11:40
5/10/2009

Wytrząśnij hasło z iPhone’a

W uwielbianym przez masy telefonie znaleziono błąd, który niesamowicie nas ubawił… :-) Otóż, okazuje się, że wystarczy potrząsnąć magicznym iPhonem (dosłownie!), aby zobaczyć co kryje się pod kopkami obrazującymi zapamiętane w urządzeniu hasło.

Opis ataku

iPhone może zapamiętywać hasła do stron WWW wymagających zalogowania. Po ponownym wejściu na stronę, do której użytkownik zapamiętał hasło, w formularzu do logowania pojawi się ciąg kropek maskujących hasło. Skasowanie ostatniej kropki, a następnie potrząśnięcie telefonem wywołuje funkcję “Undo“, która przywraca skasowany znak, ale już nie jako kropkę, a jawny tekst.

Na błąd podatne są urządzenia iPhone i iPod Touch z firmwarem w wersji 3.0.

Naszym zdaniem, jeśli komuś wpadnie w ręce Wasz telefon, to macie raczej większe zmartwienie, niż możliwość poznania przez kogoś Waszego supertajnego hasła do …Naszej Klasy ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Potwierdzam ww. bajer :) Uważam że iphone ma więcej w sobie tajemnic :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: