13:08
10/6/2019

Po wykładzie Piotrka na Infoshare, ekipa Newserii zadała mu kilka pytań dotyczących wycieków danych. Tu znajdziecie zapis wywiadu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. CZy to jest dostepne dla tych co nie maja tam kontaa?

  2. Skoro w artykule jest napisane, że: “Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy Najwyższej Izby Kontroli dowodzą, że polskie urzędy masowo przetwarzające nasze dane osobowe, nie są w stanie zagwarantować, że nie dostaną się one w ręce osób niepowołanych. Niemal 70 proc. skontrolowanych urzędów ma problem z wdrożeniem systemów bezpiecznego przetwarzania danych, a 75 proc. nie ma aktualnych informacji o przetwarzanych zasobach informatycznych.

    W przeszło połowie jednostek nie przestrzega się także zasad prawidłowego zabezpieczania dostępu do informacji, co najczęściej przekłada się na stosowanie haseł niespełniających podstawowych norm bezpieczeństwa. Powszechne jest także gromadzenie informacji na niezabezpieczonych nośnikach – proceder taki stosuje aż 70 proc. skontrolowanych urzędów.” – To gdzie jest przestrzeganie przepisów przez urzędników? Gdzie jest odpowiedzialność administratora danych? Dlaczego NIK nie zgłosił do stosownych organów, tego nagminnego procederu łamania prawa przez urzędy, a raczej urzędników! Przecież ewidentnie z treści ustaleń NIK-u wynika, że urzędy ŚWIADOMIE naruszają art. 5 oraz 32 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Na Związek Piłki Nożnej nałożono karę, a na urzędy nie ma odważnych czy jak? A może znowu jest zasada, że dopóki media nie nagłośnią, to tematu nie ruszać!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: