11:51
18/11/2015

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Cisco poświęconej bezpieczeństwu IT. Podczas 2 dni warszawskiej konferencji na scenie staną najlepsi eksperci Cisco, a na sali zasiądą polscy specjaliści związani z bezpieczeństwem IT. Będziemy rozmawiać o najnowszych zagrożeniach i rozwiązaniach pojawiających się w ciągle zmieniającej się dziedzinie bezpieczeństwa IT. Niebezpiecznik objął konferencję patronatem, dzięki czemu mamy dla was 15% rabat na cenę wejściówki.

Co, gdzie, kiedy?

W tym roku Cisco SEC odbędzie się w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie w dniach 25-26 listopada. Dla czytelników Niebezpiecznika przygotowany został 15-proc. rabat. Wystarczy podczas rejestracji wpisać kod rabatowy: niebezpiecznik_15

Rejestracji można dokonać na stronie koferencji ciscosec.pl.

Wśród poruszanych w tym roku tematów pojawiają się nei tylko tematy bliskie firmie Cisco, jak budowa bezpiecznego styku sieci z internetem, ale także kwestie związane z problemami tzw. Internet of Things. Ze szczegółową agendą konferencji można zapoznać się tutaj.

Walka trwa…

Jak powiedział John Chambers, były CEO Cisco:

„Są dwa rodzaje firm: te, które zostały zhakowane, i te, które jeszcze nie wiedzą, że zostały zhakowane”.

Żyjemy w czasach, w których ataki teleinformatyczne są zjawiskiem powszechnym. Odpowiadają za nie doskonale zorganizowane i wyspecjalizowane grupy cyberprzestępców, których działania kosztują światową gospodarkę około 500 miliardów dolarów rocznie. Raporty bezpieczeństwa z ostatniego roku nie pozostawiają złudzeń. Liczba luk rośnie – tylko w pierwszej połowie bieżącego roku liczba znanych podatności Flash jest o 50% większa niż w całym 2014 roku. Rośnie ilość malware, ransomware, a przestępcy wykorzysują w nowatorski sposób „stare podejście” – makra w plikach Office. Co więcej – malware jest także wykorzystywany nie tylko do wykradzenia danych organizacji, ale po prostu do ich zniszczenia.

Walka obrońców ze zwiększającą się cyberprzestępczością przybiera na sile. Wraz z pojawiającymi się nowymi technikami ochrony systemów IT zmianom ulegają techniki ataku mające na celu ominięcie zabezpieczeń. Dobrze ukrywane ataki wykonywane z dużą dynamiką, a jednocześnie z dużą elastycznością i dopasowywaniem się do atakowanego środowiska, stanowią dodatkowe wyzwania dla działów bezpieczeństwa. Dzisiejsze organizacje przestępcze są często dobrze zorganizowanymi syndykatami posiadającymi finansowanie i przygotowanymi by skutecznie atakować inne organizacje – biznesowe i publiczne. Nowa, obecna fala wykorzystania internetu jako narzędzia biznesowego wymaga nowego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa. Atakujący nie omijają też żadnej z gałęzi gospodarki ani podmiotów publicznych – celem może być każdy. Stosowanie właściwych narzędzi zabezpieczeń i powstrzymywania ataków jest kluczowe by udany początkowo atak nie oznaczał, że włamanie nie będzie wykryte przez tygodnie, miesiące czy dłużej.

Skrócenie czasu wykrycia ataku jest jednym z najważniejszych celów w obecnym krajobrazie zagrożeń – pozwala na ograniczenie bezpośrednich skutków incydentu jak też konsekwencji wizerunkowych zaatakowanej organizacji. Tylko dzięki całościowemu, systemowemu podejściu do ochrony możliwe jest szybkie wykrywanie zagrożeń i ataków oraz minimalizowanie ich skutków – w szczególności powstrzymanie włamywaczy przed dokonaniem działań krytycznych dla bronionej organizacji.

Konferencja Cisco SEC ma na celu odpowiedź na pytania jak dużą wartość stanowi systemowe podejście do ochrony i jak budować systemy bezpieczeństwa we współczesnym cyberświecie. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. szkoda, że nie rozdajecie wejściówek w konkursach… 1-2 i leci ;)

 2. “Są dwa rodzaje firm: te, które zostały zhakowane, i te, które jeszcze nie wiedzą, że zostały zhakowane”
  http://imgur.com/wJwKvS3

 3. Podobno w routerach Cisco znajdują się backdoory dla NSA…

 4. Ciekawe, wchodzę na stronę rejestracji, a tam certyfikat SSL dawno po dacie ważności…

 5. Może nie po dacie ważności (źle spojrzałem), ale i tak przez Firefoxa nie przechodzi

 6. szkoda że zapraszacie dopiero kilka dni przed imprezą – jakby nie patrzeć to kto wcześniej wiedział kupił wejściówke połowe taniej niż obecnie.

  • A co, nie potrafisz usunąć disabled z radio – skoro konferencja o bezpieczeństwie to..? :P

 7. Jak zwykle bedzie reklama wspanialych produktow cisco, ISE i ASA gen 2. Powinno byc za darmo ogladanie ich reklam.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: