem internetu. Dlaczego z nich nie korzystasz zamiast neta skoro to takie wielkie zUo dla Ciebie? :)

 24. tak, na pewno google wylacza takie biznesowe uslugi jak gmail

 25. ja bym jeszcze dodał biedronkę :P

 26. Proponuję to zrobić w Prima Aprilis :D Ale radziłbym umieścić stosowną informację, iż to jest tylko na jeden dzień, żeby potem nie narzekali, aż tak bardzo.

 27. Po grzyba wyłączać serwery jak wystarczyłoby przekierować ruch na ichniejszych DNS’ach lub switchach? Stanowczo szybsze.
  Co do niektórych, którzy liczą na wyłączanie internetu całkowicie – czekam gdzie wtedy będziecie pisać anonimowe idiotyzmy oraz żale na tematy wszelakie? :]

  • Mi się wydaje że podmianka dns nie jest szybsza niż wyłączenie serwera.

  • @xyz: na pergaminie, gołębiem, do Laponii ;)

  • Rozgłaszanie DNS nie trwa tak szybko :)

  • A nie lepiej zmienić lub zaprzestać rozgłaszania tras po BGP? Już był podobny incydent, kiedy prefiksy należące do YouTube zostały przekierowane do Pakistanu! :)

 28. Niebezpiecznik także przyłączy się do protestu? ;-)

  • tak

  • @Piotr Konieczny
   Na podmienionej stronie zamieście chociaż treść, lub link do treści ustawy, żeby można sobie było przeczytać przeciwko czemu protestujecie.

 29. Masakra :) Jeżeli tylko w stanach mają to wyłączyć to jestem za. W końcu to ich dotyczy.
  Założę się że gdyby u nas wyszedł ten skrót i jakiś komunikat ludzie by potraktowali to jako błąd, bug, bo jest coś innego niż było a przecież nikt nie czyta treści więc jest to błąd.

  • Szczególnie, że nie dałoby się wygooglać co ten komunikat znaczy i czym dokładnie jest SOPA.

   Ja np wiem o tym tylko tyle:
   “Kontrowersyjny projekt ustawy antypirackiej, pozwalający na pozywanie stron, budzący spore protesty”
   czyli wiem, że temat popularny i nic poza tym.

 30. To na pewno genialny plan anonimowych ;) Nie udało się położyć Facebook’a, teraz czas na plan B: FB sam się wyłączy :)

 31. Co za naiwność..

  Nie uda się przepchnąć tego w całości, to się weźmie podzieli na bardzo małe kawałeczki i będzie przepychać cichaczem aż do osiągnięcia podbnej “funkcjonalności”. Może kilku tzw. oszołomów wtedy zwróci na to uwagę, ale więszkego rozgłosu nie będzie.

  • Można też wzorem ue(vide traktat lizboński a konstytucja europejska) napisać to samo, tylko bardziej zawiłym językiem i zwielokrotnić liczbę stron do tego poziomu, że nikt nie będzie chciał tego czytać.

 32. SOPA to najmniejszy problem jankesów: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Defense_Authorization_Act_for_Fiscal_Year_2012

 33. Skromnie przypomnę, że 21 grudnia mamy koniec świata :) Tym końcem nie będzie zagłada, kometa, wojna czy grypa. Obstawiam na wybuch na słońcu = koniec układów scalonych:/
  A FB i G to banda bandytów i chciwych hien- co by nie zrobili, będą w tym mieć swój cel i na pewno zyskają- na pewno $, a może i władzy przybędzie…

 34. Dziś strajkuje wikipedia, ale wystarczy wyłączyć js żeby przerwać strajk.

  Tak jak przypuszczałem strajkujące strony nie podają linka do treści projektu ustawy, tylko do recenzji, które znając życie oparte są na innych recenzjach a nie na samym projekcie, w efekcie zabawa w głuchy telefon trwa w najlepsze, czyli informacja jest nieustanie tracona, zaszumiona i dodawane są rzeczy “z powietrza”.
  “Zamęt powstał i chaos, i w zamęcie tym, i chaosie” ludzie zachowują się jak boidy protestując przeciwko wprowadzeniu ustawy której treści nie znają(sic!).

 35. Czekajcie, alarm nastawie w telefonie, zeby nie zapomniec i zaczac swietowac :)

 36. Nie mogę doczekać się takiego dnia! :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: