10:10
28/5/2015

Biura Ubera zostały odwiedzone przez pracowników skarbówki. Podczas prowadzonych prac urzędnicy zauważyli, że komputery zostały zdalnie zrestartowane i rozpoczęły proces szyfrowania dysków :)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
 

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A na koniec okaże się, że to nie administrator Uber, tylko CryptoLocker się aktywował :)

 2. Mam lepszy pomysł. W biurze tylko oficjalna księgowość (KPiR, wyciągi, faktury) dla U.S. a cała reszta (mniej oficjalna) w zdalnej bazie danych, najlepiej w innym kraju. Oczywiście wszystkie dane dostępowe (adres IP serwera, login, hasło) nie mogłyby być nigdzie zapisywane tylko podawane ręcznie przy każdym połączeniu.

  • Z tego co pamiętam, to prawo stanowi, że jeżeli firma operuje w USA to państwo ma gwarantowany dostęp do ich serwerów, niezależnie od tego gdzie się znajdują. Ale na 100% pewien nie jestem…

  • Taaaa. A karteczka z loginem i hasłem przyklejona na monitorze.

  • shaughnessy: Juz widze te miny iranskich czy rosyjskich administratorow jak im amerykanskie urzedy wysylaja pismo, ze maja przekazac serwery bo ich prawo tak stanowi ;)

  • @shaughnessy wystarczy, że kabel którym prowadzone są działania przestępcze przebiega przez USA lub należy do USA i już USA może aresztować przestępców. Tak tłumaczą np. ostatnie zatrzymania działaczy FIFA – ich przekręty były prowadzone poprzez światłowód należący do USA.
   Tym oto sposobem, USA może potencjalnie aresztować każdego użytkownika Google, Microsoft itd. ;) O tym się głośno w mediach nie mówi.

 3. Ale co to znaczy że USA “może potencjalnie aresztować”? Wbrew temu co niektórzy (np. prawnicy amerykańscy) myślą, USA nie ma na razie władzy nad światem i nie może sobie ot tak aresztować polskiego obywatela na terenie Polski.

  A jeśli jedziesz do USA i łamiesz prawo USA to chyba nic dziwnego że mogą Cie aresztowąć.

  • A nie rozumiałem ludzi którzy nie potrafią trafić w ‘reply’ – to miała być odpowiedź do `
   Ninja 2015.05.29 07:54`

  • Już paru POLAKÓW wyjechało do USA, bo amerykanie ich wydania zarzadali. A USA nie wydaje swoich obywateli, tak jak UK, Niemcy, Hiszpania itd.

 4. Wbrew pozorom USA (i nie tylko) moze aresztowac polskiego obywatela w Polsce. Poczytaj sobie o ustawie 1066 , ktora uchwalila zlodziejska klika PO-PSL.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: