15:46
9/5/2014

Wczoraj wieczorem Zbigniew Stonoga (znany m.in. z posiadania samochodu z napisem “Pierydolę Fiskusa i Złodziei z Wiejskiej“) udostępnił numery telefonów komórkowych do 200 dziennikarzy polskich redakcji. Na liście są poprawne komórki Kuby Wojewódzkiego, Pawła Płuski z TVN a także Katarzyny Kolendy-Zalewskiej.

Zbigniew Stonoga ujawnia numery dziennikarzy

Numery telefonów dziennikarzy - Zbigniew Stonoga

Numery telefonów dziennikarzy – Zbigniew Stonoga

Część z postów zniknęła już z facebookowego profilu Stonogi — on sam skarży się, że ktoś mu je usunął. Zapewne owy ktoś skorzystał ze zgłoszenia posta jako naruszającego regulamin; potencjalnie było tym zainteresowanych co najmniej 200 dziennikarzy.

Cel osiągnięty?

Jeśli Zbigniew Stonoga chciał zainteresować tym ruchem dziennikarzy swoją osobą, to na pewno mu się to udało. Pytanie, czy materiały produkowane na jego temat będą teraz rzeczywiście przychylne? Wątpimy… już teraz niektóre z redakcji rozpisują się o Stonodze, nie tyle w kontekście jego problemów, co …wczorajszego posta i ujawnienia przez niego danych dziennikarzy. Niektórzy już poinformowali o sprawie policję. Sam Stonoga zapiera się, że “przecież to nie on dzwonił”…

Zbigniew Stonoga

W każdym razie — dziennikarze na Twitterze informują, że otrzymali kilka – do kilkunastu wiadomości wczoraj w nocy. I zapewne teraz część z nich będzie musiała zmienić numery telefonów. Co bowiem zostało opublikowane w internecie raz, już z niego nie ginie…

stonoga-sms

Co mają teraz zrobić dziennikarze?

W powyższej sytuacji dziennikarzom nie pozostaje w zasadzie nic innego, jak zmienić swój numer telefonu. Niektóre z modeli nowszych telefonów mają co prawda funkcję blokady natrętów (połączenia z danego numeru są ignorowane), ale nie zmienia to faktu, że natręt może ciągle próbować dzwonić, blokując linię i utrudniając innym, zaufanym osobom
możliwość dodzwonienia się.

Dziennikarze powinni też jak najszybciej wyłączyć pocztę głosową — czasem znajomość numeru telefonu wystarczy, aby za pomocą
odpowiedniego oprogramowania
móc odsłuchać nagrania na skrzynce głosowej należącej do tego numeru. A co tam znaleźć można w przypadku dziennikarzy, nie trzeba wyjaśniać.

Za zmianą numeru dodatkowo przemawia fakt, że jest on często uważany za tzw. “sekret”, i bywa obok np. nazwiska panieńskiego matki, wykorzystywany w procedurach resetu haseł w serwisach internetowych — jego znajomość może więc pomóc we włamaniach na konta dziennikarzy – takie ataki miały już miejsce, kilka miesięcy temu opisywaliśmy na łamach Niebezpiecznika historię Mata Honana, dziennikarza Wired, któremu przejęto kontrolę nad komputerem i telefonem.

Ataki teleinformatyczne na Stonogę

Oprócz udostępnienia telefonów dziennikarzy, Stonoga opublikował także informacje na temat rzekomego ataku teleinformatycznego na jego serwis internetowy:

Kradzież 2,5 miliona złotych z konta na BZWBK

Być może atak teleinformatyczny na Stnogę nie ograniczał się tylko do spamu, ale również ataku skierowanego i infekcji jego komputera złośliwym oprogramowaniem? Jeszcze wczoraj na profilu Stonogi znajdował się bowiem wpis, jakoby zniknęły mu z konta w banku BZWBK 2,5 miliona złotych.

Ktoś miał najpierw zmienić ustawienia powiadomień o transakcjach (ok. godz. 17:30) a następnie wykonać przelew na kwotę 2 700 000 złotych, dodatkowo generując debet na dodatkowych 200 000 PLN. Stonoga zaciemnił rachunek i nazwisko odbiorcy przelewu. Niestety, postu już nie ma na jego profilu, a my nie posiadamy screenshota — może któryś z czytelników uchwycił ten wpis? Próbujemy obecnie potwierdzić u źródła, czy sprawa została wyjaśniona przez bank i czy to sam Stonoga skasował posta.

Polski Snowden?

Stonoga zresztą “zaszalał” wczoraj na swoim profilu jeszcze bardziej, obrażając i kierując oskarżenia pod adresem szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz szefa ABW. W poście tym (który o dziwo ciągle jest dostępny na profilu Stonogi), znalazły się także zapowiedzi publikacji nagrań wideo, które rzekomo są w posiadaniu Stonogi, a które obnażają korupcję i układy polityków, sędziów i prokuratorów. Bohaterami nagrań mają być m.in. Barbara Piwnik, Leszek Miller, Paweł Pruszyński, Aleksander Kwaśniewski, żona premiera Tuska (która rzekomo składała zeznania na policji dot. przemocy rodzinnej).

Czy informacje te są prawdziwe i rzeczywiście istnieją? Na razie twardych dowodów brak. Jeśli jednak informacje te są prawdziwe, to kto dostarcza je Stonodze? (zwłaszcza zeznania z policji, czy numery do dziennikarzy). Jedno jest jednak pewne, na pewno wiarygodności Stonogi nie poprawia język jakiego używa w swoich postach — ale z drugiej strony można zrozumieć, iż jest to człowiek mocno zdesperowany.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

72 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. gosc jest krzykaczem, ktory wszedzie dopatruje sie spisku i jest zdania, ze caly swiat sie sprzysiagl przeciwko niemu. znam dobrze takie typy.

  • Mówisz, że to taki drugi Krzysztof Szklarski? Niesamowite, że takich nie brakuje w Internecie, a jeszcze bardziej niesamowitym jest to, jak wielu ludzi im wierzy.

  • Jakby Ciebie lamusie przez 10 lat ciągali po sądach z fikcyjnymi oskarżeniami i zniszczyliby całe twoje życie to byś wiedział, że tyłek jest do robienia w toalecie a nie wrzucania tego co wyjdzie do internetu.

  • Jak by ci zap…ł komornik halę produkcyjną za długi POPRZEDNIEGO właściciela nieruchomości to też byś szczególnie spokojny nie był.
   Tu link z TVN24
   http://www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/komornik-kazal-rozebrac-hale-choc-dlugu-nie-bylo-i-sprzedal-ja-na-licytacji,306748.html

  • Za mało się nachapał ten “Stonoga” ? Popracował by sobie za minimalną albo na śmieciówce to by było mu lepiej? Również gardzę takimi.

  • Bredzisz człowieku. Jakim krzykaczem jak ewidentnie to co on przeżywa to państwo w państwie.

  • @aga, a co za różnica śmieciówka czy nie? Pracując na “śmiecówce” dostajesz ~80%tego co zapłaci Ci pracodawca, na etacie ~45%. Sama sobie odpowiedz co jest lepsze :)

  • @wer

   Jest jeszcze coś takiego jak “skarga pauliańska”. Oczywiście był w tym przypadku błąd komornika, z tym że cała ta sprzedaż nie pachnie ładnie właśnie w kontekście s.p. i komornik po stosownym orzeczeniu sądu mógłby i tak przeprowadzić egzekucję na nieruchomości pomimo zmiany właściciela.

  • @asa zobaczymy, jak nam emerytury policzą ;]

  • @Mat: Naprawdę wierzysz w emerytury :)? Poza tym wolałbym sobie sam odkładać niż ładować pieniądze, które pewnie przepadną.

  • @Mat: To ty chyba jesteś ostatni co wierzy, że będzie miał jakąś państwową emeryturę…. Nawet podstawówkowicze tracą te wiarę na drugi dzień po lekcji matematyki z procentem składanym.

  • przesadzacie, jak komornik zajął mienie pani co przypadkowo miała takie same imię i nazwisko jak dłużnik to sąd uznał że nie ma w tym żadnego czynu zabronionego i kobieta do dziś nie odzyskała swoich pieniędzy, więc takie sprawy jak zajęcie mienia za długi poprzedniego właściciela nieruchomości są na porządku dziennym

  • @pazera On nie jest taki czysty jakby sie moglo wydawac http://pokazywarka.pl/hksxuz/ a to tylko jedna z niewielu informacji ktore mozna znalezc.Pamietaj ze prawda kryje sie zawsze gdzies po srodku

  • @Jacek

   Zalinkowałeś do tekstu, który nie do końca jest prawdziwy, bo m.in. z “recydywy” został oczyszczony.
   Więc prawda “po środku” to w przypadku ponad 100 uniewinnień to trochę przesada.

  • @Aga: typowy pieprzony polaczek. Zawiść, prostactwo i buractwo.

  • @asa, nie wiem gdzie Ty pracujesz, w zakładzie, w którym pracuję (na etacie) są osoby co pracują na śmieciówkach, ledwo wyciągają najniższą krajową i marzą, aby dostać normalną umowę, która oprócz pieniędzy daje pewne przywileje.

 2. I bardzo dobrze. Niedługo powinniśmy poznać wiarygodność jego materiałów. A mam nadzieję, że są wiarygodne, bo to czego dotyczą zdaje się być na porządku dziennym wśród polskich elyt buraczano-politycznych.

  • Niestety o wiarygodności materiałów decyduje sąd, a ten może mieć inne zdanie niż biegli…

 3. No z pewnością nie jest święty ale jak ma 117 uniewinnień to coś jest jednak na rzeczy ;)

 4. Ma kasę i może zapłacić za informację, to proste. A wy dalej sądźcie, że w tym kraju istnieje jakakolwiek ochrona waszych danych, tajemnica bankowa itp. Każda informacja na wasz temat ma konkretną cenę dla pewnych ludzi, a tajemnice i prawo są dla maluczkich

 5. A może to tylko próba podszycia się pod jego osobę i zdyskredytowania go w oczach dziennikarzy i opinii publicznej? Cała historia jest zbyt dziwna, żeby została sprowokowana przez jedną osobę.

 6. byleby tylko nie dopadł go seryjny samobójca.

  • Zawsze może się powiesić w samoobronie jak Lepper.

 7. ” Co bowiem zostało opublikowane w internecie raz, już z niego nie ginie…”
  Pastebin ;)

 8. Jaki kraj, taki Snowden

 9. pan Stonoga ma racje wem co to znaczy byc przesladowanym pzez mafie w togach.

 10. Jak chcecie numery, to znalazłem: https://www.dropbox.com/s/6ohxnzo2pnj2xrx/Numery_do_systemowego_estabilishmentu.txt

 11. no Tuskowej sie nalezy ta przemoc za jej nie robstwo , niech napiernicza ja i coreczke ile wlezie

 12. Należy wziąć pod rozwagę jeszcze jeden możliwy “kierunek rozwoju sytuacji” …
  A mianowicie ,że tego Pana “Stonogę” dopadnie w stosunkowo krótkim czasie tzw. “seryjny samobójca” co jest uważane za dość normalne zjawisko w tzw. półświatku “elity rządzącej” przypominającej do złudzenia struktury mafijne :D

 13. Zanosi się, że niedługo przyjdą do tego pana z “samobójstwem”…

 14. Pamiętacie te wielkie plany z polskimi odpowiednikami wikileaks (polandleaks i wyciek,org ?) Dlaczego w naszym kraju take plany zawsze kończą się fiaskiem?

  • Ustawa prawo telekomunikacyjne.

 15. Prawo jest dla zwykłych obywateli, a dla władzy prawa nie ma. Bo niby kto ich zmusi do jego przestrzegania, jak oni sami je egzekwują? To co Stonoga mówi każdy wie, tylko nie mówi głośno. Dobrze, że jest taki polski Snowden, może niektórzy przejrzą na oczy i zobaczą, że to co malują w telewizji nie zawsze jest prawdą.

 16. “Bohaterami nagrań mają być m.in. Barbara Piwnik, Leszek Miller, Paweł Pruszyński, Aleksander Kwaśniewski, żona premiera Tuska (która rzekomo składała zeznania na policji dot. przemocy rodzinnej).”

  Nie głupie. Wiecie ile teraz osób i jak często będzie odwiedzało jego profil w celu sprawdzenia czy czegoś już nie dodał.

 17. Szanowna redakcjo (z małej litery bo tak napisano na górze strony),
  mam nadzieję, że czytasz komentarze ;)
  dobrze by było gdybyś troszkę lepiej poznała deklinację języka polskiego.
  Cytuję: “Zapewne owy ktoś (…)” a czy nie ładniej i nie bardziej po polsku byłoby “ów”? Takie piękne słowo w mianowniku, więc po co to neologistyczne “upiększenie”?
  Może moje podejście jest zbyt tradycyjne i owo słowo istnieje w formie użytej przez redakcję – w takim przypadku poproszę o źródła. Oto moje źródło: http://so.pwn.pl/lista.php?co=%F3w (lub po prostu wyszukać “ów” w słowniku ortograficznym PWN.
  Pozdrowienia

  • cóż za ból dupy i jajek w rurkach…

  • Niestety Redaktorzy od lat prezentują w tym serwisie niski poziom poprawnej polszczyzny – widocznie nie byli w stanie przyswoić sobie tych zasad, bo za bardzo skupili się na (nie)bezpieczeństwie. :P

  • Polecam komiks. Dobry na ból dupy: http://dilbert.com/strips/comic/2004-06-06/

  • czy naprawde super poprawna polszczyzna i polskie fonty sa obowiazkowe zeby zrozumiec wypowiedz redakcji/newsa ???? naprawde rurki sciskaja komus jajca…

  • do tych, którzy na poprawną polszczyznę reagują bólem dziwnych części ciała: niedbałość językowa jest taka sama w polszczyźnie jak w dowolnym języku programowania, a jakoś nikogo nie boli, że compilery odrzucają błędną składnię…
   Niedbały programista, któremu wszystko jedno czy napisze jedną linjkę kodu dwa razy (niepotrzebnie), rzeczywiście da pracę specowi od bezpieczeństwa :)
   Całość o tyle śmieszna, że w ofercie pracy dla niebezpiecznika napisano, że poprawna polszczyzna jest wymagana. Oczywiście nie dotyczy to komentarzy, szczególnie jeśli pisane są z powodu bólu różnych części ciała.
   Pozdrowienia, paracetamol…

  • Kolego, wyjmij kija z dupy i zegnij się trochę. Jeśli Ci się ojszczyzna polszczyzna nie podoba nikt nie zmusza Cię (celowo z dużej litery) do czytania. Albo od razu zacznij pisać o brzozach, tuplewie lub wołać “gdzie jest krzyż!!!”. Pieniaczy i trolli nie należy karmić ale nie zdzierżyłem. Adios.

 18. Tak Tak Musi uważać aby nie popełnić ;samobójstwa;

 19. Mówi sensownie, też mam takie odczucia co do ludzi zwanych (niby) dziennikarzami i ludzi platformy https://www.youtube.com/watch?v=zJOHX9EAQes

 20. To nie jest Kolenda-Zalewska tylko Kolenda-Zaleska. Odmiana: Kolendy-Zaleskiej.

 21. Pewnie jutro, zakuty w kajdanki, postrzeli się z policyjnego pistoletu w plecy. Dwa razy,

 22. Szkoda, że niedługo popełni “samobójstwo” albo zginie w “nieszczęśliwym wypadku” ewentualnie zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach :(

  • Nie siedzi teraz w Polsce. Nic mu nie grozi.

 23. Na naszych oczach taka impreza…
  Nie myślałem, że doczekam czegoś takiego.
  Dobra rozrywka nie jest zła

 24. Tak od początku jak pojawiło się info o zaginionych 2,7 bańkach przyszli na myśl spece, którzy pewnie tylko szukają takich dzianych ludzi którzy mają dość prostolinijną osobowość i raczej nie sprawdzają kłódeczki przy połączeniu :)

 25. Wiekszosc tych numerow telefonow jest nieaktualna tak przy okazji…

 26. Zupełnie nie rozumiem dlaczego przedstawiasz pana Stonogę w negatywnym świetle. Obejrzałem wszystkie jego filmy. Sprawa jest naprawdę poważna.
  Dziwi mnie też fakt że nasze “wolne media” nic o tym nie mówią. Zaczeło się dopiero po udostępnieinu telefonów i oczywiscie mówią jaki to Stonoga jest niedobry. Nikt nie powie że władze doprowadziły do śmierci jego matki, że bezprawnie siedział w wiezieniu. Dlaczego ? Naprawdę nie macie wrażenia że w rządzie mają ukłay i reka reke myje ?

 27. Kolenda-Zaleska, nie Zalewska, chyba, ze to inna osoba.

  • Kogo to obchodzi jaka Kolenda ?!! Faceta od lat robią w jajo, a jak desperacko próbuje zwrócić na to uwagę to wszyscy się oburzają – ooo jak nieładnie, podał telefony dziennikarzy, opluwa sąd i polityków, ojej.
   Ludzie ! Połowa tych na liście to mendy robiące programy o tym co się sprzeda, a nie ujawni prawdę. O politykach i sędziach nawet nie chce mi się pisać, wystarczy raz być na polowaniu z panem, wójtem i plebanem by sobie wyrobić opinię.

 28. Myślałem że wlazłem na znany z głupich informacji serwis dla psów – jamnik czy jakoś tak -.- ktoś tam coś ujawnił – wszystko zamazane = do czego to info potrzebne ? Moge takie pisać codziennie: putin ujawnia listę wojsk usa [ oczywiście wszystko zamazane ale info jest – kasa wzięta za pisanie], obama ujawnia mapę barów z darmowym piwem [lista zamazana]. etc -.-

  • No to najwyrazniej nie czytales dokladnie Poniedzialkow z Prawnikiem na Niebezpieczniku, bo wtedy wiedzialbys dlaczego musza zamazywac takie informacje. Poza tym, dla chcacego nic trudnego, z internetu nic nie ginie, jesli raz zostalo tam wrzucone pozostaje tam na wieki wiekow :] Wierze w ciebie ze dasz rade!

  • a co, chciałeś do Kolendy zadzwonić?

  • No tak, geniuszu, niezamazanie nr telefonu byłoby odpowiednie dla serwisu omawiającego tematy bezpieczeństwa.

 29. Michał słusznie prawi. Krytykanci niech obejrzą wszystkie jego filmy w tym jak opowiada swoją historię a potem niech się wypowiedzą. Gość planuje przed wyboramiwywylać to całe szambo na układowczyków a sądząc po nagraniu z Lepperem faktycznie ma znajomości. Potrzebuje tylko nagłośnienia całej akcji aby ‘media’ nie zatuszowały wszystkiego jakąś katastrofą albo innym tematem, któryoodwróci uwagę od prawdziwych informacji.

  • Najlepiej żeby jego psychiatra je obejrzał.

 30. tak by walczył każdy obywatel, gdyby miał tyle kasy. bardzo dobrze!

 31. Ciekawe czekam na dalszy rozwój wypadków.

 32. oby tylko ktoś nie wpadł na głupi pomysł żeby podawać te numery w serwisach premium sms !!!

 33. W PL obowiązuje system klasowy jak za króla Ćwieczka. W obydwu drabinkach – świeckiej i kościelnej, Istnieje podział na szlachtę, magnaterię i władzę. Reszta to nic nie znaczący plebs – chłopi pańszczyźniani zap…dalający na utrzymanie tego wszystkiego.

  Prawo służy do trzymania za ryj plebsu i ubogiej szlachty, która nie ma możliwości się przed nim bronić. Majętnej szlachty, magnaterii i władzy prawo nie obowiązuje, bo mają wpływ na narzędzia egzekwowania prawa, więc w swoim gronie załatwiają sprawy poza nim. Niestety Pan Stonoga należy do majętniejszej szlachty i popadł w konflikt z częścią swojej kasty. Na jego szczęście jest to niezbyt silna część.

  • Kolego, szlachta to miała szlacheckie maniery, etykę, myślenie, mentalność utrwalaną od pokoleń. Dzisiejsza tzw. “szlachta” (czyli klasa bogaczy) ma maniery proletariackie, gdyż posługuje się wbitymi do głowy antywartościami z rodowodem rewolucyjnym z 1917 roku, a rodowód jej samej sięga klasy robotniczo-chłopskiej – a więc zasad absolutnie innych niż te prawdziwej arystokracji. Ot takie prostaki (czasami bardzo inteligentne) z pieniędzmi i władzą.

 34. Brzydko mówiąc kolesia ktoś próbował nieźle wyr…ać
  postawił sie i próbuje wywalczyć co swoje
  a ze ma sporo kasy to nie jest go tak łatwo usadzić
  po dziennikarzach mona spodziewać sie tylko najgorszego …. niestety
  piszą to za co im płacą
  W naszej Pieprz…..j mateczce Polsce nic wielkiego nie dzieje sie bez wiedzy Władzy która nas ma nas za bydło.

 35. Wow, ale burak … move on, nothing interresting.

 36. ale za to mamy wolność. Każdy może założyć firmę, żeby albo oddawać większość zarobku, albo żeby zostać zgnojonym jak Pan w artykule. Dziękuję za taką wolność

 37. Ale ładny Onet.pl się tu zrobił!
  No coż, kraj mamy tak piękny, jak go sobie urządziliśmy/urządzamy. BTW, można się chyba się zgodzić w jednym – nigdy dotąd nie mieliśmy takiej swobody w jego urządzaniu (poza krótkim epizodem II. RP i czasami legendarnymi zupełnie (Piasta-Kołodzieja etc.)

  “W PL obowiązuje system klasowy jak za króla Ćwieczka…” – to akurat zgadza się z moimi własnymi odczuciami i cos w tym z pewnością jest skoro nawet uczeni filozofowie skłonni są podobnie rzecz ujmować (patrz ostatni Magazyn Gazety Wyb. : “Polska. Albo Smoleńsk, albo leje”)

 38. baza z telefonami byla do kupienia na polskich stronach tora

 39. Żeby było śmiesznie, ten pan wciąż ma te twarde dowody, wciąż jest biedaczek prześladowany, a dowodów pogrążających cały rzekomy spisek przeciwko niemu wciąż brak. Zdaje się zatem, że to jednak krzykacz. Podobny do Leppera, który był konkretnie umoczonym, zwykłym przestępcą, który blokował drogi i niszczył cudze zboże.
  Stonoga zdaje się, że po prostu nie wie, co robić, więc po prostu pompuje swoją historię, aby wywrzeć naciski. Stara zagrywka.
  Mówi o tym, jak był niesłusznie traktowany, sugeruje, że dzięki niemu zatrzymano “herszta mafii wołomińskiej”… Nie mówi oczywiście tego wprost, mówi, że po jego spotkaniu z prokuratorem doszło do zatrzymania. Buduje swoją legendę.

 40. Jak zawsze prawda pewnie leży po środku. Myślę, ze trochę racji, bo jest poszkodowany przez system sądownictwa, a z drugiej strony jak wrzuca policjantowi to nie jest ok. To, że policjant moim zdaniem nie zareagował poprawnie to nie znaczy, że można mu wrzucać i mieszać z błotem.
  Teraz cała gimbaza krzyczy: Zbyszek na prezydenta, ale z tego co się orientuję, to Stonoga był dość blisko polityki i jakby chciał w niej zostać to by został.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: