13:53
30/5/2022

* Załatajcie sobie Zooma

Udostępniono istotne poprawki bezpieczeństwa dla aplikacji Zoom. Niestety, nie wszystkim udało się je automatycznie pobrać i wgrać. Upewnijcie się, że macie najnowszą wersję Zooma, bo błędy, które te poprawki usuwają są bardzo groźne i nie wymagają interakcji (kliknięcia w cokolwiek), aby przejąć kontrolę nad urządzeniem użytkownika-ofiary. Wystarczy wysłanie odpowiedniej wiadomości na czacie.

Szczegóły podatności zostały opisane na blogu Google. Problem dotyczy parsowania wiadomości XMPP i ominięcia weryfikacji podpisu kodu.

Rekomendujemy kliknięcie w “check updates” ręcznie i sprawdzenie, czy na pewno macie najnowszą wersję Zooma.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: