10:10
28/5/2015

Biura Ubera zostały odwiedzone przez pracowników skarbówki. Podczas prowadzonych prac urzędnicy zauważyli, że komputery zostały zdalnie zrestartowane i rozpoczęły proces szyfrowania dysków :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A na koniec okaże się, że to nie administrator Uber, tylko CryptoLocker się aktywował :)

 2. Mam lepszy pomysł. W biurze tylko oficjalna księgowość (KPiR, wyciągi, faktury) dla U.S. a cała reszta (mniej oficjalna) w zdalnej bazie danych, najlepiej w innym kraju. Oczywiście wszystkie dane dostępowe (adres IP serwera, login, hasło) nie mogłyby być nigdzie zapisywane tylko podawane ręcznie przy każdym połączeniu.

  • Z tego co pamiętam, to prawo stanowi, że jeżeli firma operuje w USA to państwo ma gwarantowany dostęp do ich serwerów, niezależnie od tego gdzie się znajdują. Ale na 100% pewien nie jestem…

  • Taaaa. A karteczka z loginem i hasłem przyklejona na monitorze.

  • shaughnessy: Juz widze te miny iranskich czy rosyjskich administratorow jak im amerykanskie urzedy wysylaja pismo, ze maja przekazac serwery bo ich prawo tak stanowi ;)

  • @shaughnessy wystarczy, że kabel którym prowadzone są działania przestępcze przebiega przez USA lub należy do USA i już USA może aresztować przestępców. Tak tłumaczą np. ostatnie zatrzymania działaczy FIFA – ich przekręty były prowadzone poprzez światłowód należący do USA.
   Tym oto sposobem, USA może potencjalnie aresztować każdego użytkownika Google, Microsoft itd. ;) O tym się głośno w mediach nie mówi.

 3. Ale co to znaczy że USA “może potencjalnie aresztować”? Wbrew temu co niektórzy (np. prawnicy amerykańscy) myślą, USA nie ma na razie władzy nad światem i nie może sobie ot tak aresztować polskiego obywatela na terenie Polski.

  A jeśli jedziesz do USA i łamiesz prawo USA to chyba nic dziwnego że mogą Cie aresztowąć.

  • A nie rozumiałem ludzi którzy nie potrafią trafić w ‘reply’ – to miała być odpowiedź do `
   Ninja 2015.05.29 07:54`

  • Już paru POLAKÓW wyjechało do USA, bo amerykanie ich wydania zarzadali. A USA nie wydaje swoich obywateli, tak jak UK, Niemcy, Hiszpania itd.

 4. Wbrew pozorom USA (i nie tylko) moze aresztowac polskiego obywatela w Polsce. Poczytaj sobie o ustawie 1066 , ktora uchwalila zlodziejska klika PO-PSL.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: