18:09
9/11/2009

Jesli uważasz, że ktoś mógłby uzyskać dostęp do twojego konta na Twitterze i decydujesz się na zmianę hasła, pamiętaj o zewnętrznych aplikacjach które zlinkowałeś ze swoim kontem! Pomimo zmiany hasła, zewnętrzne aplikacje dalej mają dostęp do twojego konta dzięki tokenom OAuth!

Jeśli atakujący uzyskał dostęp do Twojego konta, mógł “niepostrzeżenie” skojarzyć je z serwisem “BackDoor”. W takim przypadku sama zmiana hasła do konta nic ci nie da. Musisz jeszcze zajrzeć do zakładki Connections i odebrac autoryzację podłączonym serwisom.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Na Blipie również jest OAuth, więc obowiązuje ta sama zasada…

  2. Niby banalna porada ale można łatwo o tym zapomnieć i w sumie tyczy się każdego serwisu posiadającego pododną autentykacje appów zewnętrznych (chociażby blip.pl).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: