8:18
26/6/2017

* Zemsta na telefonicznych scamerach

Jeden z programistów napisał skrypt, który oddzwania do telefonowych scammerów. Kilkadziesiąt razy na sekundę ;)

Wideo z odwetu tu:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Usługodawca nie zablokował go za masowe połączenia? Scamerzy odbierali telefony, zamiast od razu zrzucać połączenia przychodzące? Ile cała zabawa kosztowała?

  • Z pewnością nie mało, widząc ilość linii VoIP.
   Gdybym był scammerem, to bym zrobił przekierowanie na jakiś numer premium, to by były dopiero jaja

  • “$0.01 per call and about $250 a day”

  • Korzystał z API firmy telekomunikacyjnej dysponującej dość dużą pulą numerów, przy czym większość była unikatowa. Scamerzy nie mogli wyizolować dosłownie nic :)

  • Ten skrypt można bez problemu obejść bo wystarczy ,że scammer zablokuje wszystkie przychodzące połączenia , albo zrobi przekierowanie na numer premium , lub będzie spamował z zastrzeżonego :)

  • Cała sztuczka polega na tym, że scamerzy życzą sobie, żeby to ofiara do nich dzwoniła, a nie oni do niej. A jeżeli niedoszła ofiara nadzieje się na “linia zajęta”, no to przegrali :)

  • Lukasz032 2017.06.28 17:11
   Jak scamer będzie mądry to skorzysta z kilkunastu różnych numerów telefonów , więc nawet jeżeli natrafi ” na takiego mściciela ” to straci tylko te kilka % ruchu.

   Natomiast co do skryptu to wystarczy zastosować jakąś formę weryfikacji przy połączeniu ( np. wciśnij 24 – numery losowo ) lub odsiać ( poprzez analizę audio ) – boot ciągle mówi to samo, identyczne tempo , natężenie dźwięku ( ciągle ta sama próbka głosu) itd.

  • Heloł, to Indianie… naród low-tech, więc i metody na takiego threata skuteczne :)

 2. Kiedyś dostałem spam mailowy. Pogrzebałem trochę, poszukałem i wbiłem się na panel wysyłania spamu. Aplikacja była kiepska, pozwoliła wysłać 10.000 wiadomości do tego samego adresu (nadawcy pierwotnego spamu, adresowanego do mnie). Już po kilku minutach dostałem błagalnego maila od winowajcy. Obiecał nigdy więcej nie korzystać z ofert mailingu od krzak-firm ;)

 3. Piękne :-)
  A da się do jego listy dorzucić naszych rodzimych sprzedawców garnków, darmowe pokazy zdrowotne itd? ^_^

  • Jeszcze by trzeba dorzucić banki, serwisy samochodowe, ubezpieczalnie… Jeszcze trochę a wszystkie numery poza listą znajomych z ksiązki będzie trzeba traktować jak skażone.

  • A ostatnio również różne numery komórkowe przedstawiające się automatem “Radio Zet”, które naciąga na płatne SMS.

  • Polecam 1500 Hz na początku odebranego połączenia przez ok. sekundy. Systemy telefoniczne w takich spamiarniach słysząc coś takiego traktują numer jako faks i od razu się rozłączają.

  • @Lukasz

   A może tak:
   https://youtu.be/uEBuLMqiAAU?t=252

 4. Przypomniał mi się filmik z Adele xD
  https://youtu.be/6Pp154xRvIE

 5. Fanom pogrywania ze scammerami polecam:
  https://www.youtube.com/channel/UCnNlJNSRxa3PF8XrKHOEPug
  https://www.youtube.com/user/mbayowambayo

 6. Hheh….dobre, dobre i tak powinno być ;] Mam nadzieję, że radio Zet się z tym spotka

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: