17:48
30/10/2013

Nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie wyników konkursu HP Tech Team przygotowanego specjalnie dla czytelników Niebezpiecznik.pl. Lista zwycięzców, w tym osoby, która wygrała udział w naszym szkoleniu, poniżej:

Przypomnijmy, że zadaniem graczy było zagranie w nieco podrasowaną wersję klasycznego snake’a. Chodziło o to, by uzyskać maksymalną liczbę punktów i dotrzeć do ukrytego poziomu gry. W tym celu należało.. cheatować. Niektórzy cheatowali “uczciwie” i próbowali odkryć zamysł autora gry, inni postanowili pójść “po bandzie” (niestety prosta podmiana wyników nie gwarantowała zwycięstwa, ale i dla tych z Was mamy niespodziankę, która przyjdzie do Was drogą mailową).

Oto wyniki konkursu:
1. miejsce – kuka: 4610 punktów – Szkolenie Niebezpiecznika: Atakowanie i Ochrona Webaplikacji
2. miejsce – koko: 4350 punktów – koszulka HP Tech Team oraz zestaw narzędzi do roweru
3. miejsce – cube: 3600 punktów – koszulka HP Tech Team oraz zestaw narzędzi do roweru

Poniżej vidcast z opisem “dziecinnie łatwych” kroków, jakie należało wykonać, aby wygrać:

Dziękujemy wszystkim za udział w grze!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Narratorem jest przyszła pani redaktor? ;)

  • Szacuneczek, bo nie leci z promptera, gdyż czytać jeszcze nie potrafi. Wszystko z pamięci …i autopsji, rzecz jasna ;-)

  • Szakunec! Az sie przyjemnie ogladalo / sluchalo!

   Pozdrawiam.

   Andrzej

  • Nowa tania siła robocza – lizak tańczy od miski ryżu.

  • > …i autopsji, rzecz jasna ;-)
   Z autopsji, mówisz… To jak się rozwinie to za 10-15 lat będzie NSA hakować ;-)
   Pozdrowienia i szacuneczek dla narratorki :-)

 2. doslownie rozwalil mnie ten film

 3. Czy tylko mi się wydaje, że pod nickami kuka, koko i cube może kryć się jedna i ta sama osoba? :) Pojedzie na szkolenie na rowerze z zapasem dwóch koszulek w razie gdyby się spocił i u(nie)bezpieczony w dwa zestawy narzędzi do naprawy roweru. Prawdziwy flash-life-hack ;)

  • Nie, to inne osoby. Też tak myślałem na początku – swoją drogą sam zakładając testowe konto też użyłem powtórzonej sylaby… :-)

 4. Kudos za narratora :)

 5. Ja chyba padnę jeśli komukolwiek udało się do tego dojść, nawet po obejrzeniu krok po kroku nie powtórzyłbym.

  • Faktycznie, Firebuga tylko hacker potrafiłby zainstalować :))

 6. Narrator naprawdę świetny! Jednak naprawdę ciekawe jest to, że te nicki są takie podobne :) No, ale niech już im będzie..

 7. Co to jest za plugin (a może to nie plugin) do przeglądarki prezentowany na filmie?

 8. Super konkursik, co prawda nie brałem udziału, ale chyba w dwie minuty nie obczaiłbym co zrobić z tą losową liczbą, która się pojawiła. Niby jest to jakiś pomysł szukać w pamięci, ale raczej bym na to nie wpadł. Reszta raczej spoko jak ktoś jest wytrwały i dokładny w przeszukiwaniu :)

 9. A ja chciałem wziąć udział w tym konkursie, ale za późno się o nim dowiedziałem.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: