11:10
12/11/2015

Jeden z czytelników przesłał nam następujący screenshot, ukazujący komunikat, który dziś zobaczył na swoim telefonie. Czytelnik prosi o pomoc: czy ktoś kojarzy złośliwe oprogramowanie, które podrzuca taki komunikat, czy jest to funkcja systemu iOS?

iphone-wymagania-kod

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Endomondo – nie wiem – mBank – Google Maps – nie wiem – nie wiem
  No i nie kojarze takiego komunikatu, a ajfony mam od dawna.

 2. Zdzwiłbym się, gdyby po tych 49 minutach bez zmiany kodu Iphone uległby autodestrukcji…

 3. Taki komunikat wyświetlany jest przez iOS w przypadku instalacji profilu MDM, który w wymaganiach ma wymuszenie blokady ekranu hasłem. Z tego co kojarzę, to użytkownik ma 60minut na ustawienie kodu blokady po zainstalowaniu profilu (domyślnie). Ewentualnie jeśli użytkownik miał już kod, to zmieniły się wymagania np. długość czy złożoność.

 4. Ostatnio Apple wprowadziło 6 cyfrowy pin w urządzeniach Apple w których znajduje się czytnik linii papilarnych. Dotychczasowe 4 cyfrowe kody miały być zastąpione 6 cyfrowymi. Ale mi osobiście taki komunikat się nie pojawił, sam sobie zmieniłem kod.

 5. Jeśli to firmowy iPhone proponuję zapytać firmowych “informatyków”

  Często firmy “dodają coś od siebie” a dziedzinach bezpieczeństwa. Moja poprzednia firma wymagała blokady ekranu kodem (czasy iPhone 4s) i wymuszała okresową zmianę kodu.

 6. Jeżeli ma skonfigurowany MDM w jakiejś firmie przez program Airwatch (pobrany normalnie ze sklepu) to może dostać takie info.

 7. T-mobile, zasięg LTE.
  Endomondo, Jakdojade, Mbank, Mapy Google.. wymieniać dalej? Panie Konieczny bój się Pan, bo mam exploita na pixelowane obrazki ;)

  Co do komunikatu to wydaje mi się, że to jest właśnie spowodowane profilem MDM. Na androidach też tak jest ;)

  • Jakim cudem odczytałeś sieć? Przecież to nie jest możliwe przy tym że jest na tyle rozmazane.

  • Orange.

 8. po googlemapsie jest spotify

 9. slaby trolling , widac pomysly sie koncza na artykuly

 10. Potwierdzam przedmówcę. 49 min brzmi bardzo podejrzanie.

 11. A pierwszy nie jest Skycash?

 12. Czemu te ikony aplikacji są rozpikselowane? :D

 13. Opcje -> ogólne -> profile i urządzenia zarządzane.
  Cokolwiek jest pod pozycją mobile device management może wyświetlić taki komunikat (będzie w szczegółach “zasada haseł”).

  Długość kodu, czas na zmianę i poziom skomplikowania hasła są definiowalne przez administratora mdm.

  Większość profili możesz usunąć, ale nie radzę jeśli to telefon firmowy.

 14. Żonie pojawił się taki sam komunikat, nie ma zainstalowanego ani profili MDM, ani poczty Exchange która może wymusić ustawienia kodu i jego okresowe zmiany. Pierwszy raz coś takiego widzę. Używa 4 cyfrowego kodu, ma iOS 9.3.4, może tutaj jest pies pogrzebany. Apple wprowadził dodatkowe zabezpieczenie jeśli się używa 4 cyfrowego kodu, może tak jest też w przypadku autora?

 15. W iPhonie 5 powiadomienia dotyczace aplikacji PayPal zawieraja opcje Plakietka na ikonie,w iPhonie 7 nie ma tej opcji. Natomiast w ustawieniach Paypal w iPhonie 5 jest kontakty, zdjecia, powiadomienia, odswiezanie w tle oraz dane sieci kom.w iPhonie 7 tylko powiadomienia i odwiezanie w tle. Jak w iPhonie 7 ustawic wyskakujace powiadomienia potwierdzenia platnosci jakie pojawiaja sie w iPhonie 5?

 16. https://support.apple.com/pl-pl/HT204060 – sekcja “Pomoc”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: