10:58
5/11/2018

Na przestrzeni ostatniego roku, na łamach Niebezpiecznika opublikowaliśmy kilka artykułów pokazujących jak oprogramowanie baramundi pozwala oszczędzić czas firmowych administratorów. Artykuły pokazywały możliwości tego rozwiązania, ale wiadomo — nic nie zastąpi demonstracji na żywo. Dlatego 19 listopada, specjalnie dla Was, Sebastian Wąsik pokaże na żywo (ale przez internet, bo w formie webinara ;) jak baramundi działa i co potrafi. Będzie też można zadawać pytania by sprawdzić jak to rozwiązanie może sprawdzić się w waszym środowisku.

Kiedy?

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygodnie i sprawnie administrować firmową siecią, zarezerwujcie sobie w kalendarzu godzinę na webcast, który odbędzie się 19 listopada. Start o 11:00. Udział w webcaście jest darmowy, ale wymagana jest rejestracja, której możecie dokonać tutaj.

Webcast będzie realizowany na platformie Cisco Webex. Po rejestracji na stronie www.baramundi.pl zainteresowany otrzymuje link do Webexa. Webex Cisco mozna uruchomic bez koniecznosci instalacji aplikacji, wybierając opcję „Run as temporary application.”

Co?

W trakcie webinaru, Sebastian skupi się na oszczędzaniu czasu w pracy administatora. Pokaże co i jak można zautomatyzować, skupiając się na dystrybucji oprogramowania, patchowaniu i automatyzacji całego cyklu życia systemu — od jego “postawienia” na nowej maszynie poprzez aktualizacje aż do bezpiecznego wyczyszczenia stacji klienckiej, jeśli kiedyś zajdzie taka potrzeba.

Aby spotkanie sprawnie poszło…

Pytania możecie zadawać już teraz!

Jeśli już teraz macie jakieś pytania w sprawie automatyzacji lub problemy do rozwiązania i chcielibyście zobaczyć, czy baramundi sobie z nimi poradzi, piszcie na adres baramundi@niebezpiecznik.pl — po webinarze będzie sesja pytań i odpowiedzi, ale Wasze pytania posłużą do zbudowania prezentacji w taki sposób, aby od razu adresowała te najbardziej interesujące zagadnienia.

I na koniec, jeszcze raz link do rejestracji — wpiszcie 19 listopada w kalendarz!


Aktualizacja 6.11.2018, 10:14
Odpowiadając na pytania — webcast będzie nagrywany i zostanie potem udostępniony do obejrzenia.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No świetna data i godzina, na pewno nikt nie pracuje o 11:00 w pon i będzie mógł wejść…

  • Są plusy takiej godziny webinaru – można siąść całym zespołem i zobaczyć wspólnie jak to wygląda. Po webinarze można burzę mózgów zrobić i wspólnie omówić temat. Jak w domu wieczorem byś to oglądał, to zespołowo już nie da rady.

  • Godzina jak najbardziej nadaje się do oglądania wspólnego w firmach, natomiast niezbyt koreluje z poniedziałkiem; w poniedziałek jest wtedy dużo pracy z organizacją tygodnia.

   Najlepiej byłoby zrobić dwa terminy, jeden okołopołudniowy do oglądania w pracy, drugi wieczorny do oglądania z domu.

 2. Czy webcast będzie nagrany i później udostępniony ? Fajnie by było mieć możliwość obejrzenia jeśli akurat w danym czasie obowiązki nie pozwalają.

  • Witam serdecznie,

   na Państwa życzenie postaramy się w takim razie Webinarium nagrać i udostępnić :)

   Pozdrawiam,
   Sebastian

 3. Przyłączam się do powyższego pytania

 4. Tak trochę nie na temat, ale na ebookpoint jest jeszcze o dzień przedłużona promocja na ebooki w tym na informatyczne

 5. Brakuje taga ‘artykuł sponsorowany’.

 6. W sumie taką funkcję od dawna pełniło już redhat satellite. Fajna też jest opensourceowa wersja satellite 6 która nazywa się Katello.

  • To tym bardziej zachęcam do oglądnięcia Webiarium.
   Diabeł tkwi w szczegółach :)

   Pozdrawiam serdecznie,
   Sebastian

  • Ale na stronie jest

   “Niezależnie od tego, czy jest to Windows 8 czy Windows 10”

   Jak to koreluje z systemami innymi producentow?

 7. Dlaczego o 11? Niestety może być znikoma ilość oglądających. Prosze odpowiedź na pytanie z pierwszego komentarza..

 8. Serio? Co to za artykuł… Najlpesza firma, najlepsze oprogramowanie, elastyczne licencje… Jest wiele rozwiązań, które automatyzują prace admina i nie potrzebują takiej antyreklamy…

  • Bo to artykuł sponsorowany, nie spodziewaj się że będzie tutaj krytyka produktów (na tym właśnie polegają takie akcje).

 9. Webcast będą mogli obejrzeć wszyscy czy tylko zarejestrowani?

  • Podbijam..

 10. A kiedy ostanie uruchomiona jakaś strona internetowa pod adresem podanym do rejestracji?
  A może wymagany jest jedynie słuszny system firmy Małymiękki (bo nie mam jak sprawdzić)?

  • Strona to jest, natomiast dużo danych chcą, z telefonem i nazwą firmy włącznie ;) Ale za to bez informacji o administratorze zbioru danych i polityki prywatności, potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji.

   Myślę, że dam radę przeżyć bez tego webinaru i dalej wdrażać to co do tej pory.

 11. Podbijam: Czy webcast będą mogli obejrzeć wszyscy czy tylko zarejestrowani?

 12. Czy webcast będą mogli obejrzeć wszyscy czy tylko zarejestrowani?

 13. Może jednak cos bardziej uniwersalnego i w dodatku opartego o opensource ?
  Polecam https://www.zabbix.com/

 14. Zabbix i równie darmowy axence dla administracji siecią.

 15. Gdzie można obejrzeć nagrany webcast?

 16. Czy doczekamy się kiedyś udostępnienia tego webcastu?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: