19:47
17/1/2012

Policja informuje o zatrzymaniu 24-letniego mieszkańca Warmii i Mazur, który próbował dorobić się na opisywanym przez nas ostatnio włamaniu do STRATFOR — skorzystał z opublikowanych w internecie, skradzionych numerów kart kredytowych.

Zakupy kradzioną kartą kredytową

Zatrzymany mężczyzna dotarł do opublikowanych w internecie kart kredytowych i zrobił za ich pomocą zakupy. Wykonał 4 transakcje na łączną kwotę 8 tysięcy złotych. Dostał zarzut oszustwa i sabotażu komputerowego za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policja pięknie pisze w swojej notatce prasowej, że

“75 tysięcy numerów kart bankowych od momentu ujawnienia ich w Internecie jest monitorowanych przez Policję na całym świecie. W chwili kiedy ktoś usiłuje się nimi posłużyć, policjanci mają jasność do czyich drzwi zapukać.”

Co ciekawe, nie wszystkie z “wyciekniętych” kart, których numery zostały opublikowane przez atakujących w internecie, zostały automatycznie zablokowane przez banki. Znamy co najmniej jeden przypadek, kiedy osoba musiała sama zablokować swoją kartę (mBank), kilka dni po wycieku…

Przeczytaj także:

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Policja monitoruje numery kart, a banki co ? Czekają aż klienci doliczą się brakujących pieniędzy na kontach ?
  Paranoja…

 2. Szkoda, że nie napisali, czy do siebie do domu zamówił :)

 3. Jakby zrobił zakupy za powyżej 1kk+ zł to by nie poszedł siedzieć… bo w Polsce idzie się siedzieć za oszustwa do tej kwoty… ^^

  • Nie wydaje mi się, masz na poparcie tego jakieś dowody? Oszustwo jest oszustwem.

  • nvm, nie przeczytałem dokładnie ;)

 4. O co chodzi z tym sabotażem komputerowym? I czy zdążył cokolwiek z zamówionych towarów odebrać? Bo jak nie to możliwe że ktoś go “wrabia” podanie cudzego adresu przy zamówieniu nie stanowi dużego problemu, zaś że akurat te karty będą skutkowały co najmniej przesłuchaniem było od początku do przewidzenia.

 5. pisze = napisała? a co do tematu to no cóż 8 lat… a ksiądz, który molestuje nastolatki ma tylko grzywne? Co to za prawo.

  • Bo dzieci polityków nie chodzą do szkół państwowych w których uczą księża, jeśli chodziliby, to kara by była dużo większa.

  • a morderca dostaje 10, to jest lewo a nie prawo

  • Skutki życia w kraju wyznaniowym, współpracę z KK w “ważnych sprawach” (naturalnie bez definicji co takową jest, a może przecież być za takową uznane np zbawienie) mamy w konstytucji. Co ciekawe nie ma tam pełnego rozdziału kościoła od państwa, jest tylko że są niezależne “w swoich dziedzinach” cokolwiek by to nie znaczyło.

  • Tyle że ten sam kościół wcześniej próbował wolność wypowiedzi zniszczyć (patrz średniowiecze), zaś realny komunizm zwalczał tylko dlatego że może być tylko jeden “wielki brat” rządzący wszystkim i wszystkimi (co stworzyło konflikt interesów, bo 2 grupy dążyły do tego samego). Przeciwko kościołowi jako takiemu nic nie mam, o ile będzie traktowany tak samo jak inne organizacje. A póki co te zaspokajające potrzeby duchowe (być może faktycznie być może urojone, nie da się przeżyć sprawdzenia tego) są wyraźnie faworyzowane przesz wszystkie rządy, co więcej wspierane finansowo bez potrzeby (np pranie mózgu w szkole za publiczne pieniądze, tudzież ZUS dla księży). Ale (p)osłowie wydają cudze pieniądze a nie własne więc się marnotrawstwem nie przejmują.

   ps głównym problemem jest to że naruszenia prawa przez kapłanów “głowa” KK próbowała “zamieść pod dywan” zamiast rozwiązać, a co za tym idzie jest to problem kościoła jako takiego.

 6. Tak, tak, KK to ZUO. Jaki byłby piękny świat, gdyby zakazać wszelkich religii. Tylko to dzięki KK możemy dziś swobodnie wypowiadać wszelkie głupoty, jakie nam ślina na język przyniesie, robić inne głupoty. Szkalować KK. Ale to właśnie KK w osobach Prymasa Tysiąclecia czy JPII (jako postaci najbardziej rozpoznawalne) nie pozwoliły naszym rodzimym komunistom na takie wybryki, jakie wyczyniali komuniści w innych państwach. Zresztą jak się rozejrzeć wokół nas, to czy odcięcię się od religii jakie zafundowała sobie EU albo Rosja jest dobre? Ile jest tam w sumie osób bardzo nieszczęśliwych uciekających w narkotyki albo alkoholizm? Czy naprawdę też chcemy tego doświadczać? Chcemy mieć na codzień takie widoki? Jednak religia daje rozwiązania na wiele problemów, które trapią człowieka. Stawia jednak wymagania, a to takie nie dzisiejsze…

  Kościół tworzą ludzie, również ludzie ze skazami. Jeżeli ksiądz, biskup popełnił czyny złe, to owszem należy piętnować takie czyny. Fakt, sam KK ma problem (ciągle) w sensownym rozwiązaniu problemów z duchownymi, którzy popełnili różne przestępstwa. Ale nie należy przez to piętnować całego KK . Ale cóż dla lewicy KK (ogólnie chrześcijaństwo, inna silna religia) to wróg (ciągle chyba nawet klasowy), więc nie przebiera w środkach aby KK zniszczyć, a przynajmniej zmarginalizować.

  • Kolejny, który postnie offtopicowy komentarz dostaje bana. Amen.

 7. Normalnie, niezbadane są ścieżki, którymi biegają myśli ludzi ogólnie nazywanych informatykami. W jaki to sposób potrafią ze zwykłego przekrętu finansowego przejść na flood na temat z informatyką mający tyle samo wspólnego co statystyczny programista z nauką baletu i tańczeniem jeziora łabędzi w różowej sukieneczce :)
  Odnośnie samego artykułu, to jak go kilka dni temu w radio usłyszałem, to zacząłem się zastanawiać w jaki sposób gościu został złapany (czy był na tyle głupi, żeby wysyłać na swój adres, czy może na tyle głupi, żeby rzeczy zamawiać ze swojego domowego komputera, czy może jako numer kontaktowy podał swoją komórkę (albo i numer domowy)). Sytuacja jakby nie patrzeć dziwna :)

 8. “Policja przestrzega, że 75 tysięcy numerów kart bankowych od momentu ujawnienia ich w internecie jest monitorowanych przez odpowiednie organy na całym świecie. W chwili gdy ktoś usiłuje się nimi posłużyć, policjanci mają jasność do czyich drzwi zapukać.” To ciekawe sformułowanie, zastanawiam się jak go złapali, podał swój adres jak kupował? czy może namierzyli go po IP ?

 9. TOR + privoxy wystarczy? Tylko problem z odbiorem zakupow ;)

 10. Odbior osobisty gdziekolwiek po oplaceniu towaru ;]
  Wszystko mozna, tylko trzeba miec glowe ;p

 11. […] wspomnianą wyżej kwestią kodów CVV2, karty, których dane wyciekły, są zwykle monitorowane (przykład na blogu Niebezpieczenik), działa też szereg dodatkowych mechanizmów. Przykładowo transakcja w Boliwii kartą […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: