13:19
3/1/2011

Zaspałeś przez iPhone’a?

1 stycznia 2011 roku, iPhone’y przestały dzwonić — w funkcji budzika uaktywnił się błąd w budziku, który zaczął ignorować “niepowtarzające się” alarmy. Dobrze, że w Nowy Rok i niedzielę mało osób musiało wstawać do pracy. Żeby było śmieszniej, błąd naprawia się sam, 3-ciego stycznia.

Budzik w iPhonie nie zadziałał

Podatne na błąd są telefony pracujące pod kontrolą iOS w wersji 4.02, 4.1 oraz 4.2.1. Przypomnijmy, że podobny bug w telefonie ukatywnił się jakiś czas temu w momencie przejścia z czasu letniego na zimowy.

iphone alarm budzik bład bug

Bład w budziku iPhone'a

Wygląda na to, ze w prezencie na 2011, wszyscy dostaliśmy prezent typu “plausible deniability” dla naszych wymówek: “Szefie, znowu spóźniłem się do pracy, bo iPhone mnie nie obudził. To bug potwierdzony przez Apple”.

P.S. Aby fani Androida nie zaczęli flame’a w komentarzach, nadmieńmy tylko, że chyba lepiej zaspać, niż wysłać SMS-a do totalnie przypadkowej osoby, zamiast do wybranego przez nas adresata ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. […] wspomnijmy że iPhone może nie wysyła SMS-ów do losowych osób, ale może sprawić, że zaśpimy do pracy …i nas z niej […]

 2. mój ajfon chyba głupi jest, bo zadzwonił na czas (wszystkie budziki zadziałały, wszystkie bo używam chyba 3 aplikacji w tym tą “wbudowaną”).

 3. w sumie taki soft to bym lubil jak chce spac to i on spi ,a jak ma mnie obudzic do pracy (na 3.01) to juz dzwoni :>

 4. @tegesmeges: Dokładnie, it’s not a bug, it’s a feature!

 5. A może to spóźniony problem roku 2000? :)

 6. Nie ma oprogramowania iOS 4.02, tylko 4.0.2

 7. Czy osoba, której SMS same się wysłały SMS miała kiedyś telefon z Androidem w ręku? (Niskobudżetowe gówno jak LG Swift czy inne i5700 się nie liczy bo to producent miesza w systemie).

 8. To oznacza koniec świata

 9. I mój zadzwonił, 4.1 mam wiec nie rozumie.. :D

 10. Mój nie zadzwonił, zamiast o 7:30 wstałem o 10:50.

 11. Bug nie dotyczył Wszystkich to raz, a dwa do pracy jak do pracy ale wiele osób nie dotarło na lotniska itp. i wtedy już jest mniej przyjemnie. Nie wiem czy jest opcja przeboookowania biletu z powodu “iphone feature” ;]

 12. moim zdaniem to po prostu pracownicy Apple, zajmujący się ręcznym wysyłaniem komendy budzenia do telefonów, zaspali czy leczyli kaca po sylwestrze :P

 13. Ha! Tylko w tym sęk, że słynny bug z fail-wysyłaniem smsów na Androidzie prawdopodobnie jest u 0.5% userów (bo większość zgłoszeń to raczej fejki ;)) a to zasypianie iPhone’ów już potwierdziła większość, i występuje to [podobno] na każdym telefonie z wymienionym softem ;)

 14. […] wspomnijmy że iPhone może nie wysyła SMS-ów do losowych osób, ale może sprawić, że zaśpimy do pracy …i nas z niej […]

  A co jeśli nasz szef otrzyma jakiegoś niezbyt miłego SMS’a, który miał być skierowany do kogoś innego? :P

 15. Meago nie ma takich bugów :P

  • Jesteś pewien że nie chodzi ci o “meego”?
   Porównanie troche nie na miejscu bo to postacie z zupełnie innych bajek.

 16. To już wiem czemu w poniedziałek do pracy nie wstałem, pomimo tego, że byłem pewien o ustawieniu budzika – haha.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: