13:19
3/1/2011

Zaspałeś przez iPhone’a?

1 stycznia 2011 roku, iPhone’y przestały dzwonić — w funkcji budzika uaktywnił się błąd w budziku, który zaczął ignorować “niepowtarzające się” alarmy. Dobrze, że w Nowy Rok i niedzielę mało osób musiało wstawać do pracy. Żeby było śmieszniej, błąd naprawia się sam, 3-ciego stycznia.

Budzik w iPhonie nie zadziałał

Podatne na błąd są telefony pracujące pod kontrolą iOS w wersji 4.02, 4.1 oraz 4.2.1. Przypomnijmy, że podobny bug w telefonie ukatywnił się jakiś czas temu w momencie przejścia z czasu letniego na zimowy.

iphone alarm budzik bład bug

Bład w budziku iPhone'a

Wygląda na to, ze w prezencie na 2011, wszyscy dostaliśmy prezent typu “plausible deniability” dla naszych wymówek: “Szefie, znowu spóźniłem się do pracy, bo iPhone mnie nie obudził. To bug potwierdzony przez Apple”.

P.S. Aby fani Androida nie zaczęli flame’a w komentarzach, nadmieńmy tylko, że chyba lepiej zaspać, niż wysłać SMS-a do totalnie przypadkowej osoby, zamiast do wybranego przez nas adresata ;)

Przeczytaj także:

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] wspomnijmy że iPhone może nie wysyła SMS-ów do losowych osób, ale może sprawić, że zaśpimy do pracy …i nas z niej […]

 2. mój ajfon chyba głupi jest, bo zadzwonił na czas (wszystkie budziki zadziałały, wszystkie bo używam chyba 3 aplikacji w tym tą “wbudowaną”).

 3. w sumie taki soft to bym lubil jak chce spac to i on spi ,a jak ma mnie obudzic do pracy (na 3.01) to juz dzwoni :>

 4. @tegesmeges: Dokładnie, it’s not a bug, it’s a feature!

 5. A może to spóźniony problem roku 2000? :)

 6. Nie ma oprogramowania iOS 4.02, tylko 4.0.2

 7. Czy osoba, której SMS same się wysłały SMS miała kiedyś telefon z Androidem w ręku? (Niskobudżetowe gówno jak LG Swift czy inne i5700 się nie liczy bo to producent miesza w systemie).

 8. To oznacza koniec świata

 9. I mój zadzwonił, 4.1 mam wiec nie rozumie.. :D

 10. Mój nie zadzwonił, zamiast o 7:30 wstałem o 10:50.

 11. Bug nie dotyczył Wszystkich to raz, a dwa do pracy jak do pracy ale wiele osób nie dotarło na lotniska itp. i wtedy już jest mniej przyjemnie. Nie wiem czy jest opcja przeboookowania biletu z powodu “iphone feature” ;]

 12. moim zdaniem to po prostu pracownicy Apple, zajmujący się ręcznym wysyłaniem komendy budzenia do telefonów, zaspali czy leczyli kaca po sylwestrze :P

 13. Ha! Tylko w tym sęk, że słynny bug z fail-wysyłaniem smsów na Androidzie prawdopodobnie jest u 0.5% userów (bo większość zgłoszeń to raczej fejki ;)) a to zasypianie iPhone’ów już potwierdziła większość, i występuje to [podobno] na każdym telefonie z wymienionym softem ;)

 14. […] wspomnijmy że iPhone może nie wysyła SMS-ów do losowych osób, ale może sprawić, że zaśpimy do pracy …i nas z niej […]

  A co jeśli nasz szef otrzyma jakiegoś niezbyt miłego SMS’a, który miał być skierowany do kogoś innego? :P

 15. Meago nie ma takich bugów :P

  • Jesteś pewien że nie chodzi ci o “meego”?
   Porównanie troche nie na miejscu bo to postacie z zupełnie innych bajek.

 16. To już wiem czemu w poniedziałek do pracy nie wstałem, pomimo tego, że byłem pewien o ustawieniu budzika – haha.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: