13:53
30/5/2022

* Załatajcie sobie Zooma

Udostępniono istotne poprawki bezpieczeństwa dla aplikacji Zoom. Niestety, nie wszystkim udało się je automatycznie pobrać i wgrać. Upewnijcie się, że macie najnowszą wersję Zooma, bo błędy, które te poprawki usuwają są bardzo groźne i nie wymagają interakcji (kliknięcia w cokolwiek), aby przejąć kontrolę nad urządzeniem użytkownika-ofiary. Wystarczy wysłanie odpowiedniej wiadomości na czacie.

Szczegóły podatności zostały opisane na blogu Google. Problem dotyczy parsowania wiadomości XMPP i ominięcia weryfikacji podpisu kodu.

Rekomendujemy kliknięcie w “check updates” ręcznie i sprawdzenie, czy na pewno macie najnowszą wersję Zooma.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: